CdA pokračuje 6/7

21. listopadu 2018 v 22:00 | Joina |  Moje kniha a příběhy
Zdravíčko návštěvníci :)

Pomalu nám začíná přituhovat, což znamená, že se blíží i doba Vánočních svátků a jestli dobře počítám, tak Štědrý den je už za měsíc a pár dní. Je jasné že se nemohu těchto dní dočkat a ani na to, až napadne hodně sněhu.

Proto, než takové dny začnou, vkládám na odreagování a pro zpříjemnění dní další díl příběhu.6. ZPÁTKY V REALITĚ


Lupin se ke mě začal přibližovat. Ležela jsem bezbranně na pohovce. Pohladil mě párkrát po blonďatých vlasech. Podepřel mi svou rukou hlavu a nepatrně se ke mně naklonil. Naše rty se navzájem lehce dotýkali. Objala jsem ho ještě silněji. V tom mě pustil a nehorázným křikem zařval. Polekala jsem se. Zmizel z fáze Pin ten luch. Další šokink. Kde je? Co se stalo?
"Lupine? Kde jste? Já tu nechci být sama, Co se stalo? Lupinééé!!!"
V opuštěné, i když útulně zařízené místnosti jsem nevěděla, co mám dělat.
Lupina probudil brutální útok a hadí sykot. Bazilišek neustále kmital jazykem a dorážel na Lupina. Možná i díky tomu, že měl na sobě něco blyštivého, protože, tento druh hada vyprovokovává ke zbytečným útokům. Než se mohl vzpamatovat, byl odhozen do křoví, kde utrpěl větší šrámy. Sotva se mohl zvednout, ale sebral veškerou svou sílu a namířil v pololeže rukou na netvora.
"Anguis exumai, uff." vyšlehl z ruky světelný paprsek, který hada odmrštil zpět. Lupin měl šanci se trochu vzpamatovat a připravit se na další souboj. Otočil se mírně vpravo a všiml si mě, jak nadále ležím v trávě. Vytáhl si svou hůlku a chtěl vyslovit další kouzlo. Když v tom:
"Splane nunc igni. No kolego, kde jste to uvízl?" řekl Snatcher, který mu přispěchal na pomoc. "Ne, že bych tu byl náhodou, ale moje mapka, kterou mám při sobě mi ukazovala, že se tu schyluje k boji, tak jsem přispěchal, abych se podíval, co se tu vlastně děje a Vy zde. Ehm, co je s ní?" zaraženě se zeptal, když se podíval mým směrem, když jsem se pomalu začala potit na obličeji.
Udýchaný poraněný Lupin se divil, že nás tu někdo našel a váhal,
co má říci. Oprášil si kalhoty a zadíval se na Scabiora.
"Děkuji vám Snatchere za svou záchranu, ale již jsem ho skoro zabil. Jí nic není, uvedl jsem jí jenom do takového stavu. Děje se tu něco, profesore? Vydejte se napřed a my vás doženeme," Snatcher neodpověděl, jen pokývl a šel. Lupin přišel ke mně, klekl si, pohladil mě po tváři. Nepatrně mě narovnal a začal mě kouzlem pomalu probouzet. Probouzím se v jeho náruči. Už se pomalu smrákalo a byl největší čas se navrátit do školy.
"Lupine, kdepak jste byl? Co se stalo? … Jejda, co se Vám stalo? Vždyť na sobě máte šrámy a krvácíte?" Nesměle jsem se ho dotkla. "Vyděsil jste mě, když jste zmizel, docela mně to tam samotné nahánělo hrůzu."
"Pšššt, už je to v pořádku. Dost mě mrzí, že jsme nestihli to, co jsem měl v plánu. No možná někdy jindy. Teď Tě tím nechci zbytečně otravovat. A pojď, měli bychom se vrátit, už se pořádně setmělo," Odhrnul mi vlasy z čela, na které mě políbil, pomohl mi vstát.
Když jsme procházeli nádvořím hradu, čekal tam na něj profesor Ruprt. "Lupine pospěšte, už se čeká jenom na Vás!"
Zastavili jsme se. "Tak jo Martí. Bylo by lepší, kdybys tu počkala. Já nebo Snape si Tě tu vyzvedneme". Já se posadila na žulovou fontánku na nádvoří. Lupin prochází průčelím a vchází do dveří kolegia. Tam ho zastavil Snape. "Ale, ale, opět profesor Lupin, kdepak se tu berete? To jste nevěděl, že každého profesora chtěl osobně vidět Brumbál? Kam jste se to poděl? A vůbec, co se Vám stalo? Jste se rval?" překvapeně se zeptal.
"Prošel jsem se po čerstvém vzduchu, to snad nemohu? Při procházce se to trochu zvrtlo, proto vypadám, tak jak vypadám. Nechci znova na ošetřovnu!" Zdůraznil.
"Dobrá pane profesore, nicméně čekají tam na Vás nějaké zajímavé informace. Já už to mám za sebou, takže mohu odejít. Takže se mi nepleťte do cesty, neboť mám ještě plno jiných starostí, které Vás nemusí zajímat!" Snape se trochu vypovídal a odešel z místnosti. Namířil si to ke mně, když se porozhlédl po nádvoří hradu, na které před chvilkou vstoupil.
"Ahoj Marťo, co tak osamocená a v tuto pozdní hodinu? Neměl Tě někdo hlídat po tom, co jsem si vyřizoval své věci?"
"Ale - no - Severusi, byla jsem pár dní s Lumen, když jsi měl to vyřizování a dneska mě zahlédl Lupin, tak jsme se procházeli."
Snape zpozorněl a přemýšlel. "S Lupinem, jo? A procházela? Proč zrovna s ním? Neměla by ses s ním stýkat, říkal jsem Ti to několikrát, nemluvě o tom, že Ti skoro ublížil, nebýt mě tenkrát, ani nevím, co by se mohlo přihodit…"
"Ale Severusi, nerozčiluj se tak. Já jsem si toho všimla od doby, co mi dal první facku a od té chvíle o mě neustále bojujete. Nelíbí se mi to! Neměli by jste na sebe zbytečně žárlit. Je to hrozná vlastnost. Nemohu říci, že jsem někdy nežárlila, ale za pár dní mě to přešlo. Tohle je na mě trochu moc silná káva. Vím, že jste se nemuseli již předtím, než jste mě osobně poznali. Byla bych ráda, kdyby jste se kvůli mě alespoň nepatrně usmířili, a na sebe hloupě neštěkali, no hlavně Ty. Co je na tom, si je tak povídat," začala jsem se rozčilovat. Snape poslouchal a začal mít ten svůj rozzlobený výraz.
"Mohu to pro Tebe udělat, ale nezaručuji Ti, jak to budeme já s Lupenem snášet. Nechci myslet… Vím, že za pár dní budeš odjíždět domů, a když je momentálně klid, tak jsem Tě chtěl vzít na projížďku naším krajem a vymyslel pro Tebe na zítřek návštěvu Havraspárského Hradu." Zasněně jsem se na něj usmála.


 

17 lidí ohodnotilo tento článek.

Anketa

Zaujal tě můj příběh, který jsem tu zveřejňovala, posledních pár let? Jménem Cesta do Anglie?

Ano zaujal mě
Něco mě v něm zaujalo více, něco méně
Moc mě to nenadchlo. Takže ne

Komentáře

1 Jarda Jarda | 22. listopadu 2018 v 0:51 | Reagovat

Joino, příběh z Bradavic je psán poutavě a zajímavě!😉

“Slavný” trojúhelník se též odhaluje v celé své nahotě!😜

P.S.: Minulou sobotu jsem přítelkyní a její rodinu pozval do kina na film “Fantastická zvířata: Grinwaldovy zločiny”😎😇

2 Marcela Marcela | E-mail | Web | 22. listopadu 2018 v 9:26 | Reagovat

Ajajaj, asi brzy bude boj. :-D
Pěkně a krásně umíš napínat. Moc se mi to líbí. Jako já si ten příběh díky tomu jak ho píšeš představuji živě. Moc pěkný. ;-)

3 Joina Joina | Web | 22. listopadu 2018 v 17:54 | Reagovat

[1]: Tak to je náhoda, také jsem byla na filmu.

[2]: Boj by se asi schylovat. Oboum pění hlava, ale nadávají jenom v duchu... Je dobré si přečíst i předchozí díly. Ale v některých částech mám nedostatky.

4 Jan Turon Jan Turon | Web | 23. listopadu 2018 v 8:42 | Reagovat

Tak hlavně žádné bazilisky v lidské podobě...

5 Romča Romča | Web | 5. prosince 2018 v 16:16 | Reagovat

Moc pěkné😊.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama