Červen 2019

David Thewlis - R. J. L.

24. června 2019 v 18:58 | Joina |  Kresba a malba
Přeji všem pěkný den!

Konečně už je zase teplo. V tuhle dobu zase až moc. Hnedka mám zase chuť něco dělat. Malovat, péci, aranžovat.
O víkendu jsem upekla další dortík. Kreslím na plátno obrázky k mým příběhům. Jeden jsem dodělala a pouštím se do dalšího. Ale nesmí být slunečno 27+, to jsem potom vyřízená a na nic nemám náladu.

Uplynulo tři čtvrtě roku co jsem naposledy nakreslila trojici portrétů. Tutéž trojici jste mohli všichni vidět na výstavě obrazů mého taťky, jak jsem tu před tři čtvrtě rokem psala článek o další vernisáži. Tenkrát jste mohli zhlédnout šest mých tvoreb. A o jedné si dneska trošku popovídáme. Je to portrét herce Thewlise.

Život v knize

1. června 2019 v 10:29 | Joina |  Příběhy ze života
Čtení knih nikdy nebyla moje silná stránka. Každou povinnou četbu jsem tak nějak prolistovala, sepsala pár bodů a odevzdala to. Ještě si pamatuji, jak jsem patřila na prvním stupni, základní školy k těm, co si půjčovali jednu knížku za druhou. Postupem času jsem na čtení zanevřela. A jak to u ostatních bývá, i mě dostihla lenost.
Je pravda, že jsem jednou za čas něco přečetla, ale nijak extra mě to nebavilo, takže ani z toho děje jsem nic neměla.

Až minulý rok na konci léta.
Trochu je divné, že jsem lásku ke knihám poznala až teď, ale jednou to prostě muselo přijít. A jsem ráda, že to nepřišlo, třeba až ve čtyřiceti. Někoho knihy nenadchnou ani za celý život.