Září 2012

Neaktivní i aktivní

30. září 2012 v 9:44
Je to půl na půl, rozhodla jsem se nepřispívat jeden měsíct na blog. Vidíte dobře, měsíc. Uvidím jestli na další něco vymyslím.

Ale nebojte pokud něco budete potřebovat jsem pořád v pohotovosti, pokud mi napíšete na blog nebo do pošty. Mohu odepisovat. Taky neustále budu navštěvovat blogy, a pro některé budu na příjmu na nějakterých internetových sítí.

Tak všem přeji pěkný a příjemný podzim!

Rozhovor s Tien ;)

28. září 2012 v 14:19 | M.J. - Blog |  Rozhovory :)
Ahoj jak se dneska máš?
Dneska no..:DD Jsem unavená, jinak fajn. :) Trochu mě bolí v krku:D.

Začal podzim, máš plán jak v klidu strávit podzim?
No na podzim mám nározky, moc klidný to nebude, oslavy atd, jinak jedu za bráchou do Prahy. :)

Jak dlouho se blogování věnuješ?
No, takové věci já nepočítám, opravdu :D Dělám si to podle sebe. Jinak řekla bych tak středně dlouho.

Je tohle tvůj první blog?
Ne, měla jsem ještě dva předtím a jeden potom, ale teď jsem zase tady na tom a snad tady dlouho zůstanu.

Baví tě blogování?
Jo, psaní příběhů a občas něco ze života, ale autorský blog bych vést nedokázala, protože já jsem takové že svoje problémy nerada dávám celému světu k počtení, stačí kámoška a brácha. :D Ale to už mluvím od tématu :D

Jsem se dočetla že píšeš nějaké Story, o čem pak píšeš.
Píšu většinou takové Love story, nikdy nevím jak dopadnou píšu podle nálady, když mám špatnou tak postavy to chudinky odnesou, ale chtěla bych spíš hororové love story, ale to se musí vypilovat. :D Nebudu psát něco o čem vím že bych tam měla plno mrtvých bodů, to je pak škoda.

Kdo tě navedl na psaní?
Česká televize :D Když mi bylo asi sedm, tak tam dávali něco o nějakým klukovi co si píše příběhy a staví postavičky, to psaní mě zaujalo a napadlo mě že by nebylo špatný se tomu věnovat, ale zatím si připadám v tom psaní nějak slabá. A pak ještě hodně čtu, to mě taky nutí psát.

Je to předčasně, ale jak se těšíš na Vánoce? připravuješ se na ně nějak už.
No, plánuju už večeři, to je základ, jinak se těším měla bych dostat školu noci 9 Předurčená. :) A brácha by měl být doma, takže nějaký ten týden bez těch hnusných školních sraček. ;)

Dík za rozhovor a měj se fajn :)
Nemáš zač, děkuju i já, taky se měj. :))

Tak a tohle byl rozhovor s blogerkou tohoto blogu: http: //hot-sun-shine.blog.cz/

Rozhovor s Tweedledee

26. září 2012 v 16:39 | M.J. - Blog |  Rozhovory :)
Ahoj Díky, za rozhovor s tebou :)
Ahoj, spíš děkuji já :)

Začala zase škola, jak se na ní zase chytáš?
No, jelikož jsem vysokoškolák a škola mi začala až tohle pondělí, tak jsem zatím opět ve stádiu, kdy si zase musím zvyknout na tu honičku ^^"

Bloguješ už tři roky, jak tě to baví?
Baví mě moc, jinak by mi to asi tak dlouho nevydrželo :D Dostala jsem se do stádia, kdy mi současná podoba blogu plně vyhovuje :)

Měla jsi i jiný blog, než je tenhle?
Měla, spolu s kamarádkou, takovou "anime centrálu", která byla hodně navštěvovaná, ale za tím byla spousta práce. Na tenhle blog se nám Pak jeden člověk úmyslně naboural a smazal ho.

Mezi tvé koníčky patří anime i manga. Povez čtenářům jaká je tvá oblíbená.
Z anime by to rozhodně bylo třeba Kuroshitsuji, Blood+, Higurashi no Naku Koro ni nebo Shiki, z mangy pak rozhodně Gravitation, ale je toho všeho samozřejmě mnohem víc :)

Když jsme u té Asie. Máš z Asie i nějakou oblíbenou skupinu hudby?
Byla doba, kdy jsem hodně poslouchala The GazettE, ale teď bych jmenovala spíš Kalafinu.

Koukala jsem se, že kreslíš. Podle mě umíš pěkně malovat, jak dlouho se tomu věnuješ a baví tě to?
Děkuji za pochvalu ^^ Během základní školy se mi povedlo odabsolvovat první stupeň výtvarného oboru na naší ZUŠce, pak už bylo čím dál méně času, ale pořád výtvarničím ráda :)

A kdo tě na kreslení navedl?
Rodiče. A jsem jim za to vděčná :)

A tvoje oblíbené jídlo?
Těch je spousta :D Ale kdybych to měla vzít nějak obecněji, tak by to byla italská kuchyně. Jsem holt těstovinová, sýrová a rajčatová.

Neprobrali jsme všechno, ale jsi velmi kreativně nadaná, tak ti držím palce, ať ti vše stále jde a měj se pěkně.
Mockrát díky, budu to potřebovat :3 Taky se měj krásně :)

Tak a tohle byl rozhovor s blogerkou tohoto blogu: http://theunderland.blog.cz/

Jak šel čas

20. září 2012 v 18:29 | M.J. |  Kresba a malba
Napadl mě článek, ohledne mé tvorby. Abych vám ukázala nějaké rozdíly od doby co jsem začala malovat až do tehdejší. Pokud nějaké budou :)
Tak tady jsou:
2009

Kurz dekoračních dortů

16. září 2012 v 15:01
Před pár dny jsem si listovala jen tak jedním časopisem. A zaujal mě jeden článek s názvem: PROFESIONÁLNÍ KURZY DEKORAČNÍCH DORTŮ. Když jsem si to četla rozzářili se mi oči. Kdybych se kurzu zůčastnila a dodělala bych ho mohla bych dostat i PME professionální diplom.
Jediným háček je v tom, že to je daleko, až skoro na druhé straně republiky a je v tom dálka. A proto jsem se rozhodla, že budu hledat, někde v okolí.
Kdo by nechtěl být taky profesionál. když už jsem vyučená cukrářka, tak proč nezkusit to dál.

JP vs.K

13. září 2012 v 14:52
Tak lidičky, ještě jsem vám nepokládala tenhle dotaz. Proto se musím zeptat. Tenhle blog je založen na Japonské zaměření. Což zde ignoruji Korejské skladby a korejské lidi.

Já prostě jenom Japonsko. Má přeci jen něco málo do sebe, skladby z 80 a 90 let, ty prostě od nich nejvíce zbožňuji.

Jaký máte názor na to vy. Líší se vám Japonsko s Koreou nebo ani ne?

Rozhovor s Black-chan

11. září 2012 v 14:29 | M.J.- Blog |  Rozhovory :)
Ahoj jak si zase užíváš první školní dny ?
Mno... Neužívám... Usednout po 2 měsících zase do školní lavice není nic příjemného ^^ Jako vždy ty prázdniny tak utekly -_- A navíc nová škola, kde se absolutně nevyznám...

Jaké je tvoje oblíbené jídlo?
Nejraději mám rýži a roštěnku, to je prostě to co mě nepřestane chutnat a stejně tak špagety a pizza ^^

Na tvém blogu uvádíš, že ráda sleduješ anime, Máš asi hodně oblíbených, ale napiš aspoň 3 k terým máš nějaký vztah a můžeš je trošku popsat? :)
Tak tohle bude pro mě opravdu oříšek, ale nebudu to přehánět...
- Prvním takovým anime je Yu Yu Hakusho, je to starší anime z roku 1993... Má starší kresbu což většinou lidi odrazuje, ale pro mě to problém nebyl, aby jsem se přiznala bylo to moje úplně první anime... Je to anime plné démonů, magických schopností a také není nouze o boje... a jedno z mála anime, kde hlavní hrdina hned v prvním díle zemře (pak se vrátí do života a bude mít schopnosti.
- Druhým takovým anime, ke kterému mám citový vztah je Fullmetal Alchemist:Brotherhood... Díky tomuhle anime jsem se naučila, že nic nemám vzdávat a musím se snažit a jít za svým snem a cílem... Hlavní hrdinové (bratři) přijdou o matku a pomocí alchimie jí chtějí přivést zase k životu, ale to je v alchimii tabu... A jako daň starší z bratrů přijde o levou nohu a pravou ruku a mladší z bratrů přijde o tělo, aby byl zachráněn jeho bratr upoutá jeho duši k brnění... A tak se snaží oba získat svoje těla zpět, poznají spoustu přátel, ale i nepřátel.
- A třetím anime je Black* Rock Shooter... Díky tomuto anime (a jednodílné OVĚ) jsem se zase vrátila před rokem na blog s novou chutí blogovat a novou přezdívkou... Je to anime o kamarádství, vnitřním boji a strachu... V tomto anime jsou 2 dějové linie, jedna je z pohledu mladé dívky chodící na střední školu a druhá je z pohledu Black Rock Shooter, která je vlastně vnitřní JÁ hlavní hrdinky... Po celou dobu vede hlavní hrdina vnitřní boj proti BRS, ale nakonec se s ní spojí a porazí své nepřátele...

A doporučila bys čtenářům nějaký ? Odůvodni proč by ho měli zhlédnout.
Já osobně by jsem doporučila třeba Fairy Tail.. Je to velmi pěkné anime, vtipné, boje jsou také velmi dobré a o pěkné bishíky (kluky) tam také není nouze... Je to anime o magii... Fairy Tail je vlastně nejsilnější a neobávanější cech, kde je plno nadaných a schopných mágů... a hlášky jsou zabíjecí ^^ Aye Sir!

Jde vidět že hodně posloucháš Korejské skladby, máš oblíbené i z jiných zemí ?
Hai hai hai... Já se považuju za k-popera ^^ Spíše než na J-rock (japonský rock) jsem na k-pop (korejský pop) Moje nejoblíbenější korejská skupina je BigBang a taky B1A4 a Super Junior...
Ale sem tam si poslechu i nějakou tu anglickou, ale už ne tolik jako dřív než jsem objevila krásy k-popu ^^

Ty ráda maluješ, a más docela velmi pěkné obrázky. Jak dlouho se tomu věnuješ a kdo tě na malování navedl?
Začínala jsem jako každé malé dítě ^^ Čmárala jsem si doma a neviděla jsem v tom žádný pořádný důvod, než se jen zabavit v dlouhých a nudných chvílích ^^ Nikdy jsem to nebrala jako něco víc, ale jen jako koníček... Pak jsem začala kreslit podle předlohy (většinou anime motivy) a u toho jsem zůstala dosnes ^^

A co počítačová grafika?
To je jednoduché, nejsme spolu kamarádi xD Jsem ráda, že dovedu udělat nějaký ten diplom, upravit nějakou tu fotku, ale layout oprvadu nesvedu -_-

A jak dlouho se věnuješ blogování, a baví tě to?
Za poslední 2 roky mám už 2 blog... Na minulém blogu jsem zkončila, protože mě provázelo pár špatných věcí a já jsem před nimi jako zbabělec utekla a nechala jsem svou minulost za sebou... Jeden blog jsem měla s kamrádkou společný, ale dlouho to nevydrželo ^^ A tento blog (http://just-mine-world.blog.cz) mám již rok a 2 měsíce a jsem spokojená ^^ Vždy přijde chvíle, kdy nevím co přidat a nebo nemám náladu, ale i tak je to můj koníček u kterého chci ještě nějakou tu chvilku zůstat :3

Na co bys právě teď měla chuť. (Je tím myšleno jídlo, dobře přemýšlej a uveď důvod proč zrovna to.)
Dala by jsem si čokoládu *-* Protože jsem jí už dlouho neměla a začínám mít absťák xD
(jsem děsnej závislák na čokoládě)

Jsem ráda že jsi se mnou přečkala těch pár minut vyplňováním, a přeji ti pěkný zbytek dne a ať se ti daří.
I já děkuji za takovou možnost~ Je to pro mě čest, být jednou tou co odpovídá a ne ta co klade otázky ^^
i já tobě přeji pěkný zbytek dne a také přeji jen to nejlepší na tvém blogu ^^

Tak a tohle byl rozhovor s blogerkou, která má docela zajímavý blog o K-popu a anime. Její blog zde: http://just-mine-world.blog.cz/

Něco málo z Japonska

9. září 2012 v 11:28 Japonsko
Je sice poledne, ale musím se dát tuhle fotografii. Je to západ slunce v Kumamoto


Netradiční výlety

3. září 2012 v 13:04 | M.J. |  Příběhy z cest a fotky z cest
V tomhle článku uvidíte fotky památek, které jsem tento rok o prázdninách navštívila. Myslím, že se vám aspoň nějaká bude líbit. Já tyhle památky mohu navštěvovat pořád.
Žleby

1.září - A škola se blíží

1. září 2012 v 8:31 Japonsko
Je to tak za dva dny tu máme další školní rok. A co přátele, těší se někdo do školy ? Abych řekla pravdu, já ne, nastupuji na další učňovský obor do prváku tak sem zvědavá na spolužáky, sice tam asi budu nejstarší ale to nevadí budu se s některýma lišit jen o 3 roky, není to až tak strašný nebo ano ?

A víte jak začíná první školní den v Japonsku ? Něco málo o tom napíši ;)