Říjen 2018

Nejlepší byl festival světel

Čtvrtek v 18:25 | Joina

Minulý víkend jsem měla maximálně nabitý. Mohla jsem se rozdvojit, ba dokonce roztrojit. Naštěstí jsem to neudělala a vše v klidu a hravě zvládla. Všech akcí jsem si dosyta užila. A proč jsem ze všeho tak jásala radostí? Na Vysočině se v uplynulém víkendu pořádalo více zajímavých akcí, takže jsem nevěděla, kam dříve skočit. I když jsem přesto trochu nešťastná, že jsem nějaké vybrané akce nestihla a v letošním roce již bohužel skončily.

Aspoň jsem čtyři zvládla.
1. Podzimní knižní veletrh- ten už jsem navštívila po šesté :)
- letos jsem si bohužel žádnou knihu nevybrala, ale z minulých dní mám koupené aspoň tři, přesto si můj batůžek odnesl několik bloků na psaní.
2. Den otevřených dveří v Ateliérech - kam jsme jeli hlavně díky taťkovi
3. Festiva Barevnost chutí -
4. BOSCH - Festival světla -

Chci vám povyprávět o dvou akcích, které mě svým obsahem příjemně překvapily. Přestože mluvíme o jejich prvním ročníku, ještě dnes cítím příjemné chvění, když si na ně vzpomenu. Tyto dvě akce jsem se štěstím zvládla během jediného dne.CdA pokračuje 2/7

Neděle v 15:41 | Joina |  Moje kniha a příběhy
Přeji všech pěkný nedělní den.
Přicházím s dalším pokračováním o R.J. Lupinem, který se objevil né vlastní vinou na úplně neznámém místě.


2. PROBUZENÍ LUPINA

Letní a podzimní věnec

10. října 2018 v 15:27 | Joina |  Aranžma a kreativita
Dlouho jsem přemýšlela o tom, jakou mám vytvořit výzdobu na dveře. V červnu tohoto roku, jsem si koupila "kostru" bílého proutěného věnce, který jsem se pokusila nějak letně vyzdobit. Většina zeleně tvořil buxus a dobromysl.
Jelikož i o čtvrt roku později jsem nevěděla jakou výzdobu použít na dveře, tak jsem ze starého věnce sundala letní kvítí a zkusila ho nazdobit podzimně.

Na našem malém políčku jsem pod korunou ořešáku našla pouze skořápky od vlašských ořechů. Říkám si, že bych mohla udělat i takový podobný věnec. Pravděpodobně ho vyzkouším až na zimu :) Děkuji za ně našim veverkám.


CdA pokračuje 1/7

5. října 2018 v 18:25 | Joina |  Moje kniha a příběhy
Zdravím čtenáři

Je to skoro k nevíře. Po dvou letech jsem napsala více-dílný příběh z kouzelnického světa v Bradavicích. Věřte mi, že zkouším napsat maximálně dech-beroucí a chytlavý příběh, i když se musím přiznat, že prozatím nedokáži v příběhu tak dobře vyjádřit své momentální pocity a přání!

Pokud vás láká si přečíst Bradavický příběh tak se rozhodně neostýchejte a šup do toho! Je možné, že vám mé vyprávění přijde jako šité horkou jehlou. Třeba, že chybí více detailního vykreslení ostatních postav, které v příběhu vystupují apod. Je třeba míti na paměti, že především píší o hlavní hrdince a její blízkých postvách, proto detailně nevyprávím o některých dle mého názoru nepodstatných dějích v Bradavickém světě.

Nový příběh jemně navazuje na tento díl. Hlavní trojice hrdinů zůstává nadále stejná.
Budu doufat a věřit, že vás další vyprávění o Bradavicích zaujme a pobaví. Odhodlala jsem se a dala jsem tam více romantiky než v předchozích dílech, ale i nějaké to napětí tam na vás čeká.
Uveřejnění příběhu: 1x týdně!


1. LUPIN TERČEM

Příjemně strávený den

1. října 2018 v 21:30 | Joina
Každoročně se u nás v malém městečku na Vysočině pořádají oslavy Dne české státnosti, řemeslný jarmark a farmářské trhy :)

Pravidelně je navštěvuji, a musím přiznat, že je to fakt hezká podívaná, neboť se sjede ze všech koutů ČR hodně obchodníků, kteří prodávají řemeslné výrobky a chutné delikatesy.

Lze říci, že nejvíce se zajímám o delikatesy, které mohu ochutnat, včetně výrobků do domácnosti, které čas od času na příslušných trzích ráda koupím.