Září 2016

1/3 Cesta do Anglie - poslední příběh

24. září 2016 v 18:37 | Joina |  Moje kniha a příběhy
Zdravíčko přátelé :)
A je to tu, rozhodla jsem napsat asi poslední pokračování mého příběhu Cesty do Anglie. Nemohu se nějak ještě s tímhle příběhem rozloučit. Možná jsem se znovu zamilovala a dalo mi to chuť oživit ještě na chvilku tento příběh.
V klídku se usaďte do svého kresílka a pojďte si přečíst mojí další třídílnou kapitolu. O mě a Severusovi a o příběhu Lupina, kterému se něco stalo, ale nemá velkou sílu to říci. A proč Snatcher začal pátrat po Lupinově tajemství a po mě. To se dozvíte v třídílném příběhu.

Díl navazuje na tuhle část


1. Lupin něco skrývá

Jak se chodí po Krkonoších?

19. září 2016 v 16:21 | Joina |  Příběhy z cest a fotky z cest
Určitě snadně a lehce. Což se tohle o mojí maličkosti říci nedá.

Ten, kdo pravidelně chodí defakto každý měsíc aspoň 20 km i více je na to zvyklý, ale já, která jedu párkrát za rok na dovolenou a vyberu si 20ti km okruh je to na mě docela dost, už proto, že mám zdravotní problémy a jsem často udýchaná. Ale dala jsem to.


Minulý týden jsem si s rodinou udělala menší okruh po Krkonoších. Před dvěma lety jsme byli na české straně, teď na polské. Bylo docela pěkně, ale na to že hlásili, že v ČR bude 29 stupňů, v Polsku bylo aspoň o 10°méně, protože bylo za mraky a pěkný chládek.

Teď Vám trošku popíši krátký jednodenní výlet.

Rybízový dort trochu jinak

14. září 2016 v 11:20 | Joina |  Pečení, dorty a vaření
Pěkný, slunečný a šťastný den všem mým blogaříkům.
To máme ale dneska pěkný den, i když místy je občaszataženo. Nicméně náladu nám to nezkazí.


Začátkem srpna jsem dělala klasický nepečený rybízový dort. Měli jsme doma zbytek dlouhých cukrářských piškotů a tak jsem si řekla, že je využiji. A následně se tak také stalo.

Brambory nám pomohou

4. září 2016 v 14:29 | Joina |  Pečení, dorty a vaření
Ano, asi tak...

Ještě, že tuto surovinu máme a můžeme ji v Česku pěstovat. Zrovna koncem července jsem dostala za úkol vařit a mně došla inspirace... Stále jsem nad tím dumala.

A zatím mamka třídila staré časopisy a myslím, že zrovna v časopise Svět ženy našla docela lákavou mňamku z nových brambor s koprovým dipem. A jak jsme se olizovali!

Byly jednou jedny brambory :)