CdA2 Díl 19. - konec

21. června 2016 v 20:01 | Joina |  Moje kniha a příběhy
Dnes se dočtete: Jedu zpět domů. Oba chlapi chtějí trávit den se mnou, jak to bude? Jak se ředitel rozhodl odhledně cesty a co se neměl dozvědět Scabior se dozvíte v tomhle díle.


19. Dohoda, lež a zpátky


Slunce se probouzí a v ředitelově komnatě je debata ohledně mě. Studenti už dávno byli na přednáškách a já ještě vyspávala. Dveře do pokoje se otevřely a vstoupil za mnou Lupin. Přisedl si ke mne na postel, prohlédl si mě a pohladil mě po trochu zacuhaných vlasech. Trošku jsem se pomlela a začala jsem se probouzet. Otevírám oči a rozhlížím se. Vidím Lupina. Posadím se a divím se, co tu dělá.
"Co tu děláte? Vy nemáte žádnou hodinu? A víte, že kvůli vám má Severus problém?"
"Pšššt, jenom klid, už jsem o tom zaslechl. Včera jsem se o tom bavil s Brumbálem. Chtěl bych s tebou zase chvilku strávit o samotě."

Já na něj jen civěla.
"Pojď, chci ti ukázat další krásy Bradavic."
Tak jsem vstala a vyšli jsme ke dveřím a otevřela jsem je. Tam stál Snape. S Lupinem jsem se zarazila.
"Lupine!"
"Ehm, Severusi?"
"Kam s ní máte namířeno!?"
"Ale jenom klid profesore, jdu jí to tu ještě ukázat než zase odjede. Nešilte,"
usměvavě řekl Lupin.
No jo, už jsem viděla, jak se strhne kvůli mne hádka. Po nějaké té domluvě jsme si ujasnili, že chvilku budu s Lupinem a potom se Severusem. Ale nikdo nečekal, že to bude už jen taková krátká chvíle.
Lupin mě zavedl zase do volné přírody, kde mi to tu všechno ukazoval a řádně popisoval, co je co, a mně se odtud nechtělo. Lupin je užasný člověk, je mi s ním skvěle, ale nemá na Severuse, on je prostě nejúžasnější člověk na světě.
"Lupine, a nevíte, co se mnou teď bude?" nesměle a sklesle jsem položila otázku.
"Marťo, popravdě nevím, ale snad to dopadne dobře a budeme se všichni nadále vídat," a pohladil mě něžně po tváři a šel mi ukazovat další strom, kde se právě vylíhla ptačí mláďata.
V ředitelně u Brumbála: "Ach jo, zase tu mám další trápení. Myslel jsem si, že jsme si o tom minulý rok dostatečně pohovořili. Já vím, že za to teď nemůžeš, ale měl jsi mi o ní říci, že tu je..."
"Ale Brumbále já jsem ne....." Severus větu nedokončil.
"Nevysvětluj mi to Severusi, já vím jak se věci mají. Ty jí máš pořád rád. Ale pochop to, ona je mudla, ty kouzelník. Je to ještě dítě a plno věcí ještě nezná. Na to by jsi neměl ani sílu, zdokonalovat ji v tom."
Severus vstal ze židle a přešel k oknu a pěstí praštil do zdi vedle něj. "A jak to chcete vyřešit? Já mám Marťu upřímně rád, dovolte mi se s ní nadále vídat, dám na všechno pozor, nikdo nepozná moji identitu. Teď už tu je stejně bezpečno!" vyhrkl Snape.
"Nebuď naivní, Severusi, víš že tu je pořád široko daleko nějaké zlo... nech mě chvilku přemýšlet a uvař nám šálek šípkového čaje!" oznámil mu Brumbál a dobře se uvelebil ve svém koženém křesle.
Po třech hodinkách jsem se s Lupinem vracela do školy a zamířili jsme do ředitelny. Oba vysmátí jsme tam přišli a přemýšlivá dvojice u čaje zpozornila a myšlenky byly fuč. Severus vstal a přišel ke mně. Odhrnul mi ještě vlající vlasy z čela a políbil mě na něj. Silně mě objal. Byla jsem trochu v šoku. Co se to děje? Proč mě objímá přede všemi?
"Posaďte se prosím všichni!" vyhrkl na nás Brumbál a my jsme vcuku letu seděli.
Už chtěl začít povídat, když v tom se přihnala Lumén.
"Ehm promiňte, že vás ruším, koutkem oka jsem zahlédla Marťu jak sem jde. Slyšela jsem, že má odtud zase odejít, tak bych se ráda s děckama rozloučila, je to možné?" vypípla udýchaně.
Brumbál se zamyslel, "Ty víš, že to není kouzelnice, že? A jste dobré kamarádky, tak by tě to mohlo zajímat, posaď se," a přisedla si za mnou na křeslo, kde seděl ještě Lupin.
Obě jsme se na sebe podívaly a Lumén mi položila do klína ruku a pevně mě chytla, abych z ničeho neměla strach... "Určitě to dopadne dobře :)"
"Sešlo se nás tu trochu více. Ale budiž, každý to asi musí vědět. Dohodli jsem se takhle. Výjimečně zase vyjede vlak. Po delším hledání jsem našel Armanda v knize, který mi k tomu všemu pověděl ještě více než Remus se Severusem... Jelikož vím, že tady Martina není z našeho světa, ale určití jedinci si ji i tak oblíbili, jsem se rozhodl, že jednou za čas na toto místo bude moci přijet."
Konečně mě Lumén vzala do kolektivu, kde mi bylo fajn.
"Tak zase Martí, přijeď strejdu navštívit," natěšeně říkala Lívie a ostatní z party přikyvovali. Ale znenadání se k nám přichomýtl Scabior.
"Copak mládeži, takový hluk tu nemusíte dělat. A nevíte, kolik je hodin? Nemáte teď nějakou hodinu?"
A Lumén se hned musela přihlásit, "Promiňte pane profesore, my se jenom tady loučíme s Marťou, odjíždí domů."
Zaražený Scabior říká..."Domů? To mohou studenti jen tak odjíždět domů?"
"Ba ne, pane profesore, Marťa přijela navštívit svého strejdu, profesora Lupina, jenom na pár dní a už musí."
Já se jenom usmívala a ukončovala jsem pomalu rozlučku. Ale trošku mi to přišlo divný, že to zrovna jemu nemusela říkat. Snatecher jenom přikývl a odešel do své třídy. V půlce cesty se ale zastavil. "Počkat, vždyť Lupin žádnou neteř nemá, dobře jsem si prošel jeho spisy i jeho rodinu prozkoumal...tak proč taková lež? Co to tu Lupin hraje a co je to za dívku?" řekl si v pološeptu, zamyslel se a vešel do třídy.
S Lumén jsem pomalu vyšla na nádvoří a tam už na mě čekala známá trojice. Lumén mě pevně objala. "Doufám, že se brzy uvidíme, drž se."
Potom přišel na řadu Lupin, se kterým jsem si pevně podala ruku a taky ho objala. A potom ke mně přišel blíž Severus, vzal mě za ruku a v doprovodu Brumbála nás vedl opět k vlaku.
Zase se opatřil jenom výjimečný vlak pro mě. Já vím, taky přidělávám problémy, ale jsem ráda, jak se Brumbál dohodl... Už když jsme byli v kupéčku, opět si za mnou přisedl Severus, přitáhl si mě k sobě a pevně mě objal. "Neboj, já na tebe nezapomenu, máš destičku a můžeme si kdykoliv volat, hlavně ji zase někde neupusť. A až to půjde, zase se uvidíme a nebo si tě pozvu zase sem," řekl mi Severus a ještě mi přitom hladil vlásky. Pevně mě objal a mírně se naše rty dotkly...

KONEC


Příběh nebude mít zatím žádné pokračování. V dočasné době nemám čas na psaní příběhů a jsem docela dost unavená a méně čas i na psaní článků na blog.
Pokud, ale máte chuť můžete si příběh od prvního dílu znova přečíst, nebo pro ty, které to láká: zde Bradavický příběh od první série.


 

6 lidí ohodnotilo tento článek.

Anketa

Čteš rád(a)?

ANO
NE

Komentáře

1 Sugr Sugr | E-mail | Web | 21. června 2016 v 20:31 | Reagovat

V tom nejlepším konec..., ale krááásný!:-)

2 karlik karlik | 22. června 2016 v 5:32 | Reagovat

No páni, už konec? Dobře se to vyřešilo a snad se všichni brzy zase uvidí. Ale co ten Scabior, to by chtělo nějaké pokračování, kdo ví co by chtěl udělat.

3 Sayuri Sayuri | Web | 22. června 2016 v 9:35 | Reagovat

Páni to bol tak pekný koniec. Naozaj ma tento príbeh bavil, prvá a druhá séria. budem dúfať, že v blízkej dobe nejaký príbeh napíšeš, pretože píšeš skvelo a rada od teba čítam takéto príbehy. :)

4 Fredy Fredy | Web | 22. června 2016 v 11:33 | Reagovat

krásně napsáno, jen tak dál :-)

5 Joina Joina | Web | 25. června 2016 v 10:37 | Reagovat

[1]:[4]: Děkuji za milé komentáře :)

[2]:[3]: Nevím možná jednu jednorázovku napíši. Mám tak něco vymyšleneho, ale nevím jak to správně napsat, ale jinak děkuji :)

6 S-hejvi S-hejvi | Web | 27. června 2016 v 18:20 | Reagovat

Skvěle napsané, těším se na pokračování :))

7 Van Vendy Van Vendy | Web | 3. července 2016 v 23:04 | Reagovat

Konec vypadá sladně! Malá prázdninová pusa? Třeba bude romance pokračovat po prázdninách...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama