Únor 2019

Dort k jmeninám

20. února 2019 v 14:43 | Joina |  Pečení, dorty a vaření
Zdravíčko, čtenáři :) To počasí je stále nevyzpytatelné. Jednou je pěkně a jindy dva týdny zataženo a mrzne.


Jsou tomu přesně tři týdny, co jsem oslavila svůj svátek. Nemohu říci, že jsem si ho letos nějak extra užívala.
Přijde mi jako naschvál, že se pohádám s lidmi, které mám ráda, vždy na nějakou významnou událost. Ať to jsou narozeniny, Vánoce nebo jiné svátky.
Potom jsem z toho nešťastná a nevím, jak si mám dotyčné osoby udobřit. Prostě jsem z toho vždy špatná.


Někteří lidé neslaví svátek na svůj den v kalendáři svátků a já patřím mezi ně. Plno lidí se diví, že slavím svátek na Robina, ale už od mala to tak mám dané a řídím se tím. S kámoškou si z toho děláme srandu a občas mě tak i nazývá. Existuje ale několik druhů kalendářů, takže když si do ruky vezmete třeba křesťanský kalendář, tam moje jméno najdete.
O víkendu před třemi týdny jsem uspořádala rodinnou oslavu, kde se mi sešli babičky a dědové a moji milovaní. S mamkou jsme napekly. Já si vzala do parády dort. Dostala jsem plno překrásných květin a pár dní poté jsem si i já zkoušela uvázat svoje vlastní pugety. Ale jak nejsem plně trénovaná, šlo to hůře.


Už vidím, jak se vám sbíhají sliny na můj, už snědený, dortík. Ale pokud budete mít zájem, můžete si ho kdykoliv upéci. Příprava těsta je trošku složitější, ale kdo má v tomto praxi, zvládne to levou zadní. Pracovala jsem s formou o průměru 20 cm.