Květen 2016

Já obrazem

31. května 2016 v 19:19 | Joina
Je to už pár týdnů, co jsem objevila tuhle výzvu. Vždy, když jsem si to u někoho četla, měla jsem větší chuť to také zkusit a tak jsem se do toho musela také zapojit.

Jak výzva probíhá: Musí se vytvořit fotografie věcí, o kterých si myslíme, že nás nejlépe charakterizují. Čím méně věcí, tím lépe. Ideální je počet maximálně osmi položek. Tuto fotografii vložíme do článku spolu s komentářem, proč jsme zvolili zrovna tyto věci. A tuto výzvu vymyslela blogerka Monica O

CdA2 Díl 17.

26. května 2016 v 13:09 | Joina |  Moje kniha a příběhy


17. Famfrpálový zápas

Svět kolem nás - Letohrádek

22. května 2016 v 12:07 | Joina |  Příběhy z cest a fotky z cest
Jak by se Vám líbilo vrátit se do třicátých let minulého století za dob první republiky?
Já jsem takovou malou možnost měla a jela se podívat na ono místo.

Zdravím Vás moji milí blogaříci,
povím Vám - každý víkend jezdíme s rodinou na nějaký ten výlet. Tentokrát jsme si udělali cestu kousek od nás na Letohrádek sv. Vojtěcha. Ten leží mezi Horní Cerekví a Počátkami. Původně to byl Fáčkův mlýn a během staletí probíhaly různé přestavby.. Letohrádkem se stal až od roku 2008 a jméno dostal po přilehlém přitékajícím léčivém prameni sv. Vojtěch. Přístup veřejnosti je od roku 2014.
V letohrádku je restaurace a hotelové pokoje, které jsou upravené do stylu třicátých let minulého století. Mají tam moc pěkné venkovní posezení u fontány a milou obsluhu. :)
Navštívit se může i Expozice dobového oblečení a doplňků.

Já a dění kolem mě

12. května 2016 v 18:37 | Joina
Máme tu už konečně jaro, i když to minulý měsíc moc nevypadalo. Bylo to opravdu hodně aprílové počasí. Často mrzlo a ještě nějaký ten mrazík očekáváme.
Většina z vás si všimla, že moje aktivita trošku upadla. Teď to zkouším trošku napravit. Blogování jsem dost omezila především kvůli angíně, která trvala 8-9 týdnů. Dost mi to dalo zabrat. Před 14 dny jsem byla na kontrole na ORL...
Tam jsem znova dostala další léky, některé beru až doteď.... Ale cítím se o dost lépe :) Nicméně před nějakým měsícem, nastala další komplikace. Začalo se mi nějak špatně dýchat v chladu a při větru. Já vím, to trápí asi každého. Mě taky, ale teď se to nějak zhoršilo. Do svých třiadvaceti let to bylo všechno v pohodě, bych tak řekla. Ale teď od února to nesu hůř. Může to být ovlivněno trochu i psychikou, ale stále to zkouším nějak překonat.

CdA2 Díl 16.

7. května 2016 v 11:15 | Joina |  Moje kniha a příběhy
Dnes se dočtete: Severus mě zavedl do další části Bradavické školy. Setkávám se s další pohádkovou bytostí
a možná dojde i k vyznávání citu.


16. Tajemná jeskyně

Pečení s pomazánkovým máslem

2. května 2016 v 17:15 | M.J. |  Pečení, dorty a vaření
Zdravíčko všem

Minulý týdenjsem nevěděla, co si udělat na oběd. Tehdy jsem měla málo času a doma toho moc nebylo. Hledala jsem tedy inpiraci na internetu.

Ano, tentokrát z pomazánkového másla. To zná asi každý. A na internetu jsem objevila recept na pizzu s tímto máslem. Byla to lákavá výzva už tehdy, když jsem četla, že tam patří jenom tři suroviny na těsto a byla jsem zvědavá, jak to chutná a tak jsem se do pizzy pustila.