Září 2018

Jsou to jenom slova

25. září 2018 v 18:37 | Joina
V poslední době čtu v knížkách, časopisech a různých článcích na internetu samé pozitivní věci o tom, jak mít skvělý život a co proto všechno udělat. Znenadání mi bleskly hlavou totožná slova lidí, že v něco nevěří, že to neudělají správně a proto se jim to často nevyplní či nepodaří udělat tak jak si to představovali.

Občas zabrousím do časopisu "Záhady života", ve kterém lze nalézt i několik pro mě zajímavých článků. Naposledy jsem si přečetla o tom, jak si dobře splnit své sny. Článek měl něco do sebe a je jasné, že ne každému se to podaří vyplnit. Je to asi divné, ale je to převážně tím, že dotyčný nedostatečně zformuluje svou myšlenku.

Vernisáž

19. září 2018 v 18:38 | Joina |  Příběhy ze života
Jsou tomu již dva týdny, co se uskutečnila taťkova vernisáž!

Byla to opět famózní a nezapomenutelná akce, na kterou se naše rodina poctivě připravovala. Dnem vernisáže začal neuvěřitelný frmol, neboť většina pokrmů na pohoštění se musela udělat ten samý den, aby bylo všechno čerstvé. Já s mamkou jsme se na tom poctivě podílely společně.
A než jsme stihly naaranžovat stoly, hosté se začali scházet.

Tři druhy jednohubek - vajíčková, nivová a sýrová pomazánka. Chlebíčky, a listové šneky.
Mila kuličky, věnečky, banán v čokoládě, oříškový knoflíček a medovníky + nějaké ovoce.

Během doby chystání se nám tam vyskytlo pár zádrhelů, které nám zkomplikovaly první den vernisáže. Několik hodin před vypuknutím vernisáže jsme bohužel museli oželet mluvčího večera, který měl promluvit o osobě malíře před lidmi. Naštěstí jsme měli v záloze i druhého mluvčího, kdyby se něco mimořádného přihodilo.


Máš vůbec nějakou zodpovědnost?

14. září 2018 v 20:36 | Joina
Ne?
Tak by ses měl nad sebou trochu zamyslet.

Ano, mezi námi se i takoví najdou a není jich zrovna málo, nebo aspoň v mém okolí.
Přiznám se, že i já jednou za čas na něco zapomenu a mohou z toho být i nějaké menší následky.

"Zodpovědnost uklízet si doma; když si půjčím nějakou věc, tak ji vrátím; slíbím že přijdu, tak to dodržím. Když řidič autobusů, vozí cestující, učitelka, která hlídá malé děti ve školce, průvodce, když provádí hlídá i, aby se mu neztratil nikdo ze skupiny, doktor, který operuje..."

Každý jedinec od určitého věku by měl být zodpovědný za to, co dělá. Některý rodič může svoje dítě učit zodpovědnosti už od prvního vstupu do školky.

Návštěva foodparade v Praze

4. září 2018 v 20:18 | Joina
Zdravíčko lidičky :) Máte se fajnově?

Já se mám tak trošku unaveně. Ve čtvrtek jsem byla na trhání dvou zubů a pořád mě dásně pobolívají. Jeden zub byl na delší zákrok, tak jsem to musela vydržet, zuby, nehty. Pár dní před zákrokem jsem zjistila, že dva dny po té pojedu do Prahy na festival jídla. Začala jsem tedy přemýšlet, zda mám jet, jestli se vůbec potom budu cítit dobře.
I den před odjezdem jsem měla velké dilema. Ale už večer jsem dala vědět sestře, která bydlí v Praze, že přijedu i s rodiči. Vzala jsem si prášek proti bolesti a mohla jsem vyrazit.


V sobotu bylo dosti škaredě. Pršelo a bylo chladno. I když jsem měla tři mikinky, klepala jsem se jako osika. S rodinou jsme už měli lístky koupené přes internet. Strávili jsme tam ochutnáním a procházením po Trojské zahradě skoro čtyři hodiny. I přes nedostatek normálních hlavních jídel jsme se ochutnáváním uspokojili. Já jsem musela volit vhodná jídla, aby se mi nic nedostalo do dásní. Takže na nějaké maso jsem mohla zapomenout. Stejně tam nebylo nic zajímavého pro mě. Hodně jsem si pošmákla na sladkém. Ale mořské plody a nějaké burgry mě beztak nezajímaly a ani bych si je nedávala, i kdybych byla fit.