Únor 2017

Elixír proti kašli

25. února 2017 v 17:33 | Joina
Taky se vám stává, že se z ničeho nic rozkašlete a nevíte ani z čeho?
Můžete dostat virózu a trochu pokuckávat. Viróza zmizne a kašlete pořád, chodíte po doktorech a nikdo na nic nepříjde. Může to být ještě nedovyléčená viroza, alergie, nebo vám něco v ovzduší prostě něco vadí...
Potom přemýšlíte, co jste udělali špatně a na čem byste měli zapracovat.


Sladké nedělní pokušení

21. února 2017 v 10:53 | Joina |  Pečení, dorty a vaření
Neděle, příznak toho že končí poslední den v týdnu, a ihned po tomto odpočinkovém dnu nastupuje pondělí, a to perný zápřah do pracovního procesu.

Neděle by měla být prožita v duchu klidu, míru a odpočinku. Vůbec není milé, když např. v létě když relaxuji na zahradě nebo odpočívám v posteli a kolem 8 - 9 hodiny ranní, soused právě nastartuje sekačku na trávu nebo motorovou pilu na dřevo a ticho je v tu ránu fuč/ztracené :(
Neděle by měla být i dnem, kdy se sejde celá rodina pospolu, a že si mohou v klidu povídat. Nutno podotknout, že k tomuto dni neodmyslitelně patří i pečení všelijakých dobrot :)

Před plátnem

17. února 2017 v 14:21 | Joina |  Kresba a malba
Přeji pěkné jitro všem :)

Před pár dny jsem se pustila do něčeho, k čemu mě přivedla blogerka Ginger. Velmi moc se mi líbí její tvorba v malování i kreslení. Díky ní jsem se donutila k tomu, abych si stoupla před plátno, vzala do ruky štětce a akryl.
Obdivuji lidi, kteří dokáží něco namalovat na plátno, a já jsem si to musela vyzkoušet taky a na svůj výtvor jsem docela pyšná. :)


Jak si udržet chlapa

12. února 2017 v 17:05 | Joina |  Pečení, dorty a vaření
Zdravíčko Blogaříci :) - ženy, pokud máte chlapa, tak zaručeně víte, co na ně platí. A ještě lépe víte, co jim chutná a co pro ně máte vařit.

Velký žvanec masa!

Já začínám v kuchyni trávit docela dost času a moc ráda experimentuji s různými surovinami. Vždy na internetu mi mamka najde nějaké recepty a já si nějaký vždy vyberu a poupravím podle sebe. Moc se mi líbí experimentovat se surovinami a ochutnávat nové věci.

Sladká kuchařka?

8. února 2017 v 9:39 | Joina |  Pečení, dorty a vaření
Zdravíčko, lidičky :)

Moje mamka mě přivedla k zajímavé myšlence, a to, jak se přiblížit ke svému doposud nenaplněnému snu, a sice zkusit vydat svojí první kuchařku :)

Abych vám to lépe přiblížila. Jednoho nejmenovaného dne umývám nádobí a v duchu přemýšlím nad tím, čemu zábavnějšímu bych se měla věnovat a najednou BLIK, z ničeho nic mi hlavou problikla spásná myšlenka o tom, jak si splnit velký sen a vydat vlastní kuchařku :)

Předjaří

1. února 2017 v 13:38 | Joina |  Aranžma a kreativita
Zdravíčko lidičky :)

Máme tu už únor, další ze zimních měsíců kde teoreticky můžeme přemýšlet o tom, že bychom si mohli připravit a krásně jarně vyzdobit jak svůj byteček tak i baráček.
Občas se přihodí, že i v únoru může být nepatrně nad 0°C, sice výjimečně, ale přesto se to stává. Nezapomenu na rok 2013/2014, když si spolužačky kupovaly zmrzlinu na špejli - tento rok bylo opravdu nádherné počasí!
Již se nemohu dočkat jara, neboť jsem hodně "teplomilný" člověk, takže mi nezbývá nic jiného, než oprášit jako správná "čarodějnice" svoje magické rituály, abych tomuto netrpělivě očekávanému příchodu jara tak trochu pomohla a nebo něco vyrobila:D