Září 2017

Kamarádkou jenom někdy

26. září 2017 v 19:32 | Joina |  Příběhy ze života
V první řadě, než se vrhneme na článek, chci se omluvit, že už delší dobu nebyly články k mému hobby, ale bohužel nemám inspiraci a momentálně mě trápí opět nachlazení, tak se mi moc nechce nic kutit. Proto přichází na řadu psaníčka ze života. Možná časem k tomu také vytvořím samostatnou rubriku :)

Určitě aspoň čtvrtinka z vás holky poznala takovou tu kamarádku, která není zas tak dobrá, jak navenek vypadá a není radno jí svěřovat své malichernosti a podobně. Já to vím, ona to ví a díky ní to musí vědět celá zeměkoule.

Je to tím počasím?

22. září 2017 v 18:38 | Joina
Nejspíš se budu muset velmi brzy rozloučit s autorským klubem.
Hodně let mi trvalo, než jsem se stala jeho členkou, a vzhledem k mé malé aktivitě na blogu se nejspíš budu muset rozloučit se stabilním členstvím v A.K.

Jednou za X dní jsem nabitá na psaní. Poté zase příjdou dny u kterých nevím co a jak napsat. Nemám čas nic vymýšlet a prostě je moc práce najednou. Nevím co dřív.

"STÁLE ČEKÁM NA SPRÁVNÝ DEN, KTERÝ BUDE Z MÉHO POHLEDU PERFEKTNĚ ROZVRŽEN, A TAK BY TO MĚLO ZŮSTAT NAPOŘÁD!"

Motivace ke spokojené práci

20. září 2017 v 16:05 | Joina
Spousta lidí by si řekla, jakou práci to mám na mysli.
Myslím právě tu, která mě a nebo i vás uspokojuje a baví.
Teď nemyslím tu, za kterou měsíčně vyděláváte peníze, ale tu, při které nás činí šťastnými a spokojenými :)

Nyní k práci, která uspokojuje mě.

Už se zase učím trpělivosti

13. září 2017 v 19:05 | Joina
Neříkejte mi, že trpělivosti máte dost. Vím, že trpělivost dělá spoustě lidem problém. Opět i já nejsem žádná výjimka. A přiznám se, že kvůli nedostatku trpělivosti mě přestalo bavit spousta mých oblíbených zájmů.
Nezapomenu na to, když jsem trpělivosti měla hromadu. Ale to už je tak pět let zpátky.

Určitě to všichni znáte, že za deset minut přijede váš známý a čeká vás s ním ten nejlepší den
na světě. Nemůžete se ho natolik dočkat, že nevíte, co dřív. Nemůžete ani vydržet stát na jednom místě. Klidně se už potřetí češete..
Nebo ta nudná hodina ve škole, kdy sledujete ten nejnudnější dokument k vašemu oboru. Nebaví vás nic, pokrucujete se na lavici, kroutíte si vlasy, nebo okusujete nehty. Nebaví vás malovat po lavici, ani ležet na ní. Pak se přihlásíte učitelce a jdete radši aspoň na pět minut na záchod :D
A poslední příklad může být takový, když jedete v autobuse. Vstoupí do něj taky maminka s malinkým dítětem. V půlce cesty dítě zlobí a maminka mu dá na prdel, dítě začne řvát a řvát. Řve už patnáct minut, lidi se na onu maminku otáčí, až k ní jeden člověk přijde a ptá se, jestli to dítě může být zticha. Lze to říci slušným i vulgárním způsobem. Ale to radši ani nechtějte číst :)

Spouta lidí by se mohla učit trpělivosti a příkladů je milion... :)
Nicméně nechci se bavit o cizích lidech, ale o mně.

Pruhovaný jako zebra

9. září 2017 v 12:50 | Joina |  Pečení, dorty a vaření
Sice zebra je černobílá, ale i ta moje barevná kombinace je pěkná :)


Jsou tomu asi dva týdny, co jsem se opět zhostila výzvy z časopisu Gurmet. Je skvělé, že se tam dozvím nové věci a mohu se přiučit něčemu novému.

Ještě její čas neodzvonil

4. září 2017 v 18:31 | Joina
Solíte hodně nebo málo?

Přiznám se, že já minimálně a soli se vyhýbám. Proto jídla ode mne nejsou tak úžasné jako od mojí mamky, která si s tím dokáže vyhrát. Ale ano vařím ráda, ale nebaví mě to dochucovat, protože to nikdy nebudu mít tak dobré jako mamka. Nicméně dušenou krkovičku se žampióny, dělám úžasně :)

Už jste byli na houbách? Musím se přiznat, že já ještě ne, je pořád docela sucho a na naše lesy to je bída. Ale možná po tomhle víkendu bych někam zajít mohla.
Po delší době jsem kuchtila s mamčou a udělaly jsme cukeťák.

Ptáte se co to je? Pokud vám chutná aspoň trošku cuketa, račte dál ke čtení :)