Další díl Příběhu

8. srpna 2010 v 14:00 |  Moje kniha a příběhy
Potom si na ně posvítíl a uviděl Darina jak líbá nějakého kluka. Hned se oba lekli a oba chtěli utéct, ale mladý pán je zastavil a hned to chtěl vysvětlit. Vypadal dosti naštvaně.
Tak Darin začal vysvětlovat, že je na kluky a nějak to nevidržel a musel se líbat. A kdyby to zjistil jeho otec, vyhodil by ho.

Když tohle uslyšel, podruhé na něho vykulil oči. Pak ho vzal za ruku a odvedl na večeři. Darin byl v takovém šoku, že ho Asaran načapal... Tak se při večeři klepal jak osika. A toho si všichni všimli. Ale asi nejhorší pro něho bylo, když se jeho otec zeptal, co se děje. Darin náhle zrudl, zklopil hlavu a utíkal od večeře do svého pokoje. Hned se do rozhovoru vmíchal Asaran a trochu zalhal. Že se poprali a že mu dal takovou pecku, až prohrál. Když tohle všichni slyšeli tak řekli:,,Jako malé děti".
Hned po večeři šel Asaran za Darinem. A tak si to tam narovinu vysvětlili.
Další den do Asaranova pokoje vběhla Petrisa a začala ho křikem probouzet. Polorozespalí se zeptali, co se děje. Dívka ho vzala za ruku a utíkali spolu do knihovny. Tam mu dala do ruky knihu a řekla:,, Čti". Tak se pustil do čtení, asi v polovině se zarazil a začal přemýšlet a zapisovat si nějaké věci. Zanedlouho do knihovny přišel Darin s nějakým knězem. Náhle, když uviděl Asarana v noční košili, zrudl a znehybněl. Trochu se tak začínal potit a koukal pořád na něj. Všiml si toho kněz, a tak popadl Darina a začal s ním kymácet aby se probral. Když ho Asaran zpozoroval, pak zavřel knihu a šel s ní za Eligilem. Když za ním přišel, dal mu tu knihu a zeptal se ho, co je to za knihu.
Elf vůbec neměl tušení, ale pak se mu něco pomalu vybavovalo. A pověděl, že je to prý rukopis nějakého Hemonda z Dulkin, který napsal vše o králi Wosatovi. Ale dodal, že neví jestli to je pravdivě napsané, ale že ten král existoval. Když si to Asaran doposlechl tak se zamyslel a hned to šel povědět sestře, která byla pořád v té knihovně a chystala se na snídani. Jak tam přišel, tak první slova Petrisy byla:,,Cože, ty ještě nejsi převlečený?!" No to se zarazil a utíkal se převléct. Když se převlékal, vyběhl takovou rychlostí, že ani nezpozoroval, že u schodů je Darin. Tak nezabrzdil a porazil ho. Ale ten sletěl po koberci, kutálel se dolů a tam narazil do vytríny se sklem. Police se zakymácela a dekoratiní sklo spadlo na zem. A pár jich spadlo i na Darina. V tu chvíli Asaran zrudl a seběhl k chlapci. Viděl, že má celý obličej od krve a je v bezvědomí. Trochu s ním zamlel, aby se probral. Asi po pěti minutkách začal komunikovat. Popadl ho do náruče a nesl ho do svého pokoje. Ale také šli kolem pokoje, kde zrovna měl Eligil pracovnu a právě z ní vycházel. Náhle zpatřil oba chlapce. Seběhl k nim, Asaranovi ho vytáhl z náruče a nesl ho na nějakou pohovku. Pak popadl Asarana a začal ho fackovat. Docela dost ho to mrzelo a utekl do svého pokoje trucovat. Mezitím se Eligil staral o druhého chlapce. Ošetřil mu rány a trochu ho obvázal. Chvíli byl mimo a pak si vzpoměl na to, co se sním stalo a hned se zeptal kde je Asaran. Eligil se zamračil a hned ho odstrčil na postel.
Mezitím si Asaran pomalu balil věci, když v tu chvíli tam přišla Petrisa. Nevěděla, co se děje a tak to šla říct Eligilovi, že Asaran odchází. Když to uslyšel Darin hned slezl z postele a utíkal za hochem. Uviděl ho už u vchodu. Popadl ho za ruce a dal mu pusu. Asaran strnul a v tu chvíli mu vlepil facku a řekl, ať toho nechá. Darin byl tak neodkladný, že ho musel obejmout a říkal něco v tom smyslu:"Prosím, neodcházej prosím moc! Jsi pro mě velkou oporou." Asaran se po druhé otočil a nějak ho to dojalo, tak si ho k sobě přitiskl a objal ho. Potom se vycukl a zeptal se:" Jaktože nejsi ještě v posteli? Tobě, už je lépe?" Darin mlčky a usmíval se.
Potom Asaran v klidu šel do pokoje kde se zamknul. K večeru nesla Petrisa večeři bratrovi. Když vešla, div nerozbila podnos s talířem, protože se tolik divila co tu dělá. A hoch začal říkat, že potřebuje objevit tajnou chodbu s mapou do podzemí. V tu chvíli se petrise rozzářily oči a chtěla mu hned pomoct. Ale když hoch viděl večeři, vrhnul se spíš do ní. Dívka radši odešla a Asaran zas dumal nad knihami.
Ráno jde opět do knihovny. Když šahá pro zaprášenou kliku, omylem drbne do police a zvršku vypadne nějaký zmuchlaný papír. Rozloží ho a vidí tam nějaké nákresy a z druhé strany nějaké nápisky.

 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 karlik karlik | 9. srpna 2010 v 8:12 | Reagovat

Docela zajímavé

2 vaclav jalinek vaclav jalinek | 10. srpna 2010 v 21:16 | Reagovat

parada umi psat

3 nvibyte nvibyte | Web | 11. srpna 2010 v 10:26 | Reagovat

jj pěkné ;-) další članky snad budou teď není moc času :)

4 albumin albumin | Web | 8. září 2016 v 0:27 | Reagovat

nebankovni půjčka ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama