Leden 2017

TT: Za žádnou cenu nepodvádět!

29. ledna 2017 v 9:16 | Joina
Zdravíčko moji čtenáři! :)

Je mi dobře známo, že spousta z nás, dokonce i našich kamarádů a přátel, bohužel podvádí svého partnera/ku či manžela/ku :(
Dokonce i já sama vím o pár lidech, kteří neudrží své lidibo na úzdě a svému protějšku, at´pravidelně či nepravidelně zahýbají :(
Toto podle mého názoru hnusné chování jsem nikdy netolerovala, netoleruji a nikdy tolerovat nebudu! :(

Vyhlášené téma týdne mě dovedlo k hlubokému zamyšlení nad otázkou "podvádění".

Kuře na houbách alá mňamá

28. ledna 2017 v 16:59 | Joina |  Pečení, dorty a vaření
Zdravíčko pisálci! :)

Po delší době jsem si kvůli vám přichystala další z široké řady mňamek na téma houbové mlsání, kterou jsem uvařila minulý víkend, kdy i tentokrát byl přítomen k ruce přítel jako nejenom pomocník, ale i degustátor :)
Kuře na houbách je fakt delikatesa, ale i ten, kdo houby nemusí a nemiluje, je může bez problému nahradit paprikou, rajčaty či bambusové výhonky :)

Zima byla, je a bude

20. ledna 2017 v 19:12 | Joina
Zdravíčko blogaříci! :)
Po delší době jsem včera dopoledne opět nasedla do auta s rodiči - byl to obyčejný den jako každý jiný, pouze jsme zvolili jinou cestu, než obvykle jezdíváme.


Kuchařkou nanečisto

17. ledna 2017 v 18:24 | Joina |  Pečení, dorty a vaření
Milé blogerky a moji milí čtenáři mého blogu :)

Ačkoliv si myslím, že jsem docela dobrou kuchařkou, přeci jenom cítím, že i na tomto poli mám určité nedostatky.
Mým skrytým přáním je, abych se stala ještě lepší kuchařkou než jsem :)

TEDY ABY JSTE MI ROZUMĚLI - netoužím, a ani nemusím být ta nejlepší kuchařka na světe, ale chci prostě umět a naučit se lépe vařit :)

Díky mému kuchařskému umění bych chtěla uspokojit jak mého milovaného přítele, který je dosti masožravým "zvířátkem", tak i mojí hodnou rodinu, která mě neustále povzbuzuje :)


TT: Síla vůle versus překonání strachu

13. ledna 2017 v 18:51 | Joina
Jistě všichni dobře znáte termin STRACH, nemam pravdu?
A jestli ne, čemuž osobně nevěřím, tak vám o strachu něco málo sdělím.

Jak mě tak i každého z vás čas od času přepadají nekontrolované pocity strachu, bázně, úzkosti, hrůzy, děsu apod. Někdy máme z něčeho větší a někdy zase menší strach - u každého jedince záleží na konkrétní situaci. Když konkrétně beru svou osobu, tak já mám občas strach, obavu, nepříjemný pocit i z toho, kde by žádné reálné nebezpečí ani hrozit nemělo, ale to především přičítám naší "ženské" vrozené intuici vycítit kdekoli nebezpečí ;)

Priority a cíle na rok 2017

6. ledna 2017 v 19:21 | Joina
Po zralé úvaze jsem se rozhodla, že na svém blogu zveřejním svoje priority a cíle na rok 2017 :-) Musím přiznat, že jsem na začátku tohoto nového roku nad žádným "žhavým" tématem nepřemýšlela tak usilovně a dlouho jako jsou moje priority a cíle roku 2017 :-)
Rozhodla jsem se vám proto napsat, jak to vidí moje "já", tj. jaké jsou moje priority a cíle, a kolik bych toho chtěla v tomto roce především vlastními silami změnit či dosáhnout :-)

TT: Ticho, klid a mír

3. ledna 2017 v 18:05 | Joina
S radostí vám blogaříci oznamuji, že vás všechny do jednoho ráda vítám. Snad jste si užili vánoční svátky do sytosti :) Do toho nového roku 2017, nemohu než jinak přijít s tématem týdne.
Rozhodla jsem se Vám napsat o tom, jaké to je a jak moc zbožňuji ticho a klid, včetně toho, kde ráda relaxuji, když potřebuji přijít na jiné/lepší myšlenky, včetně určitého rozveselení :)