Prosinec 2012

Příběh - Vystoupení

30. prosince 2012 v 9:44 | M.J. |  Moje kniha a příběhy
Po delší době přidávám opět do rubriky Příběhy. Tentokrát jsem pro vás připravila příběh o jedné Moldavské skupině. Příběh je vymyšlený, takže kdo tu skupinu zná tak snad se nezhrozí. Doufám, že jsem všechny chyby opravila, ale kdyby i tak, tak mě kdyžtak varujte. Krom toho, že každý odstavec začíná na slovo JE.

Vánoční aranžmá

27. prosince 2012 v 15:15 | M.J. |  Aranžma a kreativita
Milý čtenáři zajisté uhly něco nakreslí, sice ještě nevím kdy, ale do měsíce čekejte nějakou tu kresbu.
Jinak jsem zapoměla ukázat, náš adventní věnec na dveře a když byl čtvrtý advent, tak s rozsvícenýma svíčkama. Byly to pěkné dny :)
Škola umí divy, jsem ráda, že jsem šla ještě studovat.

Při čtvrté adventní neděli.

Po Vánocích

25. prosince 2012 v 16:26 | M.J.
Je den po Vánocích a každý jsme si to určitě užili :) U mě to proběhlo v pohodě a těším se zase na další. Dostala jsem docela dost dárků a jeden z dárků byla sada na kreslení s uhly. S uhly jsem snad do styku nikdy nepřišla.
Tudíž bych se zeptala někoho kdo s tím umí kreslit. Pokud by mi poradil , jak se tím kreslí. Máte na to nějakou zajímavou techniku?.- Chápu že to budu muset se naučit sama.

Počasí se zbláznilo

23. prosince 2012 v 8:36 | M.J.
Poslední dobou se blíží po internetu zprávy, že budou Vánoce zase na blátě a tentokrát ve 12°. Je to trochu na hlavu a mnohé lidi to zarází.
Ale přemýšleli jste nad tím čím to asi může být? U nás doma byla menší debata a dovtípili jsme se, že to může být taky kvůli lidem. Jak se k této Zemi chováme, proč asi roztávají ledovce. apod.
Může to být tím, že lidi vypouští do ovzdůší ty nechutné sajrajty z továren a mnohdy co lidi pálí v komínech je taky k nevydržení. Ale co třeba Američané a Rusáci, ti dělají pořád nějaké ty pokusy.
Když si vzpomenu před několika lety, sníh už byl v polovině listopadu a vydržel do konce února, a poslední lety to pořád klesá.

Je to houby platné někomu říkat, ať se o to vše chová slušně, když druhý udělá zase opak.

Zimní dny

20. prosince 2012 v 14:36 | M.J.
Pomalu začíná zima a sní se blíží i Vánoční dny a taky konec roku 2012 a nastane nový a to 2013.
A pochlubte se mi s cukrovím, jak to jde? Už to máte hotové? Já jako cukrářka už to mám jen ještě udělám falešné rafaelo a mám to. A mezi mé oblíbené patří rohlířky, toho se mohu přecpat :)
Ale trošku mi chybí ten sníh. Trochu u nás byl, ale jak se oteplilo, tak tu není skoro nic.

A na konec nějaké obrázky:

Nabité dny

18. prosince 2012 v 5:38 | M.J.
Poslední dobou mám na všechny věci tak málo času a to nejvíce je blogování. Ve škole jsou před vánocemi frmoly, musíme všechno chystat a pod. Musím do vánoc stihnout dokreslit jeden portrét a kreslím ho už snad po čtvrté, stále tam není ta podoba. Po vánocích mě čekají čtyří portréty a za dva dostanu zaplaceno. To bude moje první zaplacené kreslení.
Jestě musím taky do Vánoc stihnou upéci alespoň ještě tři druhy cukroví a nezapomenout na medovník. Hlavní je, že dárky jsou nakoupené.
Doufám, že mě tedy chápete. Prozatím vám předem přeji pěkné vánoční svátky. :)


K narozeninám

15. prosince 2012 v 10:22 | M.J. |  Pečení, dorty a vaření
Ano minulý týden jsem pekla, abych udělala jednomu človíčkovi radost a myslím, že jsem i udělala. Formu vějíř jsem dostala k narozkám před 3 měsícema, ale teprve nedávno jsem jí použila a myslím, i docela povedený je :)
Posuďte samy.

Cake Ban Sé

11. prosince 2012 v 15:42 | M.J.
Kamarád z Japonska se mi pochlubil co nedávno jedl. Pravil:
- Nedávno mě navštívili známí a přivezli na ochutnávku tenhle dort 今日、地区の皆さんがこのお菓子を持って訪問してくれました。 Moc to chutnalo, ale bolelo mě břicho Břicho a mysl, Umashi!

Taky bych si to ochutnala, ale je to určitě hodně nezdravý.

Drinky v Japonsku

9. prosince 2012 v 10:11 | M.J. |  Japonsko
Nedávno jsem se se známým Kenjim Suzuki bavila o tom, když mají nějaké akce co tam zajímavého popijí.
Všechny druhy o kterých my napsal:

Pivo - Bylo poprvé dovezeno do Japonska na koncem devatenáctého století a nyní se stalo velice oblíbeným nápojem.
Víno a Whisky - Vyrábí se několik druhů vín. Domácí víno nijak výraznou nebo valnou chutí nevyniká. Poměrně nenákladnou alkoholovou investicí je v Japonsku whisky, která se dováží z Evropy a USA.
Káva - V kavárnách je poměrně drahou záležitostí. Stojí okolo 500 jenů za šálek. Kafe se podává buď s mlékem, nebo s citronem.
Čaj - Japonsku je většina čajů zelených s velkým množstvím vitamínu C a kofeinu.
Saké - Neboli rýžové víno, je tradičním japonským nápojem. Saké má svoji specifickou chuť.
Sóču - Je alkohol oblíbený mezi nižšími vrstvami obyvatelstva. Obsahuje okolo třiceti procent alkoholu a vyrábí se z obilovin nebo brambor.
Nealkoholické Nápoje - Většinu nealkoholických nápojů lze v Japonsku nalézt v nepřeberném množství nápojových automatů.

Nedávno jsem byla s kámošem v čajovně a tam nabízeli sóču. Říkala jsem si, že bych to mohla vyzkoušet, ale pak jsem to odmítla.


Adventní věnec

7. prosince 2012 v 5:54 | M.J. |  Moje tvorba
Uplně bych zapomněla, dávno odbila první adventní neděle. Na ukázku tu mám věnec, který jsem dělala domů.

Já bych řekla, že ta praxe ve škole mě docela dost toho už naučila.

Rozhovor s Rin

5. prosince 2012 v 16:20 | M.J. - Blog |  Rozhovory :)
Ahojky copak říkáš na zimu a je už u vás sníh?
No tak zima fajn, jen se mi zdá, že začala nějak brzo. A sníh? No tak v neděli ráno sněžilo, ale pak to bylo jen takové pokapávání takže z toho nic nebylo, což je škoda.

Koukala jsem na tvůj blog a ty jsi milovnice Japonska. Co tě na věm nejvíce bere?
No tak já ani nevím. Tak vše nějak obecně. Miluju japonskou kulturu a historii. Zamilovala jsem si Harajuku módu a taky tu normální jak chodí oblékáni, protože tam rifle moc nenosí jak tady u nás. A pak samozřejmě jejich styl hudby ^^..

Reprezentuješ spíše romantické, nebo nějaké dobrodružné japonské filmy. A tvůj obíbený?
No, spíše jsou to ty romantické. Dobrodružný jsem snad zatím ani neviděla. Teda čínské ano, ale já spíše ty japonské. A můj nejjoblíbenější?.. To je hodně těžké říci protože každý má nějaké to pro a proti. No, ale tak asi to bude 1Liter of tears a Kimi ni Todoke.

A kdo tě navedl na Japonsko, či jak jsi k němu přišla?
V podstatě jsem na to přišla sama :D. Bylo to jednoho dne, když jsem se večer nudila a tak jsem projížděla kanáli a zastavila jsem se u Animaxu, kde zrovna běžel InuYasha. Druhý den jsem si najela na stránku Animaxu a začala se dívat na další anime a pak jsem každý den ve 20:00 už čekala u TV. To už jsem věděla co to anime je a že pochází z Japonka. No a tak jsem si nějak najela na japonsko samotné, kde jsem pak postupně začala objevovat zpěvačky a kulturu japonska. A nakonec jsem se dostala až k filmům ^^..

Zaujalo mě , že píšeš na blog, že děláš recenzi filmů. Co bys nám o tom pohovořila.
Eto~, nějak to nechápu, ale tak jediné co vám k tomuto pohu říct je: Už nějakým rokem se dívám na filmy a pak časem zapomenu jak se jmenoval a o čem to bylo a tak jsem se rozhodla si založit blog na recenze k filmům abych si později je mohla přečíst a popřípadě se na nějaký film podívat znova. Toto byl první důvod proč jsem si blog založila, ale před pár měsíci (to bylo tehdy kdy jsem blog zrovna rozjela) to bylo taky především kvůli tomu, aby ostatní lidi poznali i něco jiného než na co se dívají, protože japonské filmy jsou více podle skutečnosti, než třeba ty americké, které se teď točí.. Japonské mám ráda protože vypráví o tom, jak to má vlastně Otaku v životě těžké. Takže šikana, rodiče, kamarádi, láska a tak..

Jak tě baví blogování.A jak dlouho bloguješ?
Blogování mě baví hodně. Ráda poznávám nové lidi, u kterých pak mám šanci se s něma setkat osobně. Díky jednomu blogu mám jednu velmi dobrou kamarádku na druhé straně ČR :D.. A jak dlouho? To opravdu netuším.. Asi tak 3 roky.. Možná míň, přesně to už nevím. Protože tento blog (x-dorama) není můj první, před tímto jsem měla spoustu jiných zameřeé na trochu něco jiného, ale vždy to souviselo s Japonskem ^^. Vlastně díky Japonsku jsem začala blogovat, kdybych nevěděla o Japonsku tak snad ani žádný blog nemám.. ^^"

Těšíš se už na velké prázdniny? A plánuješ už něco na ně do předu?
Na velké prázdniny se těším strašně moc! A do předu zatím nic naplánovaného nemám. Možná pojedu znova do Prahy a pak jen s kamarádkama něco podnikala, ale to se ještě uvidí ^^..

Tvoje oblíbená hudba?
Oblíbená je všechna asijská :D. Takže Korejský, Čínský, Tchaiwanský a především Japonský pop, ale v poslední době jsem si oblíbila i J-Rock, který jsem moc nemusela. To je vlastně jediné co poslouchám. Protože já nesnáším ten americký pop, hiphop a další. Od nich mi písničky příjdou, že nemají žádný smysl a melodie mi hodně připomíná tu od Asiatů ze straších písniček -.-"..

Moc ti děkuji za rozhovor a pěkný zbytek dne.
I já Děkuju ^^.. A tobě také hezký zbytek dne (^-^)..!

Na otázky odpovídala autorka tohoto blogu: http://x-dorama.blog.cz/

Japonské vlaky

3. prosince 2012 v 17:11 Japonsko
Vlaky jsou nespolehlivějším a velmi rychlým dopravním prostředkem zejména mezi velkými městy. Nevýhodou je velmi vysoké jízdné. Na velké vzdálenosti srovnatelné s leteckou dopravou.
Local, místní - zastavují na každé zastávce.
Rapid, zrychlené - nezastavují na všech zastávkách. Ceny jsou stejné jako za místní vlaky.
Express - jedná se o obdobu Rapid vlaků. Pouze nepatrný rozdíl a platí se navíc přirážka.
Limited Express - zastavují pouze ve velkých městech.
Super Express pouze na Japan Railways - jezdí na oddělených kolejích a nástupištích.
Pokud chcete cestovat první třídou (green - first class), je zde zpravidla příplatek kolem 30 až 50 % jízdného. První třída je pohodlnější a méně obsazená.
Nepochopím, že Japonci jezdí takovýma luxusníma , a u nás takové nic moc.

Rande v Japonsku

1. prosince 2012 v 13:07 Japonsko
Tenhle článek není vymyšlený, ale velmi mě zaujal.Musím vám ho sem dát, aby jsme věděli jací jsou. Zajímavé čtení, budu ráda, za odborné komentáře.

Asi si hned zprvu všimnete, že Japonci a Japonky jsou v mnoha případech velmi plaší a stydliví lidé. Mnohdy to není dáno ani jejich charakterem, ale spíše tím, že setkání s cizincem je pro ně něčím, s čím si nevědí rady. Jejich společnost a výchova, jež je stále velmi uzavřená, je na takovéto věci nepřipravuje. Rovněž neznalost cizích jazyků zvětšuje mnohdy už tak velkou bariéru.