Prosinec 2018

Rozhovor z teplých krajin

25. prosince 2018 v 18:36 | Joina |  Rozhovory :)
Ahoj čtenáři :-)

Máme tu pěknou zimu. Štědrý den na suchu či na blátě. Od rána trochu sněží. Dnes vás zavedu do teplého ostrovního státu v jihovýchodní Asii.
Budeme si povídat o Srí Lance a taky o tom, že jsem tam do dnešní doby nebyla. Byla tam moje sestřička se svým přítelem a jeho rodinou. Naplno si to tam všichni užili.
Když nám o tom potom doma vykládala, skoro jsem oněměla výkladem o procházce po plantážích, návštěvě chrámů, koupání v moři či ochutnávce místních specialit. Prostě jsem v té chvíli zatoužila podobný výlet také podniknout.
Jenže když jsem se dozvěděla, že tam letěli 10 hodin, dala jsem zase zpátečku..... :-)
Já a letadlo, to nejde k sobě.Jelikož sestřička je bývalá blogerka, která blogovala sedm let a blog už nevyužívá, dovolila mi na mém blogu sepsat a udělat si s ní rozhovor.

Nyní se přesuneme o stupínek výš a prohlédneme si nějaké fotografie s krátkou debatou o nich.

Předvánoční rychlovka

20. prosince 2018 v 17:19 | Joina
Je mi moc líto, že v poslední době svůj blog trochu zanedbávám!


Stále mě nenapadlo zajímavé téma, o kterém bych vám mohla napsat, takže si musím holt vypomoci střípky z posledního týdne.

Vánoce jsou časy koled, vaječného koňaku, cukroví, Ježíška, jehličí,
ale především LÁSKY! Přeji vám krásné prožití vánočních svátků, štěstí a pohody!
A ať všichni máte do nového roku více síly i s blogováním :)
To vše přeje Joina.


Adventní práce za mnou

13. prosince 2018 v 17:48 | Joina
Uplynuly skoro dva týdny, od první letošní adventní neděle a ještě ten samý den jsem dodělávala tři slíbené věnce. V tom týdnu jsem toho měla prostě moc, i když mohu říci, že všichni byli s mou prací spokojení, za což jsem velmi ráda.
Největší gól pro mě byl, když si tři lidé přáli modré věnce s modrými svíčkami. Samozřejmě, modré jsem doma neměla a čirou náhodou jsem v žádném obchodě nemohla sehnat modrou barvu. Záchranný bod byl ten, že jsem věnec udělala do modra, ale s bílými svíčkami.


O víkendu jsem poctivě pekla, jelikož mamka slavila narozeniny, tak jsem musela připravit něco na zub. Naše velmi oblíbená kakaová roláda s mascarpone krémem a třešněmi. Lidé mojí verzi zbožňují :) Potom jsem udělala pařížské kostky a jahodové řezy. Aspoň jsem si udělala malý trénink. Jelikož tento víkend peču na objednávku, tak jsem si to vyzkoušela nanečisto.

CdA pokračuje 7/7

9. prosince 2018 v 18:12 | Joina |  Moje kniha a příběhy
Tak tu máme druhou adventní neděli. Zapálili jste si další adventní svíčku? U nás již byla rozsvícena.
Konec víkendu jsem nemohla ničím jiným završit než posledním dílem Cesty do Anglie. Doufám, že se vám bude líbit. Napadlo mě, že bych mohla pokusit napsat další pokračování, ale ještě nemám myšlenku, jak by to všechno mělo pokračovat, proto tomu nechám potřebný čas.
7. CESTA NA HRAD HAVRASPÁR

Sladké rohlíčky

5. prosince 2018 v 20:11 | Joina |  Pečení, dorty a vaření
Přeji pěkný pozdní podvečer :)

Nejznámější recept na tyhle rohlíčky je snad jenom jeden. A to z poctivého kynutého těsta s tvarohovou náplní. Existuje, ale i plno jiných receptů na tuhle cukrovinku. Já osobně jsem vyzkoušela i bramborové a šlehačkové těsto.


Na šlehačkové rohlíčky si připravíme
170 ml šlehačky, 250 g másla nebo Hery, 1 vejce a 400 g hladké mouky.
- Mouku si přesejeme do mísy, tam nastrouháme tuk, přidáme vejce a propracujeme. Po té přilijeme šlehačku a propracováváme, dokud nevznikne těsto, které dáme tak na 1-2 hodinky odležet do ledničky.