Červenec 2012

Rozhovor s Peterem

31. července 2012 v 15:59 | M.J. - návštěvník |  Rozhovory :)
Ahoj Peter
Ahoj Martinka

Každý rád poslouchá hudbu. Zajímalo by mě jakou rád posloucháš ty ?
Som univerzalny, preto rad pocuvam z kazdeho zanru .. napriklad i tohle: http://peter-diveky.eu/hudba/ je to podla momentalnej chute a nalady, ktoru mavam vacsinou pozitivne naladenu. Hudba mi tiez dobija energiu, mam rad hudbu, v ktorej je citit umenie.

Máš docela dobrý styl, a našla by se i u tebe nějaká nenávist k nějaké skladbě?
Máš docela dobrý styl, a našla by se i u tebe nějaká nenávist k nějaké skladbě?
Tým, že rozmýšľam vždy pozitívne, tak pre mňa je nenávisť cudzia vo všetkom, aj v muzike. Nesnažím sa myslieť negatívne, ani sa pri zlých veciach nepozastavujem. Možno sa občas stane, že natrafím na skladbu, ktorá sa mi nepáči, tak ju jednoducho vypnem .. ďalej nad tým nerozmýšľam.


Tak to děláš dobře. Chystáš se tyhle prázdniny s rodinou na dovolenou ?
Deti sú už dospelé a samostatné, bývajú a pracujú v Bratislave, kde majú už svoj život. Takže sme s manželkou zostali dvaja. Manželka nastúpila do novej práce a tak nemá ešte veľa dovolenky. Využijeme preto voľný čas tento rok oddychom na Slovensku. Napríklad cez víkend si zájdeme niekam podľa počasia, napríklad na termálne kúpalisko, alebo niekam do prírody.

Tak máte aspoň na sebe čas. Dočetla jsem se, že máš vlastní webovou stránku. Mohl by jsi čtenářům přiblížit o čem je ?
Na mojej webstránke peter-diveky.eu sú zatiaľ iba základné informácie, aby bolo vidieť, že existujem Venujem sa prioritne IT technológiám, ktoré využívam v mojej pracovnej oblasti a ktoré sú zároveň mojím koníčkom. Preto občas zverejním článok, ktorý v oblasti IT považujem za užitočný. Ak čas dovolí, budem prispievať na moju webstránku aj viacerými informáciami z môjho života.

Plánuješ svoji stránku nějak rozšířit o nové informace ?
Pokiaľ mi to čas dovolí, tak určite áno. Veľa času trávim totiť tvorbou nových projektov, preto na písanie nie je optimálny priestor momentálne. Bol by som rád, keby ten čas prišiel. :)

A zbyde ti vůbec čas na odpočinek ?
Viem si čas našťastie regulovať tak, aby mi zostal aj na voľno. Aj keď neviem presne ako by som voľno definoval. Ak definujem voľno ako mimopracovný čas, tak ho využívam rôzne, napríklad pre šport. Pravidelne hrávam hokej a plávam.
Keď je práca zároveň koníčkom, tak ten mimopracovný čas sa skracuje.

A hraješ hokej i soutěžně ?
Súťažne nie, sme partie chalanov, ktorí pravidelne chodíme hrávať dvakrát do týždňa. Teraz v lete máme prestávku, ale čoskoro už začneme..už o dva týždne .

Tak tohle byl rozhovor s dalším suprovým človíčkem a zase ze Slovenska. Pokud máte zájem můžete se juknout na jeho web http://peter-diveky.eu/ nebo www.microitem.com

Obrázek

27. července 2012 v 14:31 Japonsko
Dneska moc nestíhám, tak sem dávám jeden obrázek Japonského hradu, který bych časem chtěla navštívit. Japonský styl je zvláštní, než u nás, není tomu tak ? Jinak se mi nahromaždili další rozhovory, tak je tu po neděli čekejte ;)


Hrad Gifu

Pes provádí po svém domě kočku

25. července 2012 v 10:02 Japonsko
Ano takhle se jmenuje titulek na japonských stránkách.

Téma Japonských článku je pes a kočka. Psi dostali pokyny, přijď a přivěďkočku pro majitele. A hned pod tím bylo video. Mě to docela rozesmálo. Jáký máte na to vy názor ?


Rozhovor s Martinem Michaelem Benčičem

22. července 2012 v 18:39 | M. J. návštěvník |  Rozhovory :)
Ahoj
Zdravím! :)

Upřednostňuješ raději práci nebo školu ?
Pokiaľ robím prácu, čo ma baví, tak rozhodne uprednostním ju. K škole som si nikdy nevybudoval nejaký extra vzťah, ale zasa rád sa dozvedám niečo nové a zaujímavé. Mám však radšej tú praktickejšiu stránku, nie teoretickú.

Dostal ses i k takové práci , která tě vůbec nenadchla ?
Zatiaľ som mal šťastie na to, že čokoľvek, čo som robil ma nejakým spôsobom bavilo. Asi jeden jediný krát sa mi stalo, že ma to naozaj nebavilo a to bolo teraz nedávno, keď som bol dva týždne na táboroch ako animátor. Bol som už niekoľkokrát a vždy ma to bavilo, ale tieto dva týždne boli tak neskutočne zlé a odporné deti, že mi to celý čas znechucovali.

Ty jsi docela hodně kultůrně založen. Řekneš čtenářům čím vším se zabíváš ?
Milujem umenie a "obetoval" som mu celý svoj doterajší život a plánujem v tom pokračovať. Odmalička milujem hlavne divadlo. Začínal som ako herec a režisér. Moje prvé predstavenie som pripravil ako 5-ročný spolu s deťmi z dvora, ktoré boli priemerne 2x staršie než ja a napriek tomu ma počúvali, keď som ich režíroval . Bolo to len také drobné vystúpenie pre susedov. Ako čas plynul, pridali sa k tomu rôzne ďalšie aktivity v rámci divadla - spev, tanec, klavír, komponovanie hudby, písanie textov piesní, divadelných textov, scenárov a nezanevrel som ani na film, kde ma zaujala hlavne práca kameramana, strihača a režiséra. Mnohí ľudia sa sťažujú, že by aj chceli niečo robiť, len nie je príležitosť a presne toto nemám rád. Toto všetko som vypísal nie preto, že by som sa chcel chváliť, ale že by som chcel upozorniť na to, že ja som tie príležitosti ako malý tiež nemal a tak som si ich urobil sám. To je dôkaz toho, že tie možnosti sú, len si ich musíme sami nájsť alebo vytvoriť. Môj názor je, že muzikálová úroveň na Slovensku je dosť biedna, narozdiel od Čiech, kde síce vznikne veľa muzikálov (z ktorých mnohé sú strašné a len vyslovene narýchlo komerčne urobené), ale mnohé z nich sú naozaj dobré.

Rozhovou s Evou

20. července 2012 v 15:09 | M.J. - návštěvník |  Rozhovory :)
Ahojky
Ahoj

Za chvíli víkend, jak se na něj těšíš?
Mám teď prázdniny, takže moc nerozlišuju všední dny a víkendy. Všechny volný dny si užívám stejně.

Ty seš už vysokoškolačka, v čem se liší od střední ?
Je tam odlišnej systém organizace a líp se tam využívá času. Je tam mnohem víc volnosti a konečně se tam s
náma jedná jako s dospělýma lidma. A vůbec celej ten vysokoškolskej život je skvělej.

Mezi tvé zájmy patří fotografování, jsi už jak profesionál ?
To musí posoudit ostatní Dělám to hlavně pro zábavu, bez jakýhokoliv nároku na odměnu. Pořád se mám co učit, ještě nejsem zdaleka tak dobrá, jak bych bejt chtěla. Takže z tohohle pohledu se pořád považuju jen za nadšenýho amatéra.

Fotíš jenom lidi nebo i něco jiného ?
Fotím cokoliv, co mě nějak zaujme. Od kytiček na zahradě, přes západy slunce, graffity, architekturu, hřbitovy až po makro nebo reportáže. Ale je fakt, že ty fotky lidí (ať už aranžovaný nebo náhodný momentky) mám asi nejradši.

Zkoušela jsi fotit i na nějakých akcí?
Reportáže z různých akcí mě taky dost baví. Tam jde hlavně o to všímat si, co se kolem děje a pak rychle zachytit ty správný momenty. Někdy se podaří ulovit docela zajímavý situace. V tomhle jsou úplně skvělý děti - často si ani nevšimnou, že je fotím, a tak jsou naprosto přirozený. Nebo mě naopak zaregistrujou a užívají si, že jsou středem pozornosti.

Pochlub se čtenářům, máš i jiné zajímavé zájmy.
Mám ráda tvořivý činnosti obecně. Od mala kreslím a maluju, v posledních letech mě zase hodně chytlo vyrábění náušnic a jiných šperků. Ty kreativní činnosti mě baví asi nejvíc, proto jim obvykle věnuju největší část svýho volnýho času.

Uvádíš čtenářům že maluješ, zkoušela jsi dělat už i výstavu?
Zatím mi nikdo nedal příležitost Myslím, že v tom malování až tak dobrá nejsem, maluju spíš jen tak pro sebe, na vystavování to není. Ale výstavu fotek bych brala

Tak co ty víš, třeba někdy ta výstava bude. Máš velmi kreativní život, tak ti přeji, ať se ti v něm daří, zatím pa.
Děkuju. Přeju co nejvydařenější zbytek prázdnin

Toto byl rozhovor s mojí kamoškou, která velmi ráda fotí. Pokud byste měli zájem, můžete se kouknout na její fotky a popřípadě se můžete stát i jejím fanouškem.

Milujete masáže ?

19. července 2012 v 9:07 Japonsko
Tak pokud ano, mám tu pro vás menší lahůdku. Pojďme se podívat do Japonska :)
Tato japonská masáž v sobě skrývá i prvky přikládání dlaní, pracuje se systémem akupunkturních drah známých z čínské medicíny a teoretickou základnu šiacu poskytuje právě tradiční čínská medicína. V překladu šiacu znamená tlak prsty. Děje se tak bez nepříjemné bolesti, zato s pocitem celkové relaxace a pohody.

Určitě důležité

16. července 2012 v 14:45 Japonsko
Určitě pro nás i pro Japonsko je tohle důležité. Svátky. Když se slaví svátek tak je pro většinu den volka a vybere si to jak ten člověk chce. Našla jsem i svátky v Japonsku a budu je s váma sdílet: Vybrala jsem jich jenom pár, minimum máme toho stejného.

1. ledna - Gandžicu (Nový rok)
15. ledna - Seidžin no hi (Den dospělosti)
29. dubna - Midori no hi (Den zeleně)
5. května - Kodomo no hi (Den dětí)
15. září - Keiró no hi (Den úcty ke stáří)
23. prosince - Tennó tandžóbi (Císařovy narozeniny)
8. února nebo 8. prosince - Harikujó (Slavnost zlomených jehel)
3. března - Hana macuri (Svátek holčiček)
7. července - Tanabata (Svátek milenců)

Japonsko a hudba 音楽

12. července 2012 v 10:03 Japonsko
Asi každý rád poslouchá hudbu a co Japonsko ? Pojďme se podívat tak to kdysi bylo a jak teď ?
Tehdejší i dnešní Japonsko má silný vztah k hudbě. Zústávají zde velice silné a živé tradice ke tradiční japonské hudbě. I když mládeš jde po rockové hudbě. Tradiční hudba je přesto přímo nepostradatelná pro různá umělecká vystoupení, náboženské obřady a v této době senajdou lidé, kteří tuto hudbu uznávají pro ní samotnou a na tóny starodávných nástrojů nedají ani dopustit.

Pojďme se podívat na 6 věcí:

Japonsko a malířství 絵画

9. července 2012 v 12:51 Japonsko
Malování velmi miluji a učím se to tím že maluji portréty, ale teď nejde o moji tvorbu, ale o Japonskou.
Malířství vzniklo už ve 2. stol.př.n.l. Ale v 17. - 20. stol. se stalo malířství nejvýznamnějším uměleckým druhem. Rozvíjela se grafická technika dřevořezby. Významnými mistry byli Suzuki Harunobu a Kacušika Hokusai. Od začátku 19. stol. se japonské výtvarné umění rozvíjelo pod vlivem světových moderních směrů.

Např. obrázek vytvořen roku 1857

Rozhovor s x.Lucienne.x

4. července 2012 v 14:09 | M.J.- Blog |  Rozhovory :)
Ahoj
Ahoj :))

Jak se dneska máš ? Co říkáš na tyhle vedra co jsou poslední dobou.
V pohodě. :)) Přes den je to v pohodě protože se opaluji... v noci však je to o něco horší. Nedá se v tom spát :D

Jak se těšíš na prázdniny ? Teprve se rozjíždí,co máš v plánu ?
Hodně! Plánuji se s kamarádkou učit na skejtu ale také pojedeme určitě pryč.

Koukala jsem se na tvůj blog a velmi pěkně fotíš ? Fotíš určité věci ?
Děkuji, fotím pouze to co mě padne do oka :)

A jak dlouho se tomu věnuješ ?
Baví mě fotit od malička. Ale však jsme se tomu začala pořádně věnovat teprve nedávno.

Asi taky ráda chodíš do zoo.
Od nás je Zoo asi 3/4 hodiny :)) Když mám čas tak ráda zajdu :))

Také ve svém blogu uvádíš, že máš ráda svoje zvířátka, jaké doma máš ?
Měla jsem 2koťátka a mám psa. :)

Asi také nedáš dopustit na módu
Ano nedám. Někdy se i hodinu rozmýšlím co si dám :D

Tak a těd mi nezbívá než ti popřát, aby sis užila prázdniny. Měj se :)
Děkuji. Přeji i tobě :)) Taky se měj! :))

Na otázky odpovídala autorka tohoto blogu!: http://x-lucienne-x.blog.cz/

In kabelky 日本のブランドのハンドバッグ

3. července 2012 v 17:44
Oběvila jsem japonské články, kde se zmiňují které značky v Japonsku právě letí. Je jich velká škála, ale dávám jsem jenom malou hrstku z nich. Opravdu některé stojí za to. Přeji pěkné prohlížení fotek ;)
PRADA

Rozhovor s Kirmou Lee

3. července 2012 v 17:00 | M.J.- Blog |  Rozhovory :)
Ahojky
Ahoj :)

Jakpak sis začala užívat prázniny? Zatím jsou velká vedra.
Tak teď na začátku jsem se hlavně začala věnovat svému kulturnímu já - začala jsem více číst, dívat se na filmy a tak nějak se věnovat sama sobě. Ve školním roce na to nebyl moc čas, takže teď to chci dohnat.
A vedra opravdu jsou, navíc ty bouřky tomu dodávají ,,šmrnc,, :D

Tomu věřím :) Na co se nejvíce těšíš na prázdniny?
Bude to znít divně, ale na brigádu. Už jen z toho důvodu, že se nějak odpoutám od té nudy, zapracuju si a hlavně si něco vydělám. Také se těším na výlet na Moravu-je krásné takhle procestovat Česko, navíc na Moravě je asi nejkrásněji. A to nejen počasím, ale i celkově.

Koukala jsem se na tvůj blog, máš tam velmi moc zajímavých věcí, Jak dlouho bloguješ ?
Bloguji rok a pár měsíců. Hrozně mě to baví, takhle házet věci na internet a vidět, jak to lidé komentují. Aspoň vidím, že mé názory jen tak nevplují do prázdna, jako se tomu stávalo předtím, než jsem blogovat vůbec začala.

Moc pěkně píšeš, jak poezie tak i příběhy, kdo tě inspiroval, nebo jak jsi začala psát ?
Děkuji moc. Ani si přesně nevzpomínám, kdo, nebo co mě inspirovalo, ale je možné, že mě to vše popadlo jen díky kamarádkám, které už blog dávno měly a doporučily mi ho. V básničkách třeba tak dobrá ještě nejsem, ani nevím, jestli to u mě půjde nějak doladit:D Každopádně příběhy mě hrozně moc baví psát, ale musí mě políbit Múza. A psát jsem začala dávno předtím, ovšem jako dítě.

Čteš také knihy? Pokud ano, Jakou bys doporučila čtenářům
Samozřejmě, čtu. Myslím, že je to důležité pro gramotnost a vzdělanost-bez toho to prostě nejde. Doporučila bych hlavně knihy od Stephena Kinga. Chápu však, že někdo na tento žánr knih není (jsou to většinou psychologické horory). Dále bych doporučila třeba knihy od Darrena Shana, Edgara Alana Poea, anebo také J.R.R. Tolkiena anebo F.M. Dostojevskiho. Jsem spíše na ty temnější žánry :D Nějakou jednotnou oblíbenou knihu nemám.

Koukám že ráda sleduješ dobrodružné filmy a seriály jaký je tvůj nejoblíbenější ?
Za seriály jsem si zamilovala Misfits, Akta X a filmy... No je jich hodně :D Gejša, Piráti Z Karibiku, filmy od Tima Burtona, Death Note, Nana,.... rozepisovala bych to tady donekonečna.

Tak, děkuji za rozhovor a uži si prázdniny!!
Děkuji za rozhovor a také přeju krásné prázdniny!

A na otázky odpovídala autorka tohoto blogu: http://kirma-lee.blog.cz/