Leden 2014

Začátek volna

29. ledna 2014 v 15:36 | M.J.
Ano, zase nám začíná volno už ve čtvrtek. Tak jaké bude vysvědčení? Řeknu vám, že tohle je nejlepší za všechny roky. Jenom mi to nejspíš kazí jedna dvojka, jinak by to bylo úplné vyznamenání. Ale škoda, že máme jenom jeden den volna.

Jinak vám mohu říct, že jsem přišla s novou povídkou, už jí mám napsanou na papíře. Je to na díly. Díky jedné blogerce, která píše příběhy na motivy Harryho Pottera, mně vnukla úžasný nápad a něco podobného jsem musela napsat též. Tak možná časem to zveřejním i zde.

Jinak si užijte víkend, u nás už pořádně napadl sníh, tak možná půjdu udělat nějaké fotky.

Další článek vyjde v sobotu 1.2.

Pletené košíčky

26. ledna 2014 v 7:46 | M.J. |  Aranžma a kreativita

A zase mám něco z praxe. Jako minulý rok tak i letos což bylo tento týden. Jsme pletli košíčky. Upletla jsem tři, které vám ukáži, také se mi povedl i jeden věnec, který se nevešel do záběru.


Ještě vám připomenu postup, kdyby jste si ho chtěli uplésti taky. Postup

A příští článek vyjde opět ve středu 29.1.

Úryvek z Japonska

22. ledna 2014 v 7:30 | M.J. a K.M. |  Japonsko
Nedá se ani věřit, že už jsem osmým rokem na blogu. A 12. května slaví můj první blog první příspěvek na blogu. 22. února zase tento druhý blog. Což je přesně za měsíc. Ale o tomhle jsem ani mluvit nechtěla, jen jsem si na to náhodou vzpomněla a abyste byli v obraze.

Konečně se mi pro vás povedl udělat článek zase z Japonska. Keiji, který pracuje jako podnikatel, se mi pochlubil , že byl na nějaké firemní schůzce.A potom jeho šéf s ostatními kolegy vzal na nějakou bl večeři. Poslal mi tuto fotku.

Což toto mu velmi chutnalo. Byla to rybí mísa, kde to ochutili mini rajčátka s citronem a kořením.

Tužkokresba 2

19. ledna 2014 v 7:15 | M.J. |  Kresba a malba
Dlouho jsem nic nekreslila. Aspoň díky škole jsem se k tomu vrátila. Bereme tento celý týden stínování a učitelka nám dala za úkol vystínovat vlastní ruku. Nějak si jí naaranžovat a vystínovat. Je pravda, že nám to moc nešlo, ale když jsme se na to trošku soustředili, většině se to podařilo a připomínalo to ruku :D

Potom jsme také ještě měli vystínovat libovolnou věc ze třídy. Já jsem se rozhodovala mezi školní židlí nebo houbou na mazání tabule, ale vyhrála židle.

A tady jsou moje výtvory.


Co mám tedy dělat?

15. ledna 2014 v 6:19 | M.J.

Jsem trošku zoufalá. Já jsem myslela, že vás moje články baví a jak se koukám asi né. Už nevím o čem psát. Píši docela krátké články kam přidávám i obrázky. Přidávám i články s mými zájmy. Řekla bych, že kdysi jste bývali více aktivní. Když mi nikdo nechodí na blog, pak to je škoda sem psát všechno.

Takže se ptám, mám něco změnit?


Další článek vyjde v neděli 19.1.

Do tomboly

12. ledna 2014 v 8:37 | M.J. |  Aranžma a kreativita
Znova se vrátím k obrázkům, které jsem zveřejnila v minulém článku a podíváme se na ně trošku detailně.
Ale úplně jsem se zapomněla zeptat paní mistrové, co to je za takové ty trumpetky, protože když se nastříkají, mají velmi pěknou barvu. Jejich přírodní brva je hnědá. Obrázky poslouží do tombol na plesy.

Chtěli byste si také udělat takový rámeček domů?

Fotky

8. ledna 2014 v 5:11 | M.J.
Možná se trošku vracím na staré koleje. Jak jste si všimli začínám zase psát ke článku datum "vkládání článků". Jestli to půjde dál zůstanu zase u toho. A rozhodla jsem se, že vás opět obdaruji nějakými fotkami. Sice každá je na jiné téma, ale doufám, že se vám, alespoň jedna bude líbit.

Když jsem na silvestra zkoušela hokus pokus. Ten kdo je členem mé mňamkové stránky, tak už o tom víte.

Rozhovor s Eričkou

5. ledna 2014 v 6:30 | M.J. |  Rozhovory :)
1. Ahoj, tak tu máme další rok. Jak jsi vykročila vpřed?
Vykročila jsem pravou nohou :)) Musím říct, že to byl skvělej začátek Novýho roku :))

2. Jak jsi oslavila Silvestr? Byla jsi s kámoši, nebo jsi dala přednost rodině?
No musím říct, že se mi prvně s kamošama nikam nechtělo, byla jsem taková přešlá. Tak jsem byla asi do 10 h s rodinou a pak pro mě přišli kamoši. Už podruhé, ale tentokrát mně vlezli až do obýváku a že prostě jdu. Tak jsem šla a nelitovala jsem. Byl to úúúžasnej Silvestr, plno srandy, blbnutí, písniček, tancování, žrádýlka A samozřejmě alkoholu :DD Ten nesmí chybět ;D

3. To sis tedy musela užít náramně. Nějaké předsevzetí bylo?
No já si nedávám předsevzetí jenom na Novej rok ;)) navíc se mi moc nelíbí to slovíčko předsevzetí, lepší je pro mě např. "cíle". A cíle si stanovuju několikrát do roka :)) Např. aktuální cíle jsou: víc cestovat , vrátit se zpátky do tanečních a zdokonalit si tance, možná i soutěžit, nebo jenom vystupovat , víc fotit a taky dělat videjka, plánuju dělat víc RAW receptíků (ze syrové stravy (=vitariánství)), taky plánuju mít další blog, ale to ještě chvilku potrvá.. A těch plánů mám i víc :))

4. Na přípitek pijete šampus, víno či aperitiv?
Popravdě?? Já nemám ráda ani jedno. Ale na přípitek se to hodí :)) Letos jsem si připila se šampaňským :)) Ale nebylo vychlazený, takže hnus :DD

5. Čím nás letos na blogu překvapíš?
No něco plánuju, ale pak už by to nebylo překvapení . Ale něco málo prozradím ;P Plánuju udělat soutěž, taky dávat víc receptíků, nějakou grafiku a tak.. Ale mimo jiné plánuju ten novej blog, kterej bude hlavně o zdravým životním stylu :))

6. Už se nemůžeme dočkat :) Dočetla jsem se, že také velmi ráda tančíš. Jaký druh tance tě baví?
Tak to ses dočetla správně :)) Jojo tančím moc ráda, tanec miluju, naplňuje mě... Jaký druh?? No.. já miluju sám tanec o sobě... Popravdě nemám moc ráda když se tanci dávají pravidla, když se objeví pravidla (kdekoli) je po srandě.. Ale zase na druhou stranu občas miluju, když je nějaká choreografie a můžu si ju zatančit s partnerem, to je boží pocit.. Takhle řízený tance mě baví třeba jive nebo chacha, ty jsou super. Je to tím, že mám ráda latinu a její smyslnost.. A taky zbožňuju flirt dance :))

7. Už u třetí otázky jsi uvedla, že by jsi tanec zkusila závodně. Věřím, že to někam dotáhneš. Pověz, získala jsi už nějaké aspoň drobné medaile či pochvaly?
Děkuji :)). Medaily nebyly, protože jsem to ještě závodně nezkusila, teprve se chystám pochvaly ano a myslím, že když do toho dám vše, mám na to :))

8. Nyní skočíme trochu do budoucnosti. Už víš, co budeš dělat v létě?
Jéééj, to je ještě daleko, ale plánuju s kamošama jet do Itálie. Rozhodovali jsme se i mezi Chorvatskem, ale tam jedu letos se školou. A jinak určitě pojedu k babičce jako každej rok. Pak taky hodně procestovat Česko a jinak letní párty s kamošama. Bude nám s kamoškou 18, tak plánujeme velkou narozkovou oslavu :))

9. Tak to ti už přeji všechno nejlepší. Itálie je pěkná volba. Kde nejdále jsi v cizině byla a v jakém státě se ti nejvíce líbilo?
Nejdále v cizině jsem byla ve Vídni v Rakousku a na Slovensku. Líbilo se mi nejvíc ve Vídni, protože je tam nádherně, navíc zrovna byly Vánoce a Vánoční Vídeň je opravdu překrásná, byla jsem tam už 2x Dokonce jsem o ní psala i v článku Měla jsem jet do Francie, ale termín se kryl s tanečním, tak jsem si vybrala taneční, teď toho možná lituju, protože Francie je můj sen :)) Jinak jsem v zahraničí nebyla, jen po Česku hodně, právě to chci napravit, je to jeden z mých plánů, víc cestovat :))

10. Tak to je pro dnešek vše. Děkuji že sis na mě udělala čas a přeji pěkný den.
Nemáš zač,ráda tobě taky.

Na otázky odpovídala autorka tohoto blogu: http://eri-cka.blog.cz/
Jedna z mých oblíbených blogerek. :)

Další článek vyjde 8.1.

Zatažená obloha

2. ledna 2014 v 11:38 | M.J.
Zdravíčko, dneska to bude zase taková rychlovka. Je pár dní po silvestru, jak poslouchám okolí užívali jste si to úžasně. U nás to mohlo proběhnout trochu lepší. A úplně jsem si zapomněla dát i předsevzetí.

31. prosince se nám roz-chumelilo a já jsem si říkala, sláva sněží, škoda, že to nemohlo být i na Vánoce. Další den se probudím a sníh roztál a do dnes nic nenapadlo. Zajímavá to zima. Ale řeknu, že se už začíná výrazně ochlazovat a pořád je zataženo ani trošku sluníčka nevysvitne.

Na tento rok mám toho docela dost a ani nevím jestli to stihnu. Už jsem vám před pár lety slibovala, že natočím něco malého, no a do teď se to ještě neuskutečnilo, ale s třídou přemýšlíme, že bychom si založili malý dramaťák, mám sepsaných několik scénářů a jim se líbí, tak doufám, že by se aspoň toto mohlo dovršit do konce.

No a to by bylo asi tak vše co mě napadlo a vám všem přeji usměvavý den :)

Další článek vyjde v neděli 5. ledna.