2/3 Cesta do Anglie - poslední příběh

10. října 2016 v 18:41 | Joina |  Moje kniha a příběhy
Přeji pěkný podvečer, ačkoliv zároveň pěkně zamračený a chladný vstup do nového týdne.
Přináším vám druhý díl mého příběhu CdA. Děj se pomalu začiná rozjíždět.
Takže se opět pohodlně usaďte a honem do čtení!


2. Lupinovo přiznání a shledáníSeverus zvoní na mé dveře od baráku a vyčkává.
Já je otevírám a zpozoruji nějakou postavu, zády ke mně, v černém kabátu.
"Ano? Přejete si? Mohu Vám nějak pomoci?" nesměle jsem se otázala a čekala.
"Ano, přeji," řekla postava a hlas mi ihned přišel povědomý a postava se otáčela.
"Ano přeji, přeji si Marťo, tebe! Přijel jsem za tebou," a v menším šoku jsem spatřila Severuse. Ano, byl to on a musela jsem mu skočit do náruče.
"Ani nevím, jak jsem se těšil na tuhle chvíli, až tě budu takhle držet, jsi prostě zlato. Mám tě moc rád a nejradši bych tě už nikdy neopustil," hlasitě mi to říkal Severus.
Pevně mě držel a dali jsme si jednu velikánskou pusu na přivítanou a chtěla jsem vědět, jak to, že za mnou přijel neohlášeně a za jakým účelem tu je. Ale nic nepřekvapujícího jsem se nedozvěděla... a tak jsem ho pozvala dál.
"Máš to tu Martí moc pěkné. Abych se procházel takhle mezi lidmi, to už je pěkná řada let. Chtěl jsem se tě taky zeptat, jestli bys zase nechtěla vidět kamarády z naší školy. Brumbál mi tě dovolil na pár dní přivést a prý by to šlo i častěji,"
Já jsem moc chtěla a proto mi Severus pomohl se hned sbalit a navečer vyjet...
Trvalo několik hodin než jsem se zase objevila v Bradavické škole.Tu její krasu jsem si nikdy nemohla vynachválit. Bylo tu nádherné počasí a já se cítila tak svěže, že jsem se rozhodla převléci do pěkných letních šatů a chtěla se hned jít projít.
"Jo, a abych Martino nezapomněl, zkus se vyhýbat Snatcherovi. Nevím co se stalo, ale přišel s ním do konfliktu Lupin a prý se to týkalo tebe. Najdi si Lumén a běžte se projít," vypustil na mě Snape.
Já pokývla a šla. Zatím se Snape rozhodl navštívit Brumbála a říci, že tu jsme oba dva. Potom chtěl rovnou zajít za Lupinem, ale ten ve svém kabinetu nebyl, a tak se šel podívat po okolí, jestli ho někde nenajde.
Venku blízko zakázaného lesa: Ani nevím, jak jsem se zde mohla ocitnout, ale hledala jsem kamarády a nalákalo mě to až sem. Cítila jsem se trošku opuštěně, sedla jsem si na kámen, povzdychla si a nenápadně se vyhřívala na sluníčku. Trošku jsem si pobrukovala a přemýšlela jsem, co bych tak dneska se Severusem mohla podniknout. Cítila jsem se docela vesele a ani jsem si neuvědomila, že se zatahuje a z dálky byl slyšet dunivý hrom. To jsem otevřela oči a zalekla se té černé oblohy a usoudila jsem, že bych měla jít zpět do školy. Neudělala jsem ani pátý krok a přihnal se prudký vítr, který mě srazil na zem. Já vykulila oči a za mnou bylo slyšet vlčí vytí. Nechtěla jsem panikařit, ale neměla jsem síly k úniku, ač jsem se snažila ten vítr jakkoliv překonat. Z druhé strany, i když vítr mu skoro vůbec nevadil, se vynořil vlk a začal na mě vrčet. Přibližoval se a skočil na mě.
Ve škole se našel Lupin: Když se Severus procházel zákrutím školy, v jedné z temnějších uliček zahlédl stát u dveří Lupina. Vydal se tedy k němu.
"To je dost, Lupine, že jsem vás našel. Ráno jsme přijeli a hned jsem si na vás vzpomněl. Teď jsem vám k dispozici."
Lupin se odtrhl od zdi a prohlédl si ho. "To vás tedy rád vidím, ale tady bych to nechtěl rozebírat, pojďte ke mě."
Severus pokývl a jen tak chtěl pro radost oznámit: "A Lupine, měl by jste radost, kdybych vám řekl, že jsem přivedl Marťu? Ale né že budete zase vyhledávat chvíle s ní osamotě, to vám dovolit nechci."
S Lupinem to škublo. "Cože? Martina je tady? Proč? To jí chcete poslat zase na zkázu? Ta tu vždycky trpěla, když tu byla. Achjo, co jsem komu udělal, že mě každý tak trestá," sedal rozesmutněně na křeslo v kabinetu.
"Co se stalo, Lupine? Tak myslel jsem, že vám udělám radost, ale zjevně ne. Okamžitě mi řekněte co se stalo," začal zvyšovat hlas na Lupina.
Lupin nechtěl mluvit, ale někdy to říct musel. " Já ještě nejsem připravený o tom mluvit. Achjo... Ehm. Snatcher, ten sičák, omráčil mě a odvedl mě do nějaké třídy a chtěl mě vydírat, nějak se dozveděl o tom, že by Marťa měla být moje neteř a sakra nevím jak to mohl zjistit, prý četl všechny listiny, kde o ní není žádná zmínka a ví, že jsem jedináček a ona není moje příbuzná. Chtěl se na něčem dohodnout, já na to nepřistoupil a teď za to pykám," a ještě více se zarazil do křesla.
"Jak se o tom mohl dozvědět? A co mu je potom? Žádný profesor nebude vydírat jiného. Tohle je slušná škola. Co vám udělal?" otázal se Snape.
Lupin zesmutněl ještě více. "Seslal na mě kletbu, měním se ve vlkodlaka, neumím to ovládat a bojím se, že mohu někomu ublížit!"
Severus byl v menším šoku, co slyšel. "Jak to? Jak něco takového mohl Snatcher dopustit, je to vůbec možné? Půjdete tam se mnou a vyjasníme si to s ním," popadl ho a utíkali tam.
I když se Lupin trochu bránil, doběhli do jeho kabinetu, ale on tam nebyl. Kde ho hledat, nikdo nevěděl, protože zrovna měl dvě volné hodiny a tak oba dva šli zpět a zkusili něco naplánovat.

 

11 lidí ohodnotilo tento článek.

Anketa

Zaujal tě můj příběh, který jsem tu zveřejňovala, posledních pár let? Jménem Cesta do Anglie?

Ano zaujal mě
Něco mě v něm zaujalo více, něco méně
Moc mě to nenadchlo. Takže ne

Komentáře

1 Sugr Sugr | E-mail | Web | 10. října 2016 v 19:47 | Reagovat

Jéje, kletba? Hm...pokračování na to se těším už teď!:-)

2 Jarda Jarda | 11. října 2016 v 4:04 | Reagovat

Tak jsem si zatím přečetl dvě pokračování z finálové trilogie o Bradavicích :-) Líbí se mi originální myšlenka a tou je začlenění Tvé postavy do příběhu Bradavic :-) Jako nečtenář a i nefanoušek jsem musel trochu více přemýšlet, abych si konkrétně vybavil jednotlivé postavy, i když Brumbála, Snapa, Lupina si velmi dobře pamatuju :-)

3 karlik karlik | 11. října 2016 v 7:26 | Reagovat

No tedy, to se rozjiždí úplně na plno. Mě toho Lupina až je líto.
A co bude s Marťou?

4 Sayuri Sayuri | Web | 12. října 2016 v 18:21 | Reagovat

Páni, som normálne nedočkavá, čo bude dalej. Severus s Lupinom ma pobavili.. ale chudák Lupin :( Snatcher je strašný! Kliatby len tak zosielať a vyhrážať sa, chudák aj Marťa čo s nou bude :(

5 H A. H A. | Web | 16. října 2016 v 13:44 | Reagovat

Zajímavé , i když jsou postavy hodně ooc , mimo kánon a Sev je můj cha cha , né je to zajímavé  a rád si přečtu pokračování

6 Wek Wek | Web | 16. října 2016 v 13:52 | Reagovat

už se těším na další díl :3 Začíná to být hodně zajímavé :D

7 Káčč Káčč | Web | 17. října 2016 v 22:21 | Reagovat

Supr ! :)

8 Lola-J Lola-J | Web | 18. října 2016 v 11:33 | Reagovat

Jak vidím, do kouzelně krásných Bradvic se vždycky všichni těší stejně, ale přitáhne to "jen další průšvih"! :D :) Těším se na pokračování.:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama