Červen 2013

Výlet do Mt. Takao

28. června 2013 v 5:28 | M.J. a S.Y. |  Japonsko
Jestli jste si mysleli, že jsem navštívila Japonsko, tak to se bohužel mýlíte. Kamarách Yuichi se se mnou podělil o jednodenní výlet do Takaa. Část Japonska s velmi pěknou krajinou. Když jsem jeho fotky viděla, hned jsem tam chtěla jét, ale aspoň jsem se pokochala a vám jsem pár znich vybrala.
Vyprávěl mi to takto: (neumím moc překlad, takže mě kdyžtak omluvte, kdyby to moc nedávalo smysl.)
Přijeli jsme a museli jsme si zaplatit vstup do národního parku. Mohli jsme zhlédnout místní největší horu. A velmi barevné krajiny. Ochutnali jsme se i místní jídlo. Prostě, byl to užasný jednodenní výlet.


Prší prší, jen se leje

25. června 2013 v 5:41 | M.J.
A kdo mě dál doplní?...
...Ale ne, zase se nám rozpršelo a to za necelý týden nám začínají prázdniny. Určitě se těšíte tolik jako já. I když ten déšť by už nemusel být, ale koukala jsem se na internet a zase hlásí povodně, ale jsem upřímně ráda, že nic takového u nás není.
Jenom se trošku pochlubím, že dneska jedeme na druhý malinký školní výlet do Telče. Který jsme si sami domluvili. Je to krásné město, ale když tam jezdíte už šest let po sobě, trochu to omrzí. Ale na zámek se vždycky rád podívám.
Ještě bych se vrátila k té Bratislavě, jak jsem psala, že tam pojedu na výlet. Jela jsem společností s kterou jsem nikdy nejela, prostudovala jsem si všechny její stránky a říkala jsem si, jo to bude prima jízda, všude si na sebe dělali reklamy. Byla to první jízda a já jsem od nich čekala více. Já jsem zvyklá na pestřejší barvy v autobusy a když tam je šedá a černá tak mi moc pozitivní nálady nepřináší. A ještě k tomu když před vámi sedí cizinec a sklopí sedačku a zkoušíte mu naznačit, aby jí narovnal, je to taky hrozná domluva. Takže chudák jsem se ani narovnat nohy nemohla.
Naštěstí cesta na spátek byla v pohodě a já už pádím do školy.
Takže Pěkný Den !

Další článek vyjde v pátek 28.6.

Dětský den

21. června 2013 v 8:41 | M.J. a S.K. |  Japonsko
Mohu se ještě považovat za dítě? Já sebe určitě považuji, protože mám někdy takové nápady, které stojí opravdu za houby. Náš dětský den vychází na 1.6. Je to docela dobré datum. Já jsem se, ale s článkem trochu opozdila. Jak jste to slavili vy? U mě to proběhlo už jen v krátkém duchu, rodina mě vzala na oběd do restaurace a nějaký malý výlet.
V Japonsku se dětský den slaví už 5. května. A oslavovat to mohou nějakou rodinnou dovolenou a nebo, že děti visí na jakékoliv šňůry fáborky ve tvaru kapra. Důkazem toho ukazuji tuhle fotku, kterou pořídil Suzuki nedaleko svého domu.
Když jsem tuhle fotku pozorovala, nemuselo by to být špatné takhle slavit ĎD. Představte si po městech šňůry, kde jsou pověšené různé věci.

Co vy? Považujete se stále za dítě i když už vám bylo dávno 18.

Další článek výde v úterý 25.6

Co se nově událo

17. června 2013 v 14:52 | M.J.
Je toho docela hodně, co se za ten čas stalo, ale né všechno vám budu vyprávět, protože bych napsala několik A4 :)

Každý by si někdy přál vyhrát kamkoliv výlet zdarma a mně se pošťastnilo vyhrát dvě jízdenky do Bratislavy. No, taky jsem byla šťastná. Blíží se konec školy. Časem ukážu fotky ;)
Od 3.- 7.6. jsme měli ve škole týden volna a díky tomuto volnu se jdu o prázdninách do školy starat o školní pozemky. Alespoň si myslím, že to bude docela zábava, protože prázdniny si skoro nikdy neužiji, když nikam necestuji. Tak aspoň budu trochu jezdit :)
Čekala jsem na vysvědčení vyznamenání. Sice není, ale to nevadí. Hlavní je, že jsem nepropadla.
Také mě asi za 10 dní čeká pečení dalšího dortu. Tentokrát bude pro mě k narozkám. Tak potom zase ukážu.

Další článek vyjde v pátek 21.6.

Jazz v Japonsku

13. června 2013 v 16:24 | M.J. |  Japonsko
Moc lidí tomuto stylu hudby nefandí. Přiznám se, že já taky moc ne hlavně, když se jedná o ty Američany. Dokud jsem neobjevila Japonsko a hlavně jednoho člověka, tak jsem jazz nesnášela. Protože jsem jsi myslela, že je hlavně o saxofonu (ten moc nemusím).
Je tomu asi 4 a půl let co jsem poznala 53letého Suzukiho, který pracuje v jedné japonské Jazzové kapele.
Povšimněte si človíčka na levo. tak to je on.

Jazz samotný se objevil na přelomu 19. a 20. stol. V Japonsku ve 20letech. A Od té doby se Zde v Japonsku konají dva největší jazzové festivaly. (Na internetu jsem si našla jejich název. Jeden se jmenuje
Yokohama Jazz Promenade a druhý Kobe Jazz Street)

Co vy a jazz?

Další článek vyjde v pondělí 17.6.

Narozeninový dort

10. června 2013 v 5:35 Pečení, dorty a vaření
Já vím, že dělám krátké rozhovory, ale pokud sem budete chodit, musíte si zvyknout, a jde taky o to co na to dotyčný vymyslí, né-li tomu tak. ;)
Jinak jsou tomu asi tři týdny, co moje babička oslavila 80 narozeniny. Jsou to krásná léta. Samozřejmě jsem jí taky něco musela upéci. Dort byl odvezen , takže nevidíte mramorovaný vnitřek. Proto jsem před několika měsíci dělala kulatý dort se stejnou konzistencí. Vnitřek je zde Mramorový Dort

Další článek vyjde ve čtvrtek 13.6.

Rozhovor s Weekou

7. června 2013 v 11:22 | M.J.- Blog |  Rozhovory :)
Po dlouhé době zde nalézáme rozhovor. Tentokrát jsem vyzpovídala svoje SBéčko. Myslím, že se docela povedl a že se vám taky bude líbit.

Ahojky děkuji, že jsi na mě udělala chvilku čas :)
Ahoj, není zač, stejně jsem nevěděla co jiného dělat.

Co říkáš na tyhle deštivé dny. Těšíš se až vysvitne slunce?
Jsou hrozné, přímo déšť nesnáším, i když miluju ten pocit jak na tebe padají malé kapičky. Samozřejmě že se těším, konečně bude nálada ve světě lepší.

Ty píšeš velmi pěkné povídky. Myslíš, že by nějaká mohla dobít svět?
Děkuju. To si nemyslím, ale popularita mých povídek závisí jen na čtenářích. Jednou by snad některá prorazila do knihkupectví, ještě uvidím.

Tak držím palce. Podle tebe je nejúspěšnější, která povídka a kterou bys doporučila čtenářům.
Podle mě je asi nejúspěšnější The Moon Light, má v sobě takové kouzlo fantasy.

Jsi s blogem spokojená?
Samozřejmě, poslední dobou se ale popularita hodně snížila. A tak bych to v nejkratší době chtěla napravit Velkou Akcí.

Co mohou čtenáři v budoucí době na blogu očekávat?
Tak určitě hlavně povídky, budu psát zatím Beautiful Fire a k ostatním povídkám se potom vrátím. Potom by tam měli očekávat Velkou Akci, plnou soutěží a cen a potom asi nějaké ty ostatní články.

Plánuješ na prázdniny nějakou delší dovolenou?
S rodinou se chystáme do Chorvatska, potom bych se ráda podívala do Paříže a možná i někam dál. Zajímavé mi přijdou i některé památky v Česku tak je možná navštívím.

Jedla jsi už někdy nějaké mořské plody?
Ano, jedla jsem Humry a Krevety, ale určitě mě lákají i další.

Doufám, že ti blogování stále dobře půjde a přeji ti hodně štěstí v psaní.
Tobě taky.

Na otázky odpovídala autorka tohoto blogu: http://weekkaa.blog.cz/

Další článek vyjde v pondělí 10.6.

Je libo Japonské jídlo?

4. června 2013 v 6:18 | M.J. a H.N. |  Japonsko
Připravila jsem pro vás další japonské speciality. Pokusila jsem se to rozdělit do třech chodů. Nedávno jsem se dala do řeči s Hidehikem Nishimi z Japonska. Bavili jsme se o tom, jestli u nich mají také takovou zimu, protože u nás už minimálně 14 dní nevysvitlo sluníčko a teplota je maximálně 10°. A pak přišla na řadu konverzace o jídle. Zase jsem musela trochu slintat, protože ten den jsem toho moc nesnědla a kručelo mi v břichu :)
Vybrala jsem pro vás tři japonské speciality.

Jako první nesmí chybět předkrm, který zde představuje mini polévka misu se smaženým suši.
Na zakousnutí se přidaly usmažené nebo někde opečené trojúhelníky z těsta jako na naše koblihy.

Začátek nového měsíce Švédskou buchtou

1. června 2013 v 10:31 | M.J. |  Pečení, dorty a vaření
Pěkný den blogaříci.
Ten jeden měsíc uplynul jak voda a dnes tu zase píši. Prvním článkem tohoto měsíce začínám sladce. Jedna blogerka mi doporučila, ať vyzkouším jednu z jejich lákavých delikates. Neodolala jsem a vypůjčila jsem si recept.
Jsem ráda, že jsem tu buchtičku vyzkoušela, protože byla užasná :)

A tady ukazuji foto mňamóz :)
Další článek vyjde v úterý 4.6.