Září 2013

Standart nebo Komfort

20. září 2013 v 12:03 | M.J.

Na tento článek mě navedla jedna paní, která psala na jedné nejmenované autobusové společnosti komentář na facebooku.

Možná se mnou někteří nebudou souhlasit, ale já si stojím a budu stát za svým.

Existují zde luxusní autobusy - od známých i neznámých cestovek a dopravců. Sedačka vybavená barevnými potahy, dvěma odkládacími prostory, stojánek na pití, opěrátko pro nohy, věšáčky na bundy, sklapovací sedačky, výsuvné televize apod.

Když se zamyslím, tak jsem takovým autobusem jela jednou a mohu říct, že to ušlo. Ale na nějaký ten komfort by si člověk neměl zvykat. Někteří lidé by nikdy nevlezli do obyčejného autobusu, co má obyčejně malé sedačky, žádný náznak čeho modernějšího. Ale myslím, že ty luxusy v některých autobusech jsou až moc přehnané a to má za následek, že pak lidé odmítají jezdit obyčejným standartem.

Já bych klidně uvítala na nějakou delší cestu i obyčejnou karosu, byl by to aspoň zážitek. A lidi by si hned nemuseli stěžovat. Je pravda, že některý standart nevydává ani to, co bych očekávala. Třeba když se nezavírají dveře. Ale aspoň je tam pak sranda.

Co nesnáším na komfortu v autobusech? Nejvíce mi tam vadí sklapovací sedačky. Já bych nejraději zakázala vyrábět sklapovací sedačky, potom tam člověk nemá žádné místo...


A co vy? Jakým autobusům dáváte přednost?
Vadí vám obyčejný standart?

Japonský obyčejný den

16. září 2013 v 5:31 | M.J. a H.N. |  Japonsko

Koukala jsem se, že už jsem dlouho nepřidala nic do rubriky Japonsko. Konečně mi jeden japonský internetový známý mi poslal pár fotek o kterých mi něco málo napsal. Pan Hidehiko mi poslal 3 fotky, všechny jsou z města Kumamoto alias Kumamoto-shi. Popisoval, jak každou denní hodinu v ulicích se mihne přes desítek lidí. Cesta nočními ulicemi, když chodil z práce
Když pan Hidehiko jde z práce domů. Rušná noční ulice

Víkend strávený gurmánsky

9. září 2013 v 18:52 | M.J. |  Příběhy z cest a fotky z cest
Jsou tomu dva dny, co jsem opět navštívila Prahu. Tentokrát za účelem trochu se najíst. Zajeli jsme do Troji na menší akci, která se o víkendu konala.
Ze začátku nastaly menší zmatky vedoucích, ale když se to rozběhlo, bylo všechno pěkně v klídu. Bylo tam tolik ochutnávek, že jsem nevěděla, do jaké se pustit první, ale mohu říct, že do stánku se šváby a žížalami jsem nevkročila, takže ani jedna fotka s tím není.
Ještě než jsem tam vycestovala, na internetu jsem si našla jídla, která budou k mání. Nejvíce mě zaujal chleba se škvarkovou pomazánkou a grilovanými rajčaty, ale když jsem ho uviděla, velmi mě to odradilo. A tak jsem si místo toho vybrala pečený telecí hřbet s hříbkovým ragout a hříbkovým rizotem. A mohu říct, že jsem si velmi pošmákla.

Ospalá

5. září 2013 v 16:39 | M.J.
Jak moc bych spala, ani nevíte jak moc. Co jsem zase nastoupila do školy jsem více ospalá.
Nemám zase nějaké ty nápady na blogování, proto jsem se rozhodla, že články budu přidávat jednou do týdne. Bohužel ještě nevím jaké dny to bude, ale snad v čas vám dám vědět.
Škola je zatím docela dobrá, máme praxi a nic jiného než plení neděláme. Udělejte tohle, pak tohle a pod. Příští týden dostanem rozvrh a půjdem se učit.

Zatím pěkný den :)