Červen 2016

Cesta na Sádek

28. června 2016 v 12:37 | Joina |  Příběhy z cest a fotky z cest
Ano, po delší době přináším další příběh z mých cest. Tahle cesta byla pro mě něčím vyjímečná. A to tím, že na toto místo se chystám už hrozně dlouho a dnes jsem se sem mohla konečně podívat. Tohle místo leží pár kilometrů od Třebíče, kousek od mého bydliště. Cesta tam nám zabrala asi tři čtvrtě hodiny a my jsme se tam za tolik let ještě nebyli schopni podívat.

Nicméně, výlet to byl pěkný. Sádek jsme našli dobře, vinice měli dobře upravené. Počasí se nám vydařilo, i když to vypadalo, že nám bude celou dobu pršet, ale z 15°se to vybralo na krásných 21°C. Stavili jsme se také v místní restauraci, kde nás zklamaly ne příliš čisté stoly. Jinak to tam bylo fajn.

CdA2 Díl 19. - konec

21. června 2016 v 20:01 | Joina |  Moje kniha a příběhy
Dnes se dočtete: Jedu zpět domů. Oba chlapi chtějí trávit den se mnou, jak to bude? Jak se ředitel rozhodl odhledně cesty a co se neměl dozvědět Scabior se dozvíte v tomhle díle.


19. Dohoda, lež a zpátky

Z minulého života?

17. června 2016 v 16:50 | Joina
Taky mi příjde, že jsem tě už někdy viděl a dlouho tě znám.
Každý v minulosti něčím byl, jenom si to nepamatujeme čím nebo kým jsme byli.

Je tomu asi rok a něco, co jsem potkala jednoho člověka. Už když jsem ho viděla poprvé rozbušilo se mi srdce...ano líbil se mi, ale zvláštní byl ten pocit. Pocit, že už jsem se s ním někde někdy viděla, ale nemohla jsem si vzpomenout kde.
Asi před půl rokem jsem objevila na krasa.cz, takový prazvláštní článek, kde mě moje podvědomí nutilo, abych si ho přečetla. Článek se jmenoval Neznáš ho z minulého života? Zjisti odpověď.

Lahodná jednadvacítka

10. června 2016 v 13:00 | Joina |  Pečení, dorty a vaření
Začátkem května jsme měli v naší rodině významný den. Moje milovaná sestřička oslavila krásné dvacáté první narozeniny.
Dostala jsem za úkol upéci libovolný dort a potom z toho vznikly rovnou dva a to různého typu.

1. Mramorovaný dort s mascarpone a třešinkami.

2. Korpus na dort Black Forest s tvarohovým krémem a bánanány.

Každý dort byl něčím vyjímečný a všem moc chutnal. Chvilku mi trvalo, než mě napadl tento styl zdobení a řekla jsem si, proč to tak nezkusit udělat. Sestřičce se moc líbil.

Mějte se moc pěkně a snad jsem Vám trochu naladila Vaše chuťové buňky a taky si zkusíte něco upéci :)