Vánoce, zima a větrno

14. prosince 2019 v 23:03 | Joina

Zdravím, blogaříci!

Tak mě tu konečně po několika měsících zase máte na mém blogu. Jsem ráda, že jsem se konečně dokopala k tomu, abych napsala, alespoň tento článek. Nemluvě o tom, že jsem chtěla už před šesti měsíci napsat článek o tom, proč nemám tolik času psát na blogu a to se mi taky nepovedlo dodneška zveřejnit. I když ho mám napsaný. Rok 2019 byl pro mě docela dost náročný.

Proto jsem se po dlouhé době rozhodla konečně něco aspoň malého napsat. Důvod, proč jsem přes půl roku nic nepřidala, uvedu asi, až příští rok. Teď mám docela dost práce skrz blížící se Vánoce.


Někdo by mohl říci, že zima ještě není. Však stejnak by měla začínat, až 21. 12. Ani ten sníh není a jak vychází předpovědi, Vánoce by měly býti zase na blátě. A když vykouknu ven, ani se mi tam nechce. Je tam zima a to tam nemáme ani ten sníh a ani -5°, ale když se do toho přidá větrno, může to vypadat i jako - 7° či dokonce -10°. U nás v nížinách nebo na horách asi chladno bude, ale jestli někde v Brně či v Praze bude chladno, to nevím. Minulý týden v sobotu u nás bylo docela větší náledí a to bylo jenom trošku pod nulou. Mamka se ráno vracela z práce a přijela taky se zpožděním a i auta kloudně u nás nemohla jezdit. Psala nám ten den sestra a psali, že mají až +9° a náledí žádné. U nás bylo asi maximálně +3°. Zde na Vysočině se to zatím točí kolem -1. Jednou je něco málo nad nulou a později je zase pod nulou. Tento týden mrzne a i občas poletuje snížek, ale ode dneška hlásí deštivo, tak uvidíme, co bude u nás. Od čtvrtka mělo zase výrazněji sněžit, ale sněžilo chvilku jenom dneska. Dopoledne jsme tu měli bílo a už to je roztáté :(

Blíží se nám už třetí adventní neděle. Snad si tento vánoční čas dobře užíváte. Naše celá rodina se už těší, až si zapálíme třetí adventní svíčku. Vždy něco upeču a všichni sedíme pospolu. Máme i vánoční, zimní výzdobu, ale ještě nám schází cukroví. Dneska se už do něj pouštím.

Předevčírem, když jsem se probudila, byla docela velká zima -8°.Všude bylo všechno dosti namrzlé. A já začala přemýšlet, PROČ? Všechno je jiné, než když jsem byla malá a zimu si užívala o dost více, než tyhle poslední roky. Teď bych nejraději ani nevycházela ven, když je mírně pod nulou a je menší větřík.
Chtěla jsem vám dat přečíst jeden článek, který jsem před několika lety psala na blog o zimě, jak jsem se radovala jako dítě a teď skoro ne, ale bohužel jsem ho nenašla. Našla jsem aspoň tady tento článek o tom, jaké by to bylo, kdyby nastala delší zima. Jenom na takové malé zamyšlení.

Prozatím se mějte všichni dobře a snad sem zase něco brzy napíši.
Také jsem si pro vás připravila vánoční anketu. Teď se nejedná o to, kdo dělá jaké tradice nebo jak tráví vánoční čas, ale jedná se mi spíše o to, co jíte na štědrovečerní večeři jako hlavní chod. Zajímá mě, kdo jí tu klasiku, že si naporcuje kapra a osmaží ho v trojobalu, kdo si dá kuřecí řízek, či kdo si na talíř nandá úplně něco jiného.
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Jan Turon Jan Turon | E-mail | Web | 15. prosince 2019 v 9:07 | Reagovat

Tak to ano
U nás v Polabí zrovna teď prší, jinak soustavně tu je teplo, tu mrzne, tu ve vzduchu poletuje sníh.... Tak ať už je líp a "zloba závist zášť ať prominou, ty ať prominou..." 😊🎁🎻

2 Čerf Čerf | E-mail | Web | 16. prosince 2019 v 14:29 | Reagovat

Ještě je určitá naděje, že na Vánoce nebude ani sníh ani bláto :-).

Pokud jde o štědrovečerní večeři, kapr je pro mě jasná volba, protože ryby miluju skoro na jakýkoli způsob. Od smažené klasiky v trojobalu jsem se ale v průběhu let po řadě experimentů dostal až k jednoduchému kapru pečenému na cibulovém lůžku a podlévanému dobrým bílým vínem, u kterého jsem zakotvil a nic lepšího už nehledám :-).

3 Janinka Janinka | E-mail | Web | 18. prosince 2019 v 18:00 | Reagovat

Je to zvláštní, jako dítě si pamatuji v zimě spoustu sněhu, ale když se koukám na statistiky za poslední desetiletí, tak ho o Štědrém dnu zrovna mockrát nebylo. Lepší je si ty dětské vzpomínky nekazit :).

4 Marčélla Marčélla | E-mail | Web | 28. prosince 2019 v 11:47 | Reagovat

U nás bylo teplo, ale teď poletuje sníh. Alespoň chvíli kdyby  sníh  vydržel, bych byla ráda. Taky vzpomínám na dětství kdy bylo sněhu dost. :-)
Na Štědrý den jsem měla na výběr. Kapra, kuřecí řízky, nebo pstruha. Vybrala jsem si pstruha a polévku jsem měla rybí. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama