Leden 2019

TT: Pro mou vlastní zvědavost

20. ledna 2019 v 15:39 | Joina
Pěkné Odpoledne!

Zvědavá jsem neustále. Už od mala, když k nám domů přišla návštěva, přiběhla jsem za maminkou a zpoza nohou jsem jí vykukovala a hleděla na neznámou postavu. Také při testech ve škole jsem byla zvědavá, jestli jsem je zvládla a čekala netrpělivě, až to učitelka opraví. Nebo, když jsem před čtyřmi lety dostala do rukou volant a mohla si vyzkoušet řízení dvoupatrového autobusu.


Zimní dort

16. ledna 2019 v 17:33 | Joina |  Pečení, dorty a vaření
Přeji pěkný spací den

Nevím proč, ale jsem stále trochu unavená, máte to taky tak? Venku se to válčí o sto šest a nikdo neví, kdo tu bitvu vyhraje. Prudké nárazy větru, chtějí dostat auta do škarp nebo lidi mimo chodníky. Sluníčko může sotva vykouknout zpoza tmavých čertovských mračen, aby všem živým tvorům zlepšilo jejich náladu, popřípadě, aby roztáčí namrzlé vozovky a chodníky.

I když nemohu jít v takovém nečase ven, tak je téměř jisté, že si nějakou práci najdu i doma. Začátkem tohoto týdne jsem se pustila do pečení. Rodině jsem slíbila, na Štědrý den nebo na Silvestra upéci dort. To mi bohužel časově nevyšlo, tak to zkouším teď.


Je to kokosový dort plněný mascarpone a perníkovým kořením. O tomto dortu jsem se už zmiňovala před třemi lety, který jsem poprvé vyzkoušela a trošku poupravila. Na ozdobu jsem nepoužila perníčky, které jsou znázorněny v receptu. Ale jsem na tento druh dortu pyšná, že jsem zvládla, jelikož nejsem zvyklá zdobit dorty nějakými bonbóny.


TT: Ta, která není z tohoto světa

11. ledna 2019 v 17:17 | Joina |  Moje kniha a příběhy
Pěkný podvečer :)

Je to už nějaký týden, co jsem napsala tento příběh. Stále jsem neměla odvahu ho zveřejnit, ale myslím si, že by dokonale vyhovoval tématu týdne. Na sepsání příběhu mě minulý rok přivedly časopisy "Enigma" a "Záhady života", kde se podobné věci řeší, a moje fantasie nemohla být pozadu :)


Ta, která není z tohoto světa

Vesmír je nevyzpytatelný! Mezi námi žije plno bytostí, které vidíme, a ty o kterých nemáme ani potuchy, že tu jsou.
Na planetě Zemi jsou bytosti žijící v lidském těle. Jedné říkejme třeba Antónie, která je velmi citlivá a chápající žena, která tak trochu pochybuje o své identitě.


Poprve u doktora

2. ledna 2019 v 15:32 | Joina
Zdravím všechny v novém roce 2019! Především zdravím svoje stálé čtenáře a popřípadě i nějaké nové :)