Březen 2019

Smutním s přírodou

29. března 2019 v 10:56 | Joina
Ach přátelé a čtenáři mého blogu, ani nevíte, jak moc se mi chce brečet.
Mám stále takové prapodivné období a ještě teď mi je líto přírody. Já, která ji miluji, a obdivuji.

Příroda se ničí námi lidmi, ale jenom určitou částí lidí, jiná část ji zase pomáhá. Ale nejsou to pouze lidé, kteří přírodu ničí. Například smrkovým stromům škodí i brouk Kůrovec, který žere lýko stromu, který tím pomalu odumírá.

Volání exotiky

13. března 2019 v 17:03 | Joina |  Pečení, dorty a vaření
Přeji pěkné tak trošku větrné odpoledne

Jak já se těším na krásné, teplé a prosluněné jarní počasí, kde květiny rostou a zvířata běhají venku. I když za sebou máme skoro polovinu března tak lze říci, že studená fronta nás ne a ne opustit. Když bereme v potaz teplotní skoky z 15°C na 2°C tak jsme akorát naštvaní a rozladění.

Minulý víkend jsem se opět činila, jelikož jsem pekla o 106. Nějak jsme si navykli s rodinou, že máme každý víkend něco sladkého na zub. Tentokrát jsem chtěla zkusit něco nového a vypůjčila jsem si recept z časopisu Albert. Recept najdete ZDE. Suroviny na korpus jsem použila všechny stejné, akorát jsem si upravila jednotlivé množství surovin. Netradiční těsto, které se na jazýčku jenom rozplývalo.


TT: Ta teplota nějak skáče

3. března 2019 v 10:35 | Joina
Také se vám to tak zdá, nebo jsem tu jediná, kdo pociťuje tu změnu počasí a kolísání stupňů?

Už to ani není takové, jak to bývávalo. Už ani já si nepamatuji tu dobu, kdy zima byla zimou. Jako malá jsem každou zimu jezdila na saních, později, až jsem byla větší, jsem si šla zalyžovat. Ještě naši rodiče nám mohou vykládat, jaká bývávala tuhá zima a kolik sněhu jim napadlo. Samozřejmě se měli více lidé na vesnicích, které oddělili obří závěje od větších měst. Potom se děti mohly vymluvit a nemusely do školy. To já si naštěstí až tak moc nepamatuji, ale byly doby, kdy jsem studovala svůj první obor, a tehdy teploty v zimě ukazovaly něco málo pod -20°. Pamatuji si, že jsem tenkrát měla problém dojít do školy a jak moc mrzlo cca rok 2009.
Jako malá jsem teploty neřešila a vyběhla jsem s kámoškou za baráky na mez, kde jsme sáňkovaly. Mrzlo až praštilo a my jsme si v tom vyžívaly.