tady je ten příběh

16. července 2010 v 14:39 |  Moje kniha a příběhy
Tak tady je ten příběh. Zatím jenom kousek ze začátku. Nekoukejte se na chyby. Dyštak časem je dám pryč a přeji přájemné čtení.


Poslední ztráta Mojských králů

Když byl jednou jeden letní den, se král Wosat rozhodl, že navštíví svého přítele Eligila. Když druhý den přijel byl přivítán elfy. Oba se přátelsky objaly a poseděli nad šálkem teplého čaje. Eligil se ho vyptával na spoustu otázek. Třeba na to jaký to je mezi ním a vesničankou nebo kolik, už propustil vojáků. Oba se dobře bavyli dokud zas nemusel vyjét. Na večír se zbalil a vyjel.

Jak tak jede cestou slyší křik o pomoc, který se přibližuje. Uviděl postavu kterou honí asi 6
vojáků. Hned se rozjel za nima. Když na postau vojíci vytasili meče tak Wosat zasáhl a zahnal je. Potom se zhýbl k postavě a odhalil plášť. Uviděl elfa asi tak v devatenácti let. Hned se ho zeptal na jméno. Po chvilce se dozvěděl že se jmenuje Moris, ale viděl že je dost vystaršenej tak ho vzal k sobě dom. Kde se ho jeho sluhové ujali.

Další den ráno jde na snídni a za okamžik tam přišel i chlapec. A potom král na elfa zpustil: dobře vidím, že asi nemáš domov takže tě nechám tady, že my budeš dělat laskavost. Budeš muj ochránce a budeš chodit po mém boku. Když to Moris slyšel klekl si políbil mu ruku a řekl: ano muj pane. Wosat mu dal koně a jeli se projét do jeho vesnice. Wosat hned zbystřil když uviděl Moneu děvče které se mu líbí a když ho oslovila tak se začervenal.
Když uplynuli tři dny šel Wosat na takové menší randa s Moneou a Moris měl hrad na starost.
K večeru se Wosat sešel u Money v bytě. Seděli při svíčkách a jedli dobré jídlo.Večer se šli vykoupat do rybníka. A ráno jel do svého králoství. Cestou se zastavil u svého oblíbeného mista kde si odpočinul. Za nedlouho tam přijel Moris a oznámil že hrad je přepaden.Když přijeli na hrad bylo to tam rozmlácené. Hned se šel podívat do své skrýše jestli mu něco neukradli. Potom napsal Eligilovi že potřebuje pomoct. Jak to dopsal, uviděl houf skřetů co jde po něm. Ale nevšimnul si, že nesou omráčeného Morise. Ale, až zastavil všiml si toho. Potom ho popadli a zkolili nazem.
Už tři dny je Wosat bez Morise a rozhodl se že ho pujde hledat. Jenže aby toho nebylo málo přišla za ním Monea a tím zapoměl na Morise. A tím došlo k závěru že pořádal moneu, aby u něho byldela. Dívka byla vemi šťstná. A za nedlouho přijelo opuštěné vojsko elfského krále. Tím si zpoměl na chlapce. I když nerad opouštěl svou milovanou tak přesto jel. Měl velmi nepříjemnou cestu protože měl dojěm že ho někdo sleduje. Po pár dnech přijel na určité místo. Plížil se mezi skřetama dokud ho jedna skupinka neoběvila. Obklopila ho dokolečka. Wosat si myslel, že je to jeho konec když z poza hor vykoukl luk a začal střílet šípy a křety zabil. Zahalená posata pláštěm sešla dolu. Wosat jí šlechetně poděkoval a chtěl vydět kdo to je. Postava se bránila odhalení a odšla. Když si Wosat myslel, že to je ok tak ztrhl postavě plášť a ztrnul protože uviděl skřeta. Skřet se obrátil a šel na Wosata. Přitiskl ho ke skále a pod krk mu dal nůž.
Po chvilce se dohodli a domluvili, že ho skřet povede. A také se dozvěděl, že se jmenuje Sayuki. Zavedl ho do mistnosti kde drželi Morise. Potichu se vlížili do pevnosti a hledali jeho celu. Bylo to tam neudžovaný a v jedné takové ho i našli. Byl ve vzduchu, ruce měl svázané řemeny. A potom se k němu oba rozeběhly a rozvazovaly. Potaji vyklouzli ven a Wosat Sayukiho pořádal jestli by mu taky nechtěl dělat stráž. Trochu přemýšlel a pak šel.Po dlouhé době prijeli do panství. Wosat se přivítal se svou milou a představil nového hosta. Monea nejprv zapistěla ale když se dozvěděla že je to přítel tak se uklidnila. Dalšíden to tu ukazoval Sayukimu. Mezi tím přijel eligil s menší skupinkou vojáku a Moris se jich ujala až mohl wosat tak i on. Eligil se ho zeptal jestli by ho mohl doprovodit na jednu pouť. Když oba s podmnkama souhlasili tak ano. Na pár dní se tady zdžel a den před odjezdem se setkal se skřetem a zaujal ho Moris s kterým stráil dost času. Zeptal se ho jestli pracoval smečem a když ano takho naučil pár triku.
Konečně pčišel den kdy ho měl Wosat doprovodit a vyjeli. Velké vojsko se zarazilo, když se dozvěděli, že se musí jét přez poro rozpadlej most. Tak první skupinka vyjela. A pak co nečekalo bylo to že je přepadli příšery. Všichni bojovaly a náhle se tři skřeti se vrhli na Morise. Wosat mu chtěl pomoct, ale pozdě. Se všemi sletěl ze skály. Wosata to velmi ranilo. Hned seběhl ze skáli, ale ještě větší sok bylo to že nenašel jeho tělo když to bylo jezírko a skřeti mrtví. Morisuv plášť. Nebo, že by byl tak zohavněnej že ho nejde poznat ? To už nechápe času... smutně dojeli dom.
A konečně přišel den svatby. Potom se dozvěděli že musí kvuli Antusovi do boje. Válka byla dlouho a namáhavá skoro nikdo to nepřežil kromě krále elfu Eligila a pár elfu. Wosat měl velmi pěknej pohřeb a po delší dobře byl hrad přepaden.

 

6 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Jetfire Jetfire | 18. července 2010 v 15:39 | Reagovat

Nadherny pribech mos se mi to libilo Dobrodruzstvi , laska  proste to co ma mit pribeh :)  Moc se mi libil dekuji ze jsi mi to nechala precist :-*

2 JC JC | 18. července 2010 v 16:41 | Reagovat

Zajímavý příběh, určitě v něm něco je .)

3 Margaret Margaret | 27. listopadu 2012 v 17:25 | Reagovat

[2]: Ano, chyby :DD

4 Japonský dům a rozhovory Japonský dům a rozhovory | Web | 27. listopadu 2012 v 17:42 | Reagovat

[3]: Já vím, já už nemám náladu na opravování, ale k tomu ději jsi nic nenapsala.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

:první blog :Moje ikonka :)