Srpen 2013

Pouťové pečení

31. srpna 2013 v 18:01 | M.J. |  Pečení, dorty a vaření

Jako každý rok, tak i letos koncem srpna, máme pouť. Nijak zvlášť to neslavíme. Občas nás babička pozve na oběd a my s radostí jdeme. Nebýt kámošky, tak bych se do pečení ani nepustila. Poprosila mě, abych jí vysvětlila, jak se dělají Žloutkové věnečky. A z toho důvodu jsem si řekla, proč bych taky nemohla něco udělat a zkusila jsem upéct Ovocné košíčky a mamce jsem pomohla s řezy 3bit. Jako malá jsem poutě zbožňovala, ale teď už to tak neprožívám a docela se takovým akcím vyhýbám. I když ty stánky, které tam jsou, si ráda prohlédnu a občas i něco koupím.


Konec prázdnin

27. srpna 2013 v 11:19 | M.J.
  • V první řadě nemohu opomenout, že dne 22.8. 2013 jsem překročila 20 000 návštěvnosti, takže všem návštěvníkům děkuji a doufám, že se vám můj blog bude líbit nadále.
  • Dále nám začíná zase škola, komu by se taky chtělo opouštět prázdniny. Mně rozhodně ne. Doufám, že jste si užili prázdniny lépe než já. Moje byly skoro o ničem, i když nějaké dny stály za to, třeba dovolená ve FL a výletek do Telče, Třebíče nebo Jaromeřic.
Tento rok jdu do druhého ročníku aranžérky, nemohu se dočkat na nové předměty a doufám, že to bude zase tak lehké jako minulý rok.
Takže mi nezbývá nic jiného, než abych všem školákům popřála, ať se vám ve škole dobře daří :)

Co vy a škola? Radši prázdniny, nebo školu?

Další článek vyjde v sobotu 31.8.

Něco z Japonska

22. srpna 2013 v 9:39 | M.J. a S.K. |  Japonsko
Přináším vám, zase nějaké dodatky z Japonska od kamaráda Suzukiho. Mohu říct jak v Japonsku, tak i u nás v Česku je nádherné počasí, i když se pomalu ochlazuje a ráno i v noci je větší tma. Už to pociťuji a stávání do školy bude zase nemilé.
Jinak dneska mi Suzuki poslal dvě fotografie

První
Tady vidíte převod na místní linku z Hirošimy.
Údajně je to klidná cesta (^ ^)

Druhá - Tady Suzuki popisuje jak dostal od svého manažera malou svačinku.
(^ - ^)
(Kdo by nebyl rád, kdyby od někoho dostal něco podobného :))

Další článek vyjde v úterý 27.8.

U zpívající fontány

17. srpna 2013 v 11:44 | M.J. |  Příběhy z cest a fotky z cest
Od minulé soboty jsem byla na dovolené ve Františkových Lázních, ubytování bylo ucházející.
Na dovolenou jsme jeli kvůli SOOS a Hůrce. Mamku ale napadlo, že bychom mohli navštívit Mariánské lázně. Před několika lety je totiž navštívila a opět si na ně vzpomněla. Musím říct, že ML jsou o dost větší než FL, takže jsme tam bloudili. Mamka nám chtěla ukázat fontánu, ze které každé liché hodiny vychází hudba a v noci dokonce svítí.
Čekali jsme na 10. hodinu večer, abychom viděli, jak ve tmě svítí.
Konečně jsme se dočkali a musím uznat, že to stálo za to. Asi nikde jinde v ČR takovou fontánu nenajdeme. Mohu ukázat fotky, ale lepší je to naživo.

Víkend jsme si užili

12. srpna 2013 v 19:06 | M.J. |  Pečení, dorty a vaření
A zase jsem něco malého upekla, pěkně jsme si to užili. Jako každou neděli si děláme malé posezeníčko. Měli jsme čajíček i kafíčko + dortík s jahodovou náplní. Receptík na dortík naleznete zde


Další článek vyjde v sobotu 17.8.

Poslané fotky

8. srpna 2013 v 11:07 | M.J. a S.K. |  Japonsko
Tak po dlouhé době přidávám do rubriky Japonsko, ale bude to takový mizerný článek, mám málo času a v tom vedru se nedá vůbec myslet.
Suzuki mi povídal, že byl na menší dovolené kde se svou kapelou měl menší koncert. Poslal mi několik fotek a já jsem pro vás vybrala tři.

Zprávičky

5. srpna 2013 v 10:05 | M.J. |  Moje kniha a příběhy
  • Já bych ty články se zmrzlinou přidávala snad pořád a ráda bych vám ukázala i jiné recepty. Budete si ale muset počkat.
  • První zpráva - jelikož přátele z Japonska mají hodně rozvržený měsíc, budete si na články z Japonska muset trochu počkat. Ale v blízké době se chystám do botanické zahrady, takže něco málo můžete snad do 14 dnů čekat.
  • Druhá zpráva - nevím jestli se mám radoval, nebo naopak, ale bratránek mi doporučil jednu internetovou stránku, kam mohu poslat celou svou knihu a oni se na to podívají. Pokud je to zaujme a já si myslím, že určitě, tak půjde do výtisku.
- Chtěla bych o knížce trošku pohovořit. Třeba to někoho zaujme, ale v mém okolí to lidi docela zaujalo, i když je to velmi netradiční žánr.
- Knížku jsem začala psát, i když jsem myslela, že ji nikdy nedokončím. Bylo to roku 2004 a udělala jsem tam spoustu chyb. Začala jsem psát, když do televize přišel Pán prstenů, zaujala mě hlavně ta krajina a samozřejmě elfové. Asi o pět let déle jsem našla animovaný seriál Kyou Kara Maou a řekla jsem si, že bych mohla napsat druhý díl. No a teď jsem u čtvrtého, ale je to dřina něco opravdu psát.
- Tím pádem jdeme na děj: Knížka je o dvou chlapcích - lidský a elfský. Hned v první sérii se dozvídáme, že elfskému chlapci se líbí stejné pohlaví a zkouší svého kamaráda nějak upoutat. Mezitím se dostávají do spoustu průšvihů. Můžete se těšit i na skřety, kteří chlapce provádí přes všechny 4 série, putování do moderního světa a taky na nějaké ty velké bitvy. je toho spousta, než bych to vyjmenovala, byl by další den ;)

Další článek vyjde ve čtvrtek 8.9.

Domácí zmrzlina

1. srpna 2013 v 6:01 | M.J. |  Pečení, dorty a vaření
To jsou ale vedra, jeden by si nemyslel, že může být takové vedro. Na takové parné dny se hodí až po koupání, samozřejmě zmzlina na ochlazení.
Jelikož nám ji každý den dělá mamka, řekla jsem si, že bych se s vámi o ní taky mohla trochu podělit a taky jsem se do toho pustila.
Co všechno na ní potřebujeme? - libovolné ovoce v mém případě jahodová dřeň (může být i čerstvé ovoce), smetanu, vanilkový cukr, zmrzlinovač