Duben 2013

Trocha fotek a pauza

30. dubna 2013 v 13:57 | M.J. |  Příběhy z cest a fotky z cest
Sobotní výlet se skvěle vydařil. I když hlásili, že má pršet, bylo nádherně a to je fajn. Ani byste nevěřili, že poblíž našeho městečka je tak pěkná krajina. Našli jsme i velmi zajímavé mosty a museli jsme si je hned vyfotit.
Dva mosty nad sebou. Vrchní je dálnice a hned pod ním je nedodělaný most, u které ho se jezdí jenom na jedné polovině.

Sobotní výlet

27. dubna 2013 v 9:05 | M.J.
Dneska od rána jedeme na celodenní výlet po Vysočině. Takže pokud se povedou fotky, tak v dalším články by se tu měli oběvit fotečky. Nejspíš budu hodně unavená, proto ještě než odjedu, na Facebooku jsem si udělala, malý test kdo z Japonsků rád cestuje. V plánu jsem to měla trochu jinak, ale nějak jsem to nezvládla a je to takhle. Tak se podívejte.

Otázky:
1. do not travel
2. traveling by car
3rd - traveling with friends
4th - traveling with your family
6th - sometimes traveling
7th - I love traveling
8th - I like traveling
Odpovědi:
A co vy? Cestujete rádi nebo ne? Já cestování zbožňuji, ať je to ským koliv :)

Další článek vyjde v úterý 30.4.

Fotky z víkendu

23. dubna 2013 v 5:42 | M.J. |  Pečení, dorty a vaření
Zdravím blogaříci, ráda bych se chtěla pochlubit, co jsem tedy o víkendu dělala. Ale bylo to docela pracný. K tomu ještě vše po sto porcích. Ukázky dvou fotek. První budou Žloutkové věnečky a druhá Pařízské kostky. Taky si říkám, že bych je mohla prodávat v kávárně až dostuduji.

Víkend ve znamení jídla

20. dubna 2013 v 10:24 | M.J. |  Japonsko
Tak dlouho jsme tu zase neměli nějaké ty japonské speciaility. Tři fotky mi poslal kamarád Suzuki. Některé vařil on sám a některé ne. Ale ještě předem vám něco řeknu.
Tento víkend mám velmi nabitý, budu dělat mamce do práce pro jednu paní zákusky pro 100 lidí. Takže věnečků udělám 200, medovník a asi zkusím udělat pařížské kostky. Asi z toho budu dost znavená.

Omeleta jménem Lake Country Black.
Použité suroviny: Vajíčko, kečup, zelí a koření (tymián, pepř).

Dodatek z Prahy

16. dubna 2013 v 18:01 | M.J.
Jak se koukám, už asi nikdy nepojedu na žádný veletrh do Prahy. Nepřehledné, nikdo nebyl schopen nám něco vysvětlit, a hlavně hromada lidí a o počasí ani nemluvím.

To je všecho co jsem ten den stihli. Ale ještě jsme se zastavili v nějakým obchůdku na dekorace a koupili jsme si mašla na zdobení nějakých výrobků.

Trochu zvolna

12. dubna 2013 v 5:53 | M.J.
Konečně je pátek. Trochu mě tento týden unavil. Dneska po škole jdu s kámoškou si sednout, na obídek a potom do cukrárny na kafíčko. Po tomto týdnu si malý relax určitě mohu dopřát.

Zítra si jedu udělat výlet do Prahy a trochu se občerstvit, mám tam oblíbenou kavárnu a samozřejmě udělám nějaké fotečky. Tím pádem v nějakým článku na blogu se taky objeví.

A co vás v budoucích dnech ode mě zde čeká?
Chystám péci dort, takže vám ho zde ukážu. Potom nějaké ty kresby a přibudou další články spojené s Japonskem. Určitě se zase těšíte na ty jejich speciality. :)

Další článek vyjde v úterý 16.4.

Pokračování strašidýlek

10. dubna 2013 v 14:22 | M.J. |  Aranžma a kreativita
Jak jsem v nedávném článku ukazovala, co jsme si ve škole na Velikonoce mohly udělat, tak to trošku povyrostlo. Zkoušela jsem je nějak poupravit, ale nějak to nešlo. Ale vlasy jim rostou ryhle a musím je trochu zastříhávat.

Pokud by si to chtěl taky někdo udělat, potřebujete: silonku, do ní se dá trochu pilin, na to semínka trávy a tvaruje se to. Nezapomenout, že tráva patří směr hore. A hodně zalévat.

Další článek vyjde v pátek 12.4.

Japonský McDonald's

6. dubna 2013 v 11:36 | M.J. |  Japonsko
Dejme tomu, že v Japonsku McDonald's začal používat v roce 1971.
Ten rok hlavní vedoucí japonského McDonaldu prohlásil věty:
"The reason Japanese people are so short and have yellow skins is because they have eaten nothing but fish and rice for two thousand years."; "If we eat McDonald's hamburgers and potatoes for a thousand years we will become taller, our skin become white and our hair blonde."
"Důvodem, proč jsou Japonci malí a mají žlutou kůži, je to, že přes dva tisíce let nejedli nic jiného než rýži a ryby. Pokud bychom po tisíce let jedli hamburgery a brambory, byli bychom vyšší, naše kůže by byla bílá a naše vlasy blonďaté.

Fotku mi poslal kamarád z jp s odkazem na McDonald's historii http://www.mcspotlight.org/company/company_history.html
Ten rok se otevřel McDonald's ještě v těchto státech: Holandsko, Austrálie, Německo, Panama, Guam.

Přiznám se, že až na ty hranolky mě nic z toho nechutná.
A co vy? Chodíte tam někdy?

Další článek vyjde ve středu 10.4.

Dva roky prázdnin

3. dubna 2013 v 15:14 | M.J.
O tomhle si mohu jenom nechat snít. To bych musela být milionářka. Ale většina z vás si určitě vzpomněla na knížku od J. Verna. Knížku jsem bohužel četla jen kousek. A časem jsem na ni zapomněla, ale asi před půl rokem jsem na youtube oběvila Dva roky prázdnin jako film na 6 dílů. Nedalo mi to a musela jsem to zhlédnout. Musím říct, že se mi to líbilo, ale to, co kluci prožili, bych moc zažít nechtěla. Jsem ráda, že nežijeme v té době. I když by tam mohly být nějaké výhody.

A co vy? Četli jste nějakou knížku od J.V.? Nebo viděli?

Další článek vyjde v sobotu 6.4.