Březen 2017

Jarní věnec z buxusu

30. března 2017 v 17:26 | Joina
Pěkný podvečer blogaříci.

Sluníčko pomalu nám zapadá za obzor, až je zcela ukryto vrcholky jednotlivých kopců. Počasí se tohoto večera trochu přeci jenom trochu vylepšilo, takže vám sem přeposílám i slíbenou fotografii udělaného věnce ze včerejšího dne. Věnec jsem dnes ještě dozdobila a pověsila na vchodové dveře :)


Jaro versus. Velikonoce

29. března 2017 v 17:12 | Joina |  Aranžma a kreativita
Pocítit volnost, příjemný klid a dobrou náladu.
Zcela jasná obloha, jenom někde v dálce plují elegantní červánky, které naznačují brzký východ slunce. Ptáčci začali líbezně zpívat svými švitořivými hlásky a já jsem si připadala jako v ráji.
Dneska byl snad první den, co jsem šla ráno na autobus a nemrzlo. Nýbrž dnes bylo +6 a včera bylo jenom -3,5, byl to docela příjemný rozdíl.

Hned jsem dnešek začala s úsměvem a měla jsem chuť se radovat ze života :)

Nyní k tomu, co jsem si pro vás dneska připravila.

Šplhací den kočičí

24. března 2017 v 17:15 | Joina
Také tak milujete "toulavé kočičky"?
K nám na zahradu se často zatoulají kočičky a občas i z úplně cizího kraje.
Asi před pěti lety se k nám zatoulala tři koťátka. Pár týdnů jsme je krmili, po čase se dvě rozutekli a zbylo jedno. Velmi milé a příjemně hebké na dotek :)
Asi po třičtvrtě roku nám porodila koťata a zničehonic se po ní slehla zem a koťata zůstala samotná. Každému asi může dojít, co se ní stalo, ale nikde jsme ji nenašli.

Od podzimu minulého roku se k nám zatoulala ustrašená černá kočka s mírně hnědými proužky. Jelikož jsme ji začali krmit, protože byla velmi vyhublá, tak si oblíbila naší zahradu. Nemluvě o tom, že byla plachá a chovala se jako tygr ve volné přírodě...

Mini párková rolka + rychlopizza

19. března 2017 v 17:27 | Joina |  Pečení, dorty a vaření
Pěkný podvečer všem!

Ani netušíte, jak je fajn, když se člověku uleví, když se zbaví zdravotních potíží. A začalo docela i vykukovat sluníčko a člověk se hned cítí lépe a svěží :)

Určitě většina z vás ví, jak jsou Japonci vynalézaví. Ale věděli jste, že vymýšlí i různé pokusy z pokrmů?
Nedávno jsem narazila na jednu japonskou facebookovou stránku. Kde byla všelijaká videa různých specialit s potravinami. Jak slaných, tak i sladkých. Zaujali mě hned tři recepty. Banánové muffiny. Sushi donut, o který bych se časem chtěla taky pokusit a dneska Mini párkový koláč. U nás mini rolka.

Strom ve snu - na plátně

15. března 2017 v 15:23 | Joina |  Kresba a malba
Malování = lék na špatnou náladu

Když víte, že máte zálibu, která vás baví, víte, že pomáhá odbourat stres i špatnou náladu!

TT: Sen spojen s noční oblohou

2. března 2017 v 18:00 | Joina |  Moje kniha a příběhy
Hezký podvečer :)

PŘED USNUTÍM má širokou škálu vlastní fantazie. Proto jsem toho využila a rozhodla jsem se napsat jeden příběh, kde se snoubí naše vlastní mysl s nekonečným vesmírem. A jelikož ráda maluji, rozhodla jsem se k tomuto příběhu namalovat i jeden obrázek.