Únor 2013

Příběh ze života

26. února 2013 v 18:41 | M.J.
Pěkný den, Blogaříci! :)
Abych zase zaplnila spoustu volného času. Rozhodla jsem se napsat takový malinký příběh ze života. Stalo se to ještě než začala zima. Dejme tomu začátkem listopadu. To jsem měla docela nešťastné období a nic se mi nechtělo. Do doby, dokud taťka neřekl, ať jde celá rodina na zahradu, že tam něco je. Všichni staneme před třemi koťaty, které by se vyšly i do dospělé pánské dlaně. Celá rodina si je hnedka oblíbila. Dali jsme jim jídlo a docela i vypadalo, že mají hlad. Další den jsem se šla projít a na zahradě koťata uvidím zas. Vypadalo to, že si naši zahrádku oblibila. Když ani do týdne neodešla, rozhodla jsem se jim v garáži postavit příbytek a pravidelně jsem je krmila.
Neuplynuly ani tři dny a dvě koťata se někam rozutekla a dodnes o nich nic nevím. Domnívám se, že je mohlo zajet nějaké auto, protože byly dost roztěkané. No a zůstalo nám jedno. A máme ho tu dodneška. Pravidelně ho krmím, hrajeme si a je to můj takový malinký domácí mazlíček. Vypadá to, že na jaře bude mít koťata, protože za ní začal chodit nějaký zrzavý kocour.
A co vy? Máte taky nějakého domácího mazlíčka, o kterém byste se se mnou podělili? :)

Uplynulý týden

22. února 2013 v 16:51 | M.J.
Zdravím, blogaříci. Abych řekla pravdu, začínám zase s blogováním zpomalovat a neřeknu přesně, kdy další článek vyjde. Ale přispívat určitě budu. Myslela jsem, že nějaký článek vyjde ve středu a úplně jsem zapomněla.
No jo, tak co byste čekali, týden po prázdninách, rozkoukáváme se zase ve škole a každý den píšeme minimálně dvě písemky, některé stály za prd, naopak něktéré skvěle potěšili.
Jinak jsem pořád kreslila obrázek na zakázku, ale podoba není taková ta správná, tak mám na to ještě víkend a potom to budu muset už poslat. A dělám předvelikonoční věnec na dveře. Takže příští týden na praxi jdeme ven sázet do skleníků sazeničky.

Japonsko rájem jídla

18. února 2013 v 14:15 | M.J. a S.K. |  Japonsko
Takže dneska vás nalákám zase na pár Japonských specialit. Vyžádala jsem si od kamaráda pár fotek a pokusím vám o nich něco málo napisat. Abych řekla pravdu, každé vypadá lákavě a když je vidím já. Sbíhají se mi sliny a musím něco ukuchtit.

Grilovaná Japonská snídaně. Řěknu, že nejvetší delikatesou se zde najde rýže. Sice vypadá jako, kterou kupujeme my, ale tahle je trochu poupravená.

Na rychlo

15. února 2013 v 16:35 | M.J.
Pěkné odpoledne! Dneska to bude docela narychlo. Je škaredé počasí, je pod mlhou a trochu sněží "zase". Končí mi prázdniny, takže konec ulejvání a zase nastane učení. Přiznám se vám, že jsem si oblíbila pletení z papíru a nemohu se od toho odtrhnout. Pokud mi to dá...vrhnu se na budku pro ptáčky na krmení. Takže uvidím. No a snad příští týden přidám zase nějaký pořádný článek.
JInak dnes jsem vytáhla dvě fotky z dovolené 2011. Užasná to krajina, že? Někde ze Slovenska. A spodní fotka, je od nás z česka v neznámém městě. Ale problídněte si tu obří kobylku, je až moc velká, že? Ale zajímalo by mě, odkaď se asi vzala.

Místo pro schůzky

12. února 2013 v 12:53 | M.J. a S.Y.
Řekněte, že by jste si nedali říct :) Toto nádherné místo se nachazí v Tokiu části Kameido Tenjin. Zdobí je květiny Wisteria, dává to místu velmi zvláštní atmosféru, a pokud jsou na jaře v plném květu, konají se zde udajně i festavaly.
Je to stvořené nejenom pro zamilované páry, ale také pro pracovní schůzky. Tyhle fotky mi poslal kamarád Saito, když se jel se svojí rodinou podívat do části Kameido Tenjin, kde také mohli zhlédnout chrám v okolí.
Já bych tam jela hned. Často nechodívám pod fialovými květinami a to ještě pod Wisterií. :)
Pěkný den!

Odpočinek

10. února 2013 v 15:55 | M.J.
Dobré ráno blogaři :)
Ten týden utekl, ale rychle. A na začátek bych asi dodala to, že dnešek bude takový odpočinkový. Lehárko, kafíčko procházka. Za měsíc a něco tu máme Velikonoce. Přiznám se, že se netěším, ale už teď začínám, dělat na prodej nějakou velikonoční výzdobu, tak jsem zvědavá jestli se něco prodá a něco malého bych dala i sem na ukázku.

Nevím jak bych to nazvala, ale blog, mi nějak začíná blbnout. Koukám se včera na svůj blog a místo článku února se mi na titulní straně jevil článek z 23.ledna. To je nějaká chyba? nebo jak si to mám vysvětlit? A dnešek to samé. Dneska tu je ještě větší bordel snad, než kdy jindy....

Jako z nóbl cukrárny

7. února 2013 v 7:24 | M.J. |  Pečení, dorty a vaření
Nedávno jsem oslavila svátek a upekla jsem si tři řezy. Chci se vám s jedním pochlubit.
I když si něco pro sebe upeču umím si to taky pěkně naaranžovat :)

(omlouvám se za kvalitu fotky)

Tomu jsem prostě neodolala

5. února 2013 v 5:27 | M.J. a S.K. |  Japonsko
Blíží se Valentýn a zrovna předevčírem jsem oslovila kámoše z Japonska a zeptala se, jestli u nich tento svátek slaví. Odpověděl, že ano, ale mají trošku jinačí tradici než u nás v Česku a trošku mi o tom pověděl.
TRADICE: Většina Japonských dívek kupuje pro svoje milované a kolegy nějaký drobný dárek a hlavně čokoládu.
Je to zvláštní tradice, u nás toje zase naopak nebo se mýlím? Spíše většina mužů, ženám. Ale já se přiznám, že tento svátek neslavím a ani mi to nevadí, dostávám zase jiné dny překrásné dárky.

Slíbený postup

2. února 2013 v 8:24 | M.J. |  Aranžma a kreativita
Milí čtenáři, tak a dnešní článek, se směřuje k minulému. Pletené košíčky z papíru.
Dodávám postup. Omluvíte-li mě, když k tomu nebudou popisky, pokud dobře budete sledovat, možná pochopíte, jak se to dělá.