Listopad 2013

Vylepšený puding

29. listopadu 2013 v 15:52 | M.J. |  Pečení, dorty a vaření
Na internetu jsem hledala, jaký zákusek bych na neděli po obědě mohla udělat. Našla jsem jich docela dost. Jeden z nich byl také čokoládový dezert s hruškami. Původně tam patřil čokoládový krém, ale já jsem si to trošku vylepšila a nazvala ho Vylepšený puding. Je pravda, že takových pudingů je hodně, ale já jsem na takový nenarazila. Jelikož s hruškami jsem dělala minulý týden, ale nevyfotila jej, a na dnešek už hrušky nebyly, musela jsem improvizovat. Udělala jsem ho tedy s třešněmi. I s třešněmi chutnal puding delikátně a o recept se s vámi podělím:


Jedna ze slíbených věciček

22. listopadu 2013 v 15:29 | M.J. |  Aranžma a kreativita
Začali jsme to dělat už před 14 dny. Jelikož ale minulý týden byla praxe, nemohli jsme to dodělat a dodělali jsme to až dnes.
Čekala jsem od toho více, ale na to, že jsem to dělala poprvé dle svojí fantazie, tak si myslím, že to docela ušlo.
Abych to trošku představila. Je to nějaký zimní stromeček. Potřebovala jsem na to karton, tvrdý papír, mech, nějaké ozdoby, sníh ve spreji, tužku a tavící pistoli, vystačila jsem si z půlky i z lepidla obyč.

Na co se můžete do konce prosince těšit?

17. listopadu 2013 v 13:52 | M.J.
Dlouho jsem vymýšlela nadpisek, tak doufám, že to bude odpovídat. Samozřejmě se nám, jak vidíte, už docela dost ochladilo a to na internetu píši, že mrznout začne až v prosinci. To jsem zvědavá, vy určitě taky. Jinak blogaříci, snad vám nevadí, že přispívám zhruba jednou týdně, ale ty nápady už asi nejsou na mně. Suzuki je zaneprázdněný a jiní, jak se koukám, taktéž. Samozřejmě budu přidávat články častěji, pokud nezapomenu. Uvidím, jak to budu stíhat.
No nic, přejdeme radši k tomu, co vás u mě může do prosince čekat.

Japonsku se daří

11. listopadu 2013 v 18:04 | M.J. a K.S. |  Japonsko
Zdravím blogaříci, zase jsem si psala se Suzukim, který byl nedávno navštívit Nagoyu. Jel se tam podívat už pátým rokem. Když si byl posedět v jedné z místních kaváren, ochutnal si jídlo Shironowaru s kávou.
Když mi poslal tuhle fotku, kterou za moment uvidíte, musela jsem se zeptat, z čeho je ta placka. Placka je prý z mouky, droždí, mléka, vejce a velkého množství másla. Něco jako český koblížek. Ale z dánské receptůry. Na vršku je nástřik šlehačky s třešinkou, který je pokapaný medem + kafíčko. No dostala jsem hnedka chuť.


Docela se tím bavím

7. listopadu 2013 v 5:20 | M.J. Week a Andy
Ještě odpovídam na dva dotazníky z Libster Blog Award, kam mě ještě nominovaly dvě blogery - Andy a Week. Jelikož Libster jsem už vyplňovala, tak odpovídám jenom na otázky, zbytek si můžete přečíst zde. Doufám, že se vám budou moje odpovědi líbit:

Otázky od Week

1. Máš rád(a) zvířata?
Zvířata mám docela ráda, ale nevyhledávám je. Ráda na ně ale zajdu do zoo ;)
2. Jak by jsi se popsal(a)?
Stydlivé děvče, které by chtělo cestovat.
3. Léto nebo Zima?
Určitě léto, radši teplo, než mít všude zimu.
4. Jaro nebo Podzim?
Tady bych váhala, vybrala bych si obojí :)
5. Nejoblíbenější barva? (důvod)
Tady bych řekla, že nejoblíbenější jsou tři a to modrá, oranžová a bílá.
6. Jak trávíš volný čas?
Vetšinou na počítači - buď poslouchám, upravuji fotky nebo sepisuji věci a hraji hry. Ale taky občas zajdu ven, když je pěkné počasí. A taky si kreslím.
7. Nejoblíbeňejší jídlo?
Jojo, to jsou jedno značně špagety, ale taky mi začínají chutnat krémové dorty a ovoce.
8. Čteš knihy? (Jestli ano - Žánr)
Občas čtu. A pokud čtu, tak vyhledávám nějaké dobrodružné knihy, kde je trochu humoru.
9. Jaká je tvá oblíbená vůně?
Tak já vůně moc neřeším. Co se týče voňavek, líbí se mi vůně od Beyoncé. Z květin mi nejvíce voní růže.
10. Tvůj styl - Jak by ses popsal(a)?
Bílé trička-modré džíny X hnědá bunda-hnědá sukně