Listopad 2015

Račte polévku?

28. listopadu 2015 v 18:16 | M.J. |  Pečení, dorty a vaření
Byla jsem trochu akční a vyzkoušela jsem pro mě netradiční polévky. Moje první premiéra vaření a ochutnávání - Cibulová a Dýňová polévka. Obě dvě mají netradiční chuť a to je dělá ještě zajímavější. :)

Dominanta v polévce dýně a petrželka.

Dominanta v polévce cibule, bílé víno a křupavé houstičky.

Vyzkoušeli jste už nějakou podobnou polévku? A co jste na to říkali? Dali byste si jí ještě někdy nebo nikdy více?

Přeji pěkný víkend

Další cíl

20. listopadu 2015 v 13:55 | M.J.
Před měsícem jsem byla navštívit podzimní veletrh knih. Bylo tam aspoň přes sto vystavovatelů knih, spoustu vydavatelství a zástupci, kteří autory zastupovali. Já jsem se hlavně dívala po knihách s tématikou pečení, anebo různé rady s aranžerskou tématikou a vychytávky. Na ty jsem bohužel vůbec nenarazila.

Domů jsem si odvezla aspoň jedinou knížku. Knížku plnou dobrot a rad.
Narazila jsem na stánek jedné mladší dámy, chvilku jsem zkoumala výtisky a jeden mě doslova zaujal a chtěla jsem ho. Mamka mi knihu koupila, za což jsem byla moc ráda. Nicméně, později jsem se dozvěděla, že to byla přímo autorka knížky a mamka jí nenápadně požádala o autogram s věnováním. Pro mě to bylo příjemné překvapení a moc mě to potěšilo :)

A potom jsem si řekla, že by nemuselo být špatné vydat vlastní knihu o pečení. Je ještě dost neokoukaných receptů a sama také občas pozměním původní receptury a k tomu přidám ještě vlastní název. "Jen tak přemýšlím"
Nejradši bych vydala vlatsní knihy, s tématikou o pečení, o dobrotách a s dobrodružnou tématikou, které jsem napsala na papír a které nebyli publikovány. Budu-li doufat, třeba jednou se mi to poštěstí. :)

Měli by jste na to nějaký Váš názor?

Pěkný den :)

CdA2 Díl 9.

15. listopadu 2015 v 14:03 | M.J. |  Moje kniha a příběhy
Dnes se dozvíte: Scabior je nesvůj. Dokáže se o mě Severus postarat sám? A vydaří se romantická noc v doupěti?


9. Nocleh v sovím doupěti.

Výzva pro moje kulinářské pečení

7. listopadu 2015 v 8:11 | M.J. |  Pečení, dorty a vaření
Opět jsem se zapojila do výzvy v časopisu Gurmet a upekla jsem dort Sacher.

Přiznám se: Jsem vyučená cukrářka a v době, kdy jsem jí studovala se tam Sacher pekl skoro každý den a já jsem ho nikdy za ty tři roky nepekla. Bohužel ani chuť na dort jsem neměla, když byl takový suchý bez krému a pomazaný jenom marmeládou. Nelákalo mě to. A doposud jsem ho ještě ani neupekla.
Tahle výzva mě nějak přinutila, abych se do toho pustila. Stalo se a je tu na ukázku můj výtvor. Je i chuťově dobrý a sám Sacher osobně, dodává užasnou chuť. Suchý nebyl, to jsem se v minulých letech spletla...