Prosinec 2017

Malování na kameny

28. prosince 2017 v 17:05 | Joina |  Aranžma a kreativita
"Článek, který měl být publikován před třemi měsíci."
Je zima, která není pravou zimou, chybí sněhová pokrývka, občas mlhavo. Přesuneme se do dob, když bylo ještě docela teploučko a mohli jsme se vyhřívat na sluníčku.

Je podzim, blíží se západ slunce, nevím co dělat, skoro na mě leze ta otravná dáma zvaná nuda, přemýšlím. Z čista jasna mi do hlavy vnikl ten neviditelný duch. Duch kreativity a začal mi šeptat do mysli, ať to vyzkouším! Ať vyzkouším malování na kameny, když se ráda věnuji malbě a já jsem to vzala v potaz:-)

Den před Štědrým večerem

23. prosince 2017 v 18:18 | Joina
Ahojky čtenáři :)

Žeby nějaká vánoční nálada? Bohužel ne! A určitě vím, čím to je. Určitě by se tu našel někdo s opačným názorem, ale já si myslím, že vánoční atmosféru kazí to, že na tyhle dny není sníh, který tu býval. Lidi nestíhají, v obchodech blokují pokladny a ve městečkách jsou zácpy aut.
Meteorologové nám předpovídají skoro na každý den něco jiného. Tak čemu pak máme věřit?


Konec českých tradic?

15. prosince 2017 v 20:45 | Joina
Zdravíčko čtenáři!
Představte si, co kdyby přestaly existovat domácí tradice. Je plno tradic, které jsou již zapomenuté! A co ty, které dodržujeme? Je pravda, že někdo nějakou tradici nedodržuje, což je velká škoda.

K napsání tohoto článku mě přivedl aktuální předvánoční shon.

Vánoce offline - řidič z povolání

8. prosince 2017 v 16:10 | Joina |  Moje kniha a příběhy

Pokus o napsání povídky do soutěže.
Jakožto milovník autobusů si myslím, že by řidiči autobusů neměli být přehlíženi, když mají rodinu. I když je příběh fiktivní, pro někoho může být krutou realitou.
Michal, špinavý blonďák s kratšími vlasy, se po pracovním týdnu chystal domů. Za 5 dní měl být Štědrý den, a moc se těšil, až se bude věnovat své mladé manželce a jejich 2 dětem. V kapse ho hřála potvrzená a dlouho očekávaná dovolená, začínající od 22. prosince, takže se po 2 letech mohl věnovat své milované rodině, kterou bohužel denně nevídá.
Když se z jízdy unavený Michal v šatně převlékal z pracovního oděvu, byl znenadání zavolán do kanceláře svého šéfa, který byl silný kuřák, takže se v jeho kanceláři nedalo dýchat.
Bez váhání mu oznámil, že za 3 dny musí odvézt turisty na vánoční zájezd do Vídně, neboť onemocněli další 2 řidiči, takže byly zrušeny všechny vydané dovolenky.
Michala se zmocnil těžko potlačitelný vztek. Skoro křičel, když sděloval svému nadřízenému, že již 2 roky nebyl na Štědrý den doma a že již má nakoupené dárky pro svou manželku a děti, se kterými by si moc rád užil vánoční svátky.
Nešťastný Michal se sebral a odjel domů. Doma byl přivítán nejenom svými dětmi, ale i svou mladou tmavovlasou Šárkou, která se nemohla dočkat, až spolu zasednou ke stolu a hezky si popovídají. Když se dozvěděli, že za 3 dny odjíždí služebně do Vídně, zavládlo v bytě velké zklamání a ukápla i nějaká ta slza. Nešťastná Šárka sklopila hlavu, vstala ze židle a smutně odešla pracovat do kuchyně a děti si šly hrát do pokoje.
Michal odešel do své pracovny, kde zabalil svým milovaným dárky, a umístil je vedle okna v hezkém a prostorném obývacím pokoji. Poté si lehl na útulnou pohovku, která byla potažena kožíškem. Přemýšlel. Věděl, že 25. prosince přijedou na návštěvu jeho rodiče, aby potěšili své vnoučky a popovídali si se svým zaneprázdněným synem. Možná by se měl porozhlídnout po jiné práci, i když takto hezké peníze všude nedostane.

Je 24. prosince a Michal projíždí Vídní. Na mobilu mu selhává signál, proto píše své rodině SMS:
"Ahoj, máme tu špatný signal, mějte se moc pěkně, mám vás moc rád a chybíte mi! Šťastné a veselé vánoční svátky!"
Jeho hezká manželka sedí s dětmi u štědrovečerního stolu a jí rybí polévku. Děti se v ní nimrají, neboť se jim stýská po tatínkovi.

Fotka uživatele Martina Jurková Nakanisha.


Při západu slunce

5. prosince 2017 v 17:33 | Joina
Miluji západ slunce. Připomíná mi to jako kdybych všechno viděla v jasném světě.
Miluji světlé barvy, připomínající mi zrození života a jiskru naděje.
Miluji procházky v tutu pozdní dobu, připomínajcí mi záchvěv romantiky, když momentálně jsem sama

Soubor fotek, které byly pořízené před 14 dny, když ještě nebylo zamračené počasí a nesněžilo.

Předadventní vázání věnců

1. prosince 2017 v 21:28 | Joina |  Aranžma a kreativita
Zdravím vás čtenáři :)
Máme těsně před prvním adventem, a to je již nejvyšší čas na vázání adventních věnců. Pomalu nám klepe na dveře adventní neděle. Těšíte se?
Já moc! :-)
Asi většina z vás ví, jak se takový adventní věnec váže, ale i tak se pokusím vám uveřejnit malý návod, který třeba někomu z vás pomůže :)

Nakoupili jsme zimní výzdobu do truhlíků. Z půdy jsme vyštrachali vánoční ozdoby na okna, např. tmavě vínový zvonečkový řetěz, maxi zlatou hvězdu a nelze zapomenout na krásně žluté blikačky, které upozorňují, že se blíží štědrý den - 3. prosince všechno vyzdobíme :)