Říjen 2013

Libster Blog Award alias řetězodotazník

30. října 2013 v 14:28 | M.J. a Bai
Pěkný den, blogaříci. Už jsem to viděla na několika blogech, ale nečekala jsem, že by to mohlo potkat i mě. Ráda si přečtu blogové dotazníky (nebo co to vůbec je) a nebýt mých SBéček Bai a Eričky, tak bych to asi ani nevyzkoušela. Né že by mi to vadilo. Zase se o mně lidé dozví něco zajímavého.
Pravidly se nebudu zatěžovat, snad celým blogem to proletělo, tak jste si to mohli přečíst určitě u někoho jiného.

Výlet do TAKAYAMA

26. října 2013 v 14:39 | M.J. a K.M. |  Japonsko
Jelikož zítra jedu do Prahy na výlet, článek píši dnes, aby vůbec tento týden něco vyšlo.
Opět přináším nějaké informace z Japonska. Je to už trošku dýl, co kamarád Matsumoto byl navštívit město Takayama.
Bohužel, o tomto městě jsem nic nevěděla, proto jsem se musela podívat na internet.
Zjistila jsem, že je to město v hornaté krajině. Je to hodně turistické město. Město
Takayama získalo své jméno podle zdroje kvalitního dřeva a vysoce kvalifikovaných tesařů. Město existuje už od 16. století.

Matsumoto mi vykládal jeho pocity: Bylo tam nádherně. S městem, ve kterém žiji se to nedalo srovnat. Je to staré městečko se starýma vzpomínkama. Je tam i horký pramen. Když jsem se zeptala, jestli se dá pít, odpověděl mi, že možná. Takže si ho asi neochutnal, ale jenom omyl ruce. A je tam většina dřevěných domků.

A taky mi poslal nějaké fotečky. Krajina je tam opravdu moc pěkná.

Zase jsem měla chuť něco dělat

20. října 2013 v 10:11 | M.J. |  Pečení, dorty a vaření
Pěkný den blogaříci :) To jsme se ale pěkně vyspali, je trochu pod mlhou, ale snad se to odpoledne rozpustí. Rozhodla jsem se, asi na delší čas, že budu přispívat jednou týdně, jelikož pořád nestíhám. Ale doufám, že do prosince naskládám tolik zajímavých věcí dohromady, že vám o nich potom budu povídat.
Jinak jako každou neděli, tak i tu dnešní a tu minulou, jsme měli rodinné posezení a já jsem zase něco malého připravila. Vzali jsme si kávičku a zákusek.

Likéry

13. října 2013 v 18:05 | M.J. |  Pečení, dorty a vaření
Je to už skoro měsíc, co jsem byla na této vycházce. Mamku napadlo, co kdybychom si vzaly tašky a šly natrhat bezinky. Já jsem nebyla proti a tak jsme vyrazily. Miluji takovou přírodu, která tu je, kopce, lesy :) Netrvalo to dlouho a dorazily jsme na místo. Procházely se a přitom jsme hledaly keře bezinek. Tašky jsme měly brzy plné. Cestou domů jsme narazily na černý jeřáb, který jsme si také trochu natrhaly.
Doma jsme se pak daly do práce a vznikly tyto dva likéry: Bezinkový likér a likér z černého jeřábu. Musím říct, že oba jsou výtečné, mohou se pít samotné, ale hodí se i jimi polít palačinky či zmrzlinu.

Tak a tady jsou recepty:
Popřípadě za špatné zobrazování se omlouvám, nějak to nejde.

Dodatek z Krkonoš

9. října 2013 v 5:35 | M.J. |  Příběhy z cest a fotky z cest
Ještě než půjdeme na likéry, chtěla jsem se zmínit asi už o poslední letošní dovolené. Bylo to tento víkend a vyrazili jsme do Krkonoš. Ubytováni jsme byli v Harrachově. Kdo do Krkonoš pravidelně jezdí, tak toto městečko zná.
Počasí nám přálo, takže za jeden den jsme ušli 25 km. Vyšli jsme z Harrachova, až jsme došli k prameni Labe, potom po Labské boudě a Labském vodopádu jsme zamířili k Mumlavskému vodopádu, nakonec zpět do Harrachova. Přiznám se, že nohy mě bolí doteď. Takovéhle túry dělám tak 2x do roka.
Ale musím říct, že to byl další úžasný výlet.
Samozřejmě jsem zase pořídila nějaké ty fotky ;)

Nestíhám

2. října 2013 v 19:16 | M.J.
Zdravím blogaříci. Snad se na mě moji čtenáři nebudou zlobit, ale nějak nemám čas na přidávání článků. Bylo to tak neplánované... Školní aktivity mě nějak namohly a musím odpočívat. Ale pochlubím se, že včera jsem byla s třídou na exkurzi v nějaké bylinkárně. Tolik bylinek při sobě jste určitě neviděli ani vy, byl to docela zážitek. A taky jsme dostali nějaké bylinky domů. (tymián, bazalka, pažitka, petržel, majoránka...)
Už přes týden pro vás chystám jeden článek o výrobě našich domácích likérů, ale né a né to dopsat, takže to zkusím slíbit na příští týden. Doufám, že alespoň na ně vám udělám chutě :)