Leden 2013

Možná i na prodej

30. ledna 2013 v 15:53 | M.J. |  Moje tvorba
Přeji pěkné středeční odpoledne. Je konec ledna, kdyby nebyl sníh, vypadá to jako by bylo jaro. Je krásně ;) No nic, přidávám slibované košíčky. Za tento týden jich mám za sebou tři a dva věnce.
První obrázek je můj první výrobek, a řekla bych, že na poprvé to je docela dobré, jenom více utahovat. Košíček pod ním je včerejší tvorba, ze zlatých stránek. Dneska jsem dodělala jeden věnec a třetí košíček. Zítra dodělám další věnec.
Poslední fotka, je přestříkaná na hnědo jako dřevo.


Tužko - Kresba

28. ledna 2013 v 5:52 | M.J. |  Moje tvorba
Něco malého jsem zase nakreslila. Myslím, že se mi docela povedl. Je to na A4, a zabral necelé 2 dny.
Kreslila jsem to pro jednoho Francouze, a moc se mu líbil. Abych, ale řekla pravdu. Tenhle obrázek mi udělal ještě větší ohlas dokonce i u jeho známích . Měl větší ohlas než tenhle: http://japonsky-dum.blog.cz/1211/tuzko-kresbaNa příští týden

25. ledna 2013 v 13:57 | M.J.
Naštěstí je víkend a bude volno. Těším se.

Bohužel jsem trochu nachlazená, ale doufám, že v pondělí do školy pujdu. Totiž příští týden máme praxi a máme dělat ty slavné papírové košíčky. Určitě je každý zná. Nýbrž v pondělí nebo uterý by nám to měla mistrová naučit. A pokud by mi to šlo dobře, tak bych začala dělat nějaké i na prodej, ale potřebovala bych taky fantazii, jak je nazdobit.

Jinak až budu mít aspoň jeden udělaný, tak vám ho dám sem na ukázku, doufám, že se mi povede a vy mi můžete držet palce :)Rozhovor s Haru

23. ledna 2013 v 7:26 | M.J.- Blog |  Rozhovory :)
Tak a po delšěí době přidávám další rozhovor snad se vám bude líbit. Snažili jsme se obě :)

Ahojky, jak si užíváš zimu?
Ahojky, mám ráda zimu, takže si ji docela užívám :)

Jak dlouho se věnuješ blogování a chystáš se v něm ještě dlouho pokračovat.
No věnovala jsem se tomu už dřív, ale často jsem měnila blogy, nebo byla neaktivní, teď v srpnu jsem po roce znovu rozjela blog a plánuju v něm dlouho pokračovat. Jelikož tam dávám svou tvorbu, chtěla bych si ho nechat v průběhu života jako takovou "galerii" :)

Ty jsi milovnice japosnka a anime. Co patří mezi tvé oblíbené anime.
Hai. Líbilo se mi snad každé anime, co jsem viděla. Nejradši mám Yu Yu Hakusho, bylo to jedno z mých prvních anime a zamilovala jsem se do něj. Mám ale i hodně ráda Jigoku shoujo, Chobits nebo Death note.

Pohovoř aspoň o dvou.
Tak vás seznámím s Ouran High School Host Club a Another, protože to jsou dvě naprosto odlišná anime a obě mám taky ráda. Ouran High School Host Club je komedie o dívce Haruhi, která rozbije velmi drahou vázu, ale nemá na zaplacení. Ostatní ji považují za muže, a tak ji přikáží, že si to odpracuje v jejich klubu, který vydělává tak, že baví bohaté dívky. Je to obrovská legrace, ale nechybí tam propracovaný děj. Another je horor. Děj se odehrává ve škole, kde panuje stará kletba. Je to hodně záhadné anime, s každým dílem se mění vaše názory, opravdu mě moc zaujalo :)

Ještě velmi mě zaujaly tvoje kresby na plátno, je to nádherné, jak jsi k tomu přišla?
Vždycky jsem moc ráda kreslila. Nedávno jsem se k této mé vášni znovu vrátila a snažím se na ní vyhradit si nějaký čas. Delší dobu jsem uvažovala o koupi malířského stojanu, takže když se mi pak naskytla příležitost, neodolala jsem. Myslela jsem, že mi to vůbec nepůjde, ale bavilo mě to a jedno plátno střídá druhé. Zatím to ještě moc neumím, ale chtěla bych se zlepšovat :)

Jsou s tím občas i nervy a baví to?
Abych řekla pravdu, nervy to jsou pouze z toho hlediska, že mám spoustu nápadů, ale nemám skoro žádný čas. Kreslení a malba je pro mě jinak velký relax.

Jaké nezdravé jídlo ti chutná?
Čokoláda. To je jasné :D Nejradši mám s oříškama, protože mi moc chutná :D

Chtěla bys ještě něco čtenářům sdělit?
Možná těm, co anime neznají, aby to hned neodsuzovali. Hodně lidí poví, že je to hloupá pohádka, ale pravé japonské anime nemá nic společného s našimi evropskými kreslenými filmy. A jinak bych chtěla všem popřát krásný den, a ať se mají hezky :)

Děkuji za rozhovoř a přeji ti pěkný zbytek dne :)
Taky děkuji, ahoj :)

Tak a tohle bys rozhovor s mým sbéčkem http://antal.blog.cz/


Nedělní odpočinek

20. ledna 2013 v 12:53 | M.J.

Přeji nádherný den všem co blogují. Je neděle A takový oddechový den. No a taky proto sem dávám fotečky nějakého japonského sladkého jídla. Já prostě nemohu odolat tomu prvnímu obrázku. Toto sladké bych brala snad vždycky. Jinak tu mám potom na ukázku bonbony plněné s příchutěma, které podobné se i zde v ČR prodávají. A nakonec tyčinky.
Já myslím, že jsem vám trochu chutě udělala ;)


Zoo v Japonsku

13. ledna 2013 v 12:05 | M.J. a S.Y. |  Japonsko

Do zologické zahrady chodím velmi ráda, ať v našem městě a nebo v jiném. Tentokrát se opět přesuneme do Japonska tentokrát do města Yokohama-shi, Kanagawa. Netradiční zologická zahrada spojena s mořským světem. Najdete tam zvířata, které žiji nebo aspoň plavou ve vodě.

Přináším pár fotografií. A na první fotce nemůže chybět jednoznačně lední medvět. A v Japonštině se nazývá shirokuma.

UhloKresby

10. ledna 2013 v 5:23 | M.J. |  Kresba a malba
Jak víte, na vánoce jsem dostala sadu úhlů a jak jsem slíbila do měsíce musím něco ukázat. Mám tu dvě kresby na A4, ale jsou nedokonale vypracované. Původně jsem kreslila japonskou vázu , kterou máme doma , ale problém my dělali Ty malinký človíčci, kteří tam byly namalované, tak jsem se rozhodla, že udělám vlastní styl.

První obrázek: Nepovedená Japonská váza s kroucenou vrbou a mašlí.

Nový rok odbil

7. ledna 2013 v 5:26 | M.J. a S.Y.
Už několik dní je rok 2013. Jak se v něm všichni máte? Já tedy Docela dobře i když zase nastala škola. Ale tak vetší utěchou je ta praxe.
Nedávno jsem se bavila s kamarádem z Japonska jak si ho užíval a velmi mě zaujala jeho fotka jídla. Neobvyklý tvar a chuť taky. Pokrm se jmenuje Kagami-mochi a je vyroben z rýže. Bohužel více informací jsem z něho nedostala. Asi to bude nějaké Japonské Tajemství :)

A Bonus pro vás. Jak by jste vy toto jídlo pojmenovali?

Pustý ostrov a co s sebou?

4. ledna 2013 v 13:44 | M.J.
Lákavá to otázka. Už několikrát jsem nad tím přemýšlela, co kdyby, co když náhodou. Letadlem jsem neletěla a lodí neplula, naštěstí zkušenosti nemám, ale kdyby mě vzal někdo na týden či na 14 dní na výlet někam na pustý ostrov, byl by to docela zážitek.
První, na co bych určitě nezapoměla, by byly: sirky, foťák, nějaké oblečení kdyby bylo večer zima a baťoh jídla a pití.

Kytarový kroužek

2. ledna 2013 v 9:05 | M.J. a S.M. |  Japonsko
Nyní se vydáme do Japonska a kytarových kroužků.Já sama stejnak nechodím na žádný kroužek hudebních nástrojů, ale jeden mladík s kterým se znám chodí. Kytara se v Japonsku už používá po staletí.

Tenhle obrázek naznačuje kytarovou učebnu s počítačemi, I když nevím na co ty počítače. Vždyť se stěma kytarama tam tak mačkají. Po pravé straně v poslední lavici můžete vidět Matsumaru, autor těhledch všech fotek.