Červen 2018

Když nakupuji v potravinovém odvětví

29. června 2018 v 21:02 | Joina
Jednou za čas jedu s rodinou na velký nákup do supermarketů. Nakupujeme tam plno upotřebitelných věcí, jako třeba mouky, rýži, toaleťáky nebo i žárovky. Když je všechno nakoupené, zastavíme se také v místní pekárně, na nějaké sladké nebo i slané pečivo.

Časem, co nakupujeme, jsme zjistili, že během let se některé pečivo začíná více odflinkávat. Asi v mých patnácti letech jsme si oblíbili k nákupům hypermarket Albert, kde začali vyrábět anglický rohlík, smetanovo-sýrovou a klobásovou pizzu či želvičky. Nám všem to hodně zachutnalo, ale během let nám přišlo, že pečivo už nebylo takové, jako dřív. Těsta připálenější, menší, občas jsme tam začali cítit i nějakou pachuť.
Rozhodli jsme se na čas vyzkoušet jiný řetězec, což byl Kaufland, protože tehdy tam začali dělat taky nějaké nové pečivo. A za nějaký rok to bylo to stejné. Pečivo jsme začali nakupovat v Lídlu a tam zatím jsme ještě stále spokojení. Akorát mi je trošku líto, že tam mají limitované edice a po čase to přestanou vyrábět.
Třeba Billa má docela chutné pečivo, ale za moji osobu je to docela drahé.

V obchodech mi přestává chutnat plundrové pečivo. Když ho vidím, už ani nemám chuť. Většinou je trošku přitmavlý... A to kdysi na pravidelných nákupech u mě nemohlo chybět.

Tak a takhle to cítím já.

A co vy? Máte to taky podobně, nebo jste věrní jednomu řetězci? :)


Zatím pa

Období jahod

22. června 2018 v 17:04 | Joina |  Pečení, dorty a vaření
Hurááá, konečně tu máme první dozrálé a chutné ovoce, konkrétně myslím jahody.
Je mi líto, že jsem se k tomuto článku nedostala na začátku měsíce. Teď už jsou zralé i třešně a rybíz :)

Je sice pravda, že už jsou zralé nejméně tři týdny, ale někde mohlo být tradiční české ovoce zralé o něco dřív, kde bylo více vláhy a tepla. Na Vysočině většinou zraje v červnu či červenci, záleží ovšem na počasí.
V jahodách je obsaženo hodně vitamínů C. Prevence proti nachlazení a jsou bohatým zdrojem draslíku a manganu. Může být prevencí cukrovky a může očisťovat organismus.

Je skvělé konzumovat jahody čerstvé bez jakékoliv tepelné úpravy, jelikož jsou vitamínově nejučinější a nejchutnější. Z jahod je možné ukuchtit různé dobrůtky.

Návštěva restaurace

13. června 2018 v 16:51 | Joina |  Pečení, dorty a vaření
Určitě nejsem jediná, která velmi ráda zajde do restaurace třeba s dlouhovlasou černovlasou kamarádkou nebo hned s celou rozkecanou rodinou.
Naše rodina z otcové strany každoročně oslavuje významné události, jako třeba narozeniny či když je u nás pouť. Pravidelně už několik let navštěvujeme dvě restaurace. Po hodně dlouhé době jsme si řekli, že by byla dobá změna a zkusili udělat oslavu úplně na jiném místě a byli jsme mile překvapení.
Jediný problém byl ten, že jsme se tam museli dopravit autem. Jindy jsme to měli kousek, tak jsme chodili pěšky.

Ale je prostě skvělé, když se celá rodina sejde a všichni se vidíme. Se setřenicema a bratrankama se vidím tak 3x do roka, tak je prostě fajn, když se celá rodina sejde a pohovoří si o různých věcech.

Mám ráda, když jídlo v restauraci je chutné a pěkně nazdobené. Když slyším o nějaké restauraci, že tam dobře vaří, nesmím tam chybět, vždy musím alespoň něco ochutnat.

Restauraci jsem už navštívila 5x od roku 2016 a je jisté, že sem nadále budu jezdit :)