Duben 2019

Zjevil se kreativní duch

12. dubna 2019 v 20:03 | Joina

Ach jo. Ten čas pořád letí jako vodopád z opravdu velké výšky. Voda je navrchu a za další tři vteřiny je už dole. Tak je to i u času, než se nadám a stihnu něco udělat je večer.

Těžké, ale opravdu těžké je, když potřebuji pro svůj zdravotní stav práci, která nebude moc náročná a ještě, abych dostala trošku slušnou výplatu. Hledám na internetu, chodím po inzerátech. Né všemu také rozumím a o mojí vysněné práci si mohu zatím nechat zdát. Byla jsem v komunikaci s jedním zaměstnavatelem. Vypadalo to i nadějně, ale díky tomu, že by po mně chtěl, abych někdy zašla na dvanáctky, tolik hodin bych prostě neustála, tak jsme schůzku ukončili. Často mi dělá problémy stát i méně hodin.
Nikde jinde prostě nehledají... Hmm, to dokáže naštvat.

Stále se ale zabývám i tvůrčí tvorbou, kdy si svoje příběhy opravuji a prodlužuji o více stran. Jsem zvědavá, co z toho všeho vznikne. Také přemýšlím o originálních receptech, které bych mohla ještě připsat do své knihy.


Začínám malovat o sto šest. Neříkám, že mám už teď namalovaných tisíce obrázků, ale zkouším alespoň jeden do měsíce na plátno dodělat a zatím se tomu daří :) Ale nepochopím, jak se někdo může stát slavným malířem, když na obraz udělá pár cákanců. Zrovna nedávno jsem zase o někom takovém četla v časopise. Jiní lidé tomu věnují X let, pěkně kreslí a ostatní to ani neocení. (Teď nemluvím o mě.)
Já dělám k obrazům příběhy nebo k příběhu obrázek. Takže pravděpodobně jakýkoliv příběh bez pokračování, který jsem tu na blogu zveřejňovala, dostane svůj obrázek.

Prozatím než budu povídat o své další tvorbě, přeji pěkný den a kvělou náladu :)


Slunce přináší radosti

5. dubna 2019 v 18:39 | Joina |  Aranžma a kreativita
Přeji pěkný den

Už se u nás trošku to počasí začíná umoudřovat. Horší je, že nám začínají rozkvétat stromy a to není moc dobré, jestli chceme mít nějakou úrodu meruněk a broskví, když víme, že mrznout ještě nějaké dny bude. I v květnu jsme někdy měli ráno až -10.
O tomhle víkendu jsme měli první letošní rodinný výlet, kdy jsme zavítali na Kamenný kruh Druidů u Počátek.
Vždy, když někam jdu nebo jedu, snažím se vypadat dobře. Většinou si den předem umyji vlasy. Když si z vlasů neudělám copánky, nemám skoro žádný objem. Nebo se tak aspoň cítím. Už ani teď, když si udělám copánky, nemám takové krásné lokny jako před pěti lety, kdy mě dříve ve škole často kluci přezdívali pudlík, díky objemnosti mých vlasů.
Ať si vlasy umyji jakýmkoliv šamponem, ať už je pro blond vlasy, pro vetší lesk nebo pro větší objem, přijde mi, že ty vlasy jsou stejné.


Začátkem jara jsem se pustila do jarní výzdoby domku. Takže jsem pohrabala a vyplela záhony, udělala jarní věnec na dveře a jarní květináč a v týdnu jsme s mamkou dodělaly truhlíky. Vypadá to, jako kdybych ráda pracovala se sušinou staticí tatarikou. Všechny moje poslední výrobky tuhle sušinu obsahují. Výroba tohoto věnce je jednoduchá, především si musím říci, jaké suroviny chci dát na věnec, aby se to hodily na jaro, a potom se to všechno pěkně vedle sebe nalepí na slaměný věnec obalený vhodnou látkou. Je to ale tak trošku piplačka.

Je tomu asi 14 dní, co taťka stříhal větve ovocných stromků. Bylo to asi na Ivonu, kdy jsem si ušmikla pár větviček do vázičky, aby se nám domeček trošku rozjasnil květy. Teď se nám rozkvetly a mohu říkat, máme doma ivonky.
O víkendu jsem upekla mrkvovou roládu a musím říci, byla výborná :) Neumím říci, jestli byl lepší krém nebo těsto.
Co pečete raději, rolády nebo dorty, pekařky? U mě to je asi jedno, ale každý výrobek musí chutnat tak jako tahle roláda, nebo jako moje předchozí dorty :)


Přeji vám všem moc pěkný den.