Květen 2018

Když chutnají omáčky

30. května 2018 v 17:18 | Joina |  Pečení, dorty a vaření
Copak pro vás blogaříci znamená slovo omáčka?

Pro mě je to jednoznačně specifický druh přílohy, kterým se doplňuje suchý nebo málo výrazný pokrm.
Mě chutnají defakto všechny druhy teplých omáček. Né všechny zvládnu udělat a s některýma jen tak experimentuji. Třeba jako nedávno, kdy jsem dostala za úkol něco uvařit. Měla jsem kuřecího stehna, nějak se mi to nechtělo dělat na plátky, tak jsem to udělala na kousky s omáčičkou a rýží.
Přítel, který byl právě u mě, mi navrhl, ať zase zkusím udělat tu sladkou medovou omáčku s vínem. Tak proč ne, řekla jsem si.

Školou povinný

25. května 2018 v 13:01 | Joina
Všechno jednou začne a později i končí. Nejsme nic více než obyčejné loutky, tohoto světa. Snadno se necháme ovlivnit.
Každý by chtěl všechno, ale nejde to hned. Když to nedostane po dobru, musí přitvrdit i za cenu svého času.

Tohle téma týdne jsem zkusila pojmout školně. Už delší dobu hledám vhodnou práci a je to pěkný oříšek.
Málo si věřím, abych si udělala maturitu, o které jsem tu začátkem minulého roku v jednom článku psala. Jsem moc ráda za vaši veškerou podporu, kterou jste mi dali, nabilo mě to, začala se na to chystat a později, jsem se vrhla úplně na něco jiného a díky tomu jsem to přestala časově stíhat. Ale co, ještě mám čas a, když přijde vhodná příležitost, zkusím toho využít.


Milovnice orlíčka

19. května 2018 v 8:33
Pěkné ráno všem

Dneska jsem chtěla přidat nějaký takový uvolňujicí článek, kde nic nepopisuji ani se na nic neptám. Popravdě, je to každého věc o čem píše. Mám rozepsané čtyři články, a stále nemám čas je dopsat.


Třípatrový dortík

14. května 2018 v 18:30 | Joina |  Pečení, dorty a vaření
Zdravím, lidičky :)

Jsou tomu tak 2-3 měsíce, co se chystám a sama sobě bych chtěla dokázat, že zvládnu vytvořit dvoupatrový dortík. Spodní patro - světlý korpus, vrchní patro - tmavý korpus.
Takovou náhodou jsem zrovna našla v mém oblíbeném časopise Gurmet, který pro své čtenáře takovou výzvu připravil, a to hned rovnou výzvu upéci třípatrový nahý svatební dort.
Abych se přiznala, chvilku jsem váhala, jestli se do toho mám zapojit, ale potom jsem se odhodlala a do pečení dortu se pustila.
Jelikož jsme v tom týdnu měli tři oslavence, tak jsem pečení spojila s narozeninami, svátkem i s dnem matek.
Recept jsem si trošku poupravila.


A takhle se nám daří

10. května 2018 v 14:30 | Joina
Abych se přiznala, nikdo nečekal v tom měsíci duben takové teplotní rekordy. Prý má být menší ochlazení,možná už je, ale uvidíme. Jestli ochlazením myslí teplotu kolem 20°, tak proti tomu nic nemám :)

Nicméně, jdu se bavit spíše o tom, jak to jde u nás a tím jsou myšleni naši chlupatí miláčci. Jelikož, když je horko, moc dobře to nesnáší, tak jako já.
Naše číča je snad čím dál více bujnější. Někdy si hraje na malé dítě a jindy zase na nóbl kočičí ženu. Ale pořád je to stejný strašpytel. Naopak kocourek nám občas dělá starosti. Když k nám přišel, byl takový bojácný a čistotný. A teď se válí i v hlíně a hlavně se rve. Občas přichází tak zřízený, že nevíme, co s ním máme dělat. Důvod rvačky vyvolává jedna krásná mladá kočičí slečna bílé barvy s černými flíčky. Jelikož není jediný nápadník, tak to často od někoho schytá, ale ještě jsme nepřišli na to, od jakého kocoura. Ale jinak je to náš mazel.

Když se rozčílím

6. května 2018 v 6:53 | Joina
Tak a včera mi ruply nervy. Jsem krátce po trošku pozdějším obídku, sedám si k počítači a přihlašuji se na blog.
Tohle jsem ještě jak živ neviděla. Ano… chodí ke mně často nějaký spam, ale né v takové míře jako dneska. Během 20 minut jsem dostala asi v 67 článcích nějaký spam a jsem zoufalá.

Nemohl by to někdo zatrhnout? Dá se to? Nemohu přeci blog hlídat 24 hodin v kuse. Jak si mám vylepšovat blog, když je venku pěkně, mám plno práce na zahradě a místo toho abych napsala nějaký zajímavý článek k mému blogu, mažu spamy a to mi ubírá síly, že musím jít prostě na čerstvý vzduch.
Každý je jiný a proto každý se chová jinak s rozdílnými zájmy.

Snad nejlepší by bylo celý den si jenom vyrelaxovat vymalováváním.