Prosinec 2016

Silvestrovské povyražení

31. prosince 2016 v 19:50 | Joina |  Pečení, dorty a vaření
Moji milí blogeříci!
Dneska máme poslední den tohoto "slavného" roku a po půlnoci nám opětovně začíná Nový rok.
Je to den na který se těší skoro každý z nás, neboť máme hodně vroucích přání a předsevzetí :-)

V tomto dni, ve kterém se různým aktivitám meze nekladou, např. nákupy uzenin, sýrů a vek, včetne "proklínaného" alkoholu. Nechci a nebudu psát o konzumaci všelijakých alkoholických nápojů, včetně navazujícího veselí - mým primárním zájmem a cílem je podělit se s vámi ve věci přípravy jedné Silvestrovské delikatesy/speciality, která by rozhodně neměla chybět na vašem stole :-)

Máte zájem se dozvědět, jak se tato, pro vás prozatím neznámá delikatesa nazývá? ;-)

Ženské rozmazlování :)

30. prosince 2016 v 10:07 | Joina
Zdravíčko blogaříci!

Dneska jsem se po zralé úvaze rozhodla, že Vám napíši o tom jak s jednou z mých nejlepších kamarádek se pravidelně účastníme takového toho našeho ženského "gurmánské" rozmazlování a někdy se i pořádně rozšoupneme ;-)

TT: Doba ledová?

23. prosince 2016 v 18:40 | Joina
Je tu více teorií.
Nějaké se už potvrdily!
Už delší dobu nad tím přemýšlím.

Každou chvíli (párkrát za rok) slýchávám, že má nastat konec světa... Bylo tolik datumů a naštěstí se to stejně nikdy nenastalo.

I když je pravda, že asi před 4-5 lety se to údajně taktéž mělo stát. Sice to bylo jen pouhé plašení, ale dost věcí kolem té doby nešlo. Například: přestávaly svítit žárovky, nefungoval počítač, vypadával proud a i třeba strojek na lístky v autobusu
Takže co jsem si o tom měla myslet...


Jsou teorie, že se má oteplovat ale i ochlazovat.


TT: Jak mi láska změnila život?

9. prosince 2016 v 20:50 | Joina |  Příběhy ze životaŘekněte mi, kdo z vás má opravdu vážný, upřímný a šťastný vztah partnerem?
Je třeba se důkladně zamyslet nad: Jak dlouho jste spolu? Co všechno o sobě víte? Máte stejné záliby? Je zrovna on ten pravý na celý život?
Je třeba pamatovat na: někdo je spolu měsíc, někdo půl roku a někdo naopak několik let, i přesto se stejně vztah po určitém době rozpadne. Taky to nezávisí jen na důvěře, ale i na opravdové lásce, naslouchání, úctě a respektu. Proč zrovna on zahýbá své partnerce? Ona to logicky neunese a musí se s ním rozejít? Či proč mu nechce naslouchat, když ho něco trápí, má velké problémy a vadí mu, že ho přítelkyně ani nevyslechne a radši se zajímá o své osobní záležitosti?


Povím vám krátký životní příběh o tom, jak mi láska změnila život k lepšímu!

Kreativita před Vánoci

4. prosince 2016 v 17:49 | Joina |  Pečení, dorty a vaření

Je to tak, už se nehoráznou rychlostí blíží Vánoce! Opět přicházejí a stále si v duchu říkám, zda vše stihnu udělat, než bude Štědrý večer a přemýšlím, co všechno mi ještě chybí. Každá správná hospodyňka má v těchto dnech práce nad hlavu.
Já taky začínám být trochu v nervech a správně bych se tím ještě neměla tak moc zatěžovat. Proto jsem se pustila do toho, co mi zlepšuje náladu a docela mě to baví. Pečení a aranžování.

Nedávno jsem pekla pro známého. Říkejme mu třeba JX. Chtěla jsem mu udělat radost a na důkaz toho, že ho mám velmi ráda, jsem mu upekla několik muffinků s mascarpone a třešinkami.
Jsem si jistá, že se mu to líbilo a chutnalo, jelikož v momentu byl užasný a rozzářený.


Čerpala jsem z časopisu Gurmet a tady posílám internetový odkaz
Z tohoto množství jsem udělala 17 muffinků.

Uplynul nějaký týden a rozeslala jsem své reklamy na tvorbu vánočních věnců. Nějaké zakázky jsem dostala a potom se ještě vrhla na věnce k nám domů.